ترفندهای عکاسی از طبیعت از زبان حرفه‌ای‌های نشنال جئوگرافیک

ترفندهای عکاسی از طبیعت از زبان حرفه‌ای‌های نشنال جئوگرافیک

در این مطلب نکات قابل توجه در مورد عکاسی از طبیعت را از زبان عکاسان نشنال جئوگرافیک برایتان انتخاب کرده‌ایم که می‌تواند در ثبت تصاویر زیباتر از چشم‌اندازهای طبیعی به شما کمک کند.

عکاسی از طبیعت
کوه اورست هنگام غروب
عکاس: Gokyo Ri
مکان: نپال
وقتی قصد عکاسی در هوای سرد و برفی دارید، ترجیحا لنز دوربین خود را عوض نکنید زیرا رطوبت به داخل بدنه دوربین نفوذ می‌کند.
پارک ملی ماسای مارا عکاس: Jen Eudy مکان: کنیا هنگامی‌که عکس موردنظر خود را ثبت کردید، چند قدم به سوژه نزدیک‌تر شده و دوباره از آن عکاسی کنید. مطمئن باشید در این حالت، سوژه بسیار جذاب‌تر از قبل به نظر خواهد رسید.
پارک ملی ماسای مارا
عکاس: Jen Eudy
مکان: کنیا
هنگامی‌که عکس موردنظر خود را ثبت کردید، چند قدم به سوژه نزدیک‌تر شده و دوباره از آن عکاسی کنید. مطمئن باشید در این حالت، سوژه بسیار جذاب‌تر از قبل به نظر خواهد رسید.
عکاسی از طبیعت
صخره‌های موهر
عکاس: Jim Richardson
مکان: ایرلند
هنگامی‌که سوژه موردنظر شما اندازه بسیار بزرگی دارد و به‌طور مثال، کوه یا دریاست، برای نمایش عظمت آن از گزینه‌ای جانبی همانند یک شخص، ماشین، درخت یا حیوان استفاده کنید. این کار موجب می‌شود تا بیننده دید درست‌تری به‌عکس داشته باشد.
مزرعه سیب‌زمینی عکاس: Johnny Haglund مکان: هند باران می‌تواند به دوربین شما آسیب وارد نماید، اما درعین‌حال موجب ثبت عکس‌های بسیار زیبا نیز می‌شود. بنابراین، خوب است یک چتر مناسب، چند کیسه پلاستیکی و یک حوله برای خشک نمودن وسایل، همراه خود داشته باشید.
مزرعه سیب‌زمینی
عکاس: Johnny Haglund
مکان: هند
باران می‌تواند به دوربین شما آسیب وارد نماید، اما درعین‌حال موجب ثبت عکس‌های بسیار زیبا نیز می‌شود. بنابراین، خوب است یک چتر مناسب، چند کیسه پلاستیکی و یک حوله برای خشک نمودن وسایل، همراه خود داشته باشید.
Manarola برای گرفتن عکس‌های مناسب و زیبا از ساختمان‌ها بهتر است از سه منبع نوری بهره بگیرید: نور آسمان، نور خیابان‌ها و نوری که از ساختمان‌ها بیرون می‌آید. عکاس: Paul Hogie مکان: ایتالیا
Manarola
برای گرفتن عکس‌های مناسب و زیبا از ساختمان‌ها بهتر است از سه منبع نوری بهره بگیرید: نور آسمان، نور خیابان‌ها و نوری که از ساختمان‌ها بیرون می‌آید.
عکاس: Paul Hogie
مکان: ایتالیا
گوسفند اسکاتلندی عکاس: Marc Lanciaux مکان: اسکاتلند برای عکاسی از حیوانات بهترین موقعیت ایستادن در موقعیتی است که محیط اطراف این حیوانات نیز به‌خوبی نمایش داده شوند.
گوسفند اسکاتلندی
عکاس: Marc Lanciaux
مکان: اسکاتلند
برای عکاسی از حیوانات بهترین موقعیت ایستادن در موقعیتی است که محیط اطراف این حیوانات نیز به‌خوبی نمایش داده شوند.
درختان Baobab عکاس: Tom Schwabel مکان: تانزانیا عکاسی در شب به نوردهی (اکسپوژر) طولانی نیازمند است و به همین خاطر باید در طول زمانی که شاتر باز است، دوربین را روی سه‌پایه قرار دهید تا عکس‌های بدون نویز و باکیفیت ثبت شوند. اما اگر سه‌پایه همراه ندارید، دوربین را روی سطح مطمئنی قرار داده و سلف تایمر آن را روشن کنید تا بدون هیچ‌گونه لرزشی، عکس بگیرید.
درختان Baobab
عکاس: Tom Schwabel
مکان: تانزانیا
عکاسی در شب به نوردهی (اکسپوژر) طولانی نیازمند است و به همین خاطر باید در طول زمانی که شاتر باز است، دوربین را روی سه‌پایه قرار دهید تا عکس‌های بدون نویز و باکیفیت ثبت شوند. اما اگر سه‌پایه همراه ندارید، دوربین را روی سطح مطمئنی قرار داده و سلف تایمر آن را روشن کنید تا بدون هیچ‌گونه لرزشی، عکس بگیرید.
پارک ملی Yellowstone، حوضچه آبگرم عکاس: Shant Neshanian مکان: آمریکا در این مکان‌ها بهتر است انواع لنزها از واید-انگل گرفته تا تله‌فتو را امتحان کنید تا گزینه مناسب را یافته و بهترین عکس را ثبت نمایید.
پارک ملی Yellowstone، حوضچه آبگرم
عکاس: Shant Neshanian
مکان: آمریکا
در این مکان‌ها بهتر است انواع لنزها از واید-انگل گرفته تا تله‌فتو را امتحان کنید تا گزینه مناسب را یافته و بهترین عکس را ثبت نمایید.
اصطبل اسب‌ها عکاس: Patricia de Solages مکان: آرژانتین فقط روی سوژه فوکوس نکنید؛ در اطراف آن موضوعات جالبی وجود دارد که می‌توانید در کادر خود بگنجانید. قرار دادن آسمان و کوه در پس‌زمینه تصویر به نمایش بهتر تصاویر کمک زیادی می‌کنند.
اصطبل اسب‌ها
عکاس: Patricia de Solages
مکان: آرژانتین
فقط روی سوژه فوکوس نکنید؛ در اطراف آن موضوعات جالبی وجود دارد که می‌توانید در کادر خود بگنجانید. قرار دادن آسمان و کوه در پس‌زمینه تصویر به نمایش بهتر تصاویر کمک زیادی می‌کنند.
قوم طوارق عکاس: Carsten Peter مکان: صحرای بزرگ آفریقا برای گرفتن تصاویر زیبا از چشم‌اندازها باید نگاه درست و دقیقی به اطراف داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نموده و در کادر دوربین خود بگنجانید.
قوم طوارق
عکاس: Carsten Peter
مکان: صحرای بزرگ آفریقا
برای گرفتن تصاویر زیبا از چشم‌اندازها باید نگاه درست و دقیقی به اطراف داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نموده و در کادر دوربین خود بگنجانید.
Miyajima Torii عکاس: Paul Whitton مکان: ژاپن هنگام طلوع یا غروب آفتاب، زیباترین نورها را برای عکاسی می‌توانید در اختیار داشته باشید.
Miyajima Torii
عکاس: Paul Whitton
مکان: ژاپن
هنگام طلوع یا غروب آفتاب، زیباترین نورها را برای عکاسی می‌توانید در اختیار داشته باشید.
Lake Como عکاس: Davide Necchi مکان: لمباردی، ایتالیا نورهایی که در حاشیه رودخانه یا دریاچه‌ها وجود دارند، یکی از بهترین موضوعات عکاسی در شب محسوب می‌شوند. برای عکاسی در چنین موقعیت‌هایی که احتمال وجود نورهای دیگر نیز زیاد است، توصیه می‌کنیم تعادل رنگ را خودتان به‌صورت دستی تنظیم نمایید که نتیجه شبیه همان چیزی باشد که در ذهن دارید.
Lake Como
عکاس: Davide Necchi
مکان: لمباردی، ایتالیا
نورهایی که در حاشیه رودخانه یا دریاچه‌ها وجود دارند، یکی از بهترین موضوعات عکاسی در شب محسوب می‌شوند. برای عکاسی در چنین موقعیت‌هایی که احتمال وجود نورهای دیگر نیز زیاد است، توصیه می‌کنیم تعادل رنگ را خودتان به‌صورت دستی تنظیم نمایید که نتیجه شبیه همان چیزی باشد که در ذهن دارید.
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود