خانه محل تولد هیتلر به پاسگاه پلیس تبدیل می‌شود

خانه محل تولد هیتلر به پاسگاه پلیس تبدیل می‌شود

دولت اتریش برای جلوگیری از تبدیل خانه‌ای که در سال ۱۸۸۹ هیتلر در آن به‌دنیا آمد به محلی برای گردهمایی هواداران نئونازی، آن را به پاسگاه پلیس تبدیل می‌کند.

این خانه در شهر کوچک برانائو ام این در شمال اتریش واقع شده است.

ولفگانگ پشورن، وزیر کشور اتریش در بیانیه‌ای ضمن اعلام تبدیل این خانه به اداره پلیس، افزود: «اینکه پلیس در آینده از این خانه استفاده می‌کند به‌طور واضح نشان می‌دهد که این محل هیچگاه به مکانی برای بزرگداشت نازیسم تبدیل نمی‌شود.»

این وزارتخانه همچنین تاکید کرد که به‌دنبال طرح‌های معماری برای تبدیل این خانه به اداره پلیس است.

مسابقه معماری در سطح اروپا در این زمینه در ماه نوامبر کلید می‌خورد و تصمیم‌گیری درباره طرح‌ها در ابتدای سال ۲۰۲۰ اعلام می‌شود.

مقامهای اتریش نگران هستند که محل تولد آدولف هیتلر، به محلی مقدس برای نئونازیها تبدیل شود.

دیوان عالی اتریش، پس از سال‌ها کشمکش در سال جاری میلادی قبول کرد که ۸۱۰ هزار یورو غرامت به خانواده پومر که این ساختمان ۸۰۰ متری را از سال ۱۹۷۰ به وزارت کشور اتریش اجاره داده بودند، پرداخت کند. از این ساختمان به عنوان مرکزی برای افرادی که ناتوانی جسمی دارند استفاده می‌شد. اما در سال ۲۰۱۱ صاحب این خانه از تامین مالی برای نوسازی آن خودداری و از فروش آن نیز صرفنظر کرد. بنابراین در این هشت سال این خانه خالی از سکنه بود تا اینکه پرونده‌ای قضایی به جریان افتاد و پس از سال‌ها دولت توانست این خانه را مصادره کند.

گرچه آدولف هیتلر زمان کمی در این خانه زندگی کرد اما همچنان هواداران نازیسیم از سراسر جهان هر سال همزمان با روز تولد هیتلر در این مکان جمع می‌شوند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود