قوانین عجیب و غریبی که خاندان سلطنتی بریتانیا در سفرهایشان باید رعایت کنند

قوانین عجیب و غریبی که خاندان سلطنتی بریتانیا در سفرهایشان باید رعایت کنند

در خاندان سلطنتی بریتانیا فهرست بلند بالایی از قوانین وجود دارد که اعضای آن باید در سفرهایشان آن ها را رعایت کنند. این قوانین در مورد محتویات چمدان آن ها، غذایی که در طول سفر می خورند، مدت زمان حضورشان در مراسم ها و مواردی از این دست است. بعضی از این قوانین بی معنی به نظر می رسند اما برای هر کدام آن ها دلیلی وجود دارد.

در ادامه به حقایقی در مورد قوانینی می پردازیم که خاندان سلطنتی بریتانیا باید در سفرهایشان آن ها را رعایت کنند.

۱- سفرهای آن ها کوتاه و خسته کننده است

سفرهای خاندان سلطنتی بریتانیا

شاهزاده ها، دوک ها و حتی ملکه ی بریتانیا هم ممکن است حسرت یک سفر بدون دغدغه با فراغ بال و گردش و تفریح آزادانه را داشته باشند. البته آن ها توانایی مالی آن را دارند که به هر نقطه ای از دنیا سفر کنند، بنابراین نمی توانیم چندان هم برایشان متأسف باشیم. در اغلب موارد، اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا سفر خود را به شرکت در مراسم های رسمی می گذرانند و تک تک دقایق سفر آن ها جزئی از یک برنامه ی فشرده است. آن ها حتی می دانند که دقیقاً چه ساعتی باید مراسمی را ترک کنند و سوار ماشین شوند. در هر حال، آن ها معمولاً فقط ۴۰ دقیقه فرصت دارند تا از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری دنیا دیدن کنند.

۲- از لباس هایشان دو دست یک شکل به همراه دارند

آنجلا کلی، دستیار و استایلیست ملکه بریتانیا، همیشه دو دست لباس یک شکل برای ملکه به همراه می آورد. چون ظاهر ملکه همیشه باید باید بی عیب و نقص باشد. بنابراین در صورت وقوع یک اتفاق غیر منتظره و ناخوشایند، ملکه باید بتواند قبل از اینکه کسی متوجه چیزی شود، لباس خود را عوض کند. روی لباس ملکه هرگز نباید هیچ لکه، پارگی یا وصله پینه ای وجود داشته باشد.

۳- باید همیشه یک دست لباس مشکی هم به همراه داشته باشند

اعضای خاندان سلطنتی همیشه باید یک دست لباس مشکی در چمدان خود داشته باشند، اما نه برای موقعیت های رسمی. این لباس مخصوص مواقعی است که کسی از خویشاوندان یا دوستان نزدیک خاندان سلطنتی در مدت حضور آن ها در خارج از بریتانیا از دنیا می رود. به این ترتیب، وقتی اعضای خاندان سلطنتی از سفر باز می گردند، می توانند با پوشش مناسب ظاهر شوند.

این قانون بعد از آن وضع شد که در مدت سفر ملکه به آفریقا در سال ۱۹۵۲، پدر او از دنیا رفت. ملکه وقتی به بریتانیا بازگشت، مجبور شد در هواپیما منتظر بماند تا یک دست لباس مشکی برای او بیاورند.

۴- باید ذخیره خون خودشان را به همراه داشته باشند

این قطعاً عجیب ترین چیزی است که در چمدان اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا یافت می شود. اما طبق پروتکل سلطنتی، آن ها باید ذخیره خون خودشان را برای مواقع اضطراری به همراه داشته باشند. به علاوه، از آنجایی که کار انتقال خون باید توسط یک پزشک انجام شود، یک پزشک شخصی هم همیشه به همراه اعضای خاندان سلطنتی سفر می کند.

۵- گروه بزرگی از دستیاران آن ها را همراهی می کند

خاندان سلطنتی هر جا که می روند، یک گروه بزرگ از دستیارهایشان آن ها را همراهی می کند. منشی ها، آرایشگرهای مو، محافظان ، استایلیست ها و پرستارهای بچه – در حقیقت هر کسی که می تواند در زمان سفر کمکی باشد، حتماً در سفر حضور پیدا می کند. ملکه بریتانیا ۳۴ دستیار دارد و دوک های کمبریج که پرنس ویلیام، نوه ی ملکه، یکی از آن ها است، حدود ۱۰ دستیار دارند. پرنس هری، دیگر نوه ی ملکه و همسرش مگان مارکل را تنها چند مترجم شفاهی و یک استایلیست شخصی همراهی می کنند.

۶- باید سلام و احوال پرسی به تمام زبان های دنیا را بلد باشند

اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا، نماینده ی کشور خود هستند، به همین دلیل باید سلام واحوالپرسی را به زبان های زیادی بلد باشند. آن ها باید از آداب و اصول معاشرت کشور محل سفرشان مطلع باشند و به آن ها عمل کنند. آن ها همیشه دستیارهایی دارند که آن ها را برای سفرهای مهم شان آماده می کنند. به علاوه آن ها یک مترجم شفاهی به همراه دارند (این مترجم ها بومی محل سفر خاندان سلطنتی هستند) تا حین صحبت کردن مجبور به مکث نشوند و بتوانند به هر سؤالی به سرعت جواب دهند.

۷- یک منوی اختصاصی برای هر کدام از اعضای خاندان سلطنتی وجود دارد

کارکنان دربار، آشپزهای خارجی را از قبل در جریان الزامات مربوط به غذای خاندان سلطنتی می گذارند. استفاده از پیاز و زیاده روی در استفاده از ادویه در غذای آن ها (برای جلوگیری از بدبویی دهان)، غذاهایی دریایی یا دیگر غذاهایی که می توانند باعث مشکل و دردسر شوند، ممنوع است. ملکه بریتانیا هم از اعلام غذای مورد علاقه اش خودداری می کند چون فکر می کند که اگر در این مورد صحبت کند، تا ابد آن غذا را برای او سرو خواهند کرد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود