کسانی که سیم کارت بنام ندارند چطور یارانه معیشتی بگیرند؟

کسانی که سیم کارت بنام ندارند چطور یارانه معیشتی بگیرند؟

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی در پاسخ به سوالات برخی از مخاطبان توضیحاتی را ارائه داد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال یکی از کاربران مبنی بر فقدان سیم کارت به نام سرپرست خانوار در برخی موارد، برای اعلام تقاضا دریافت یارانه حمایت معیشتی، بیان کرد:

در صورتی که در کشور موارد استثنا وجود داشته باشد و فردی به علت کهولت سن تلفن همراهی در اختیار نداشته باشد نزدیکان و بستگان وی باید با مدارک هویتی وی با خرید یک سیم کارت نسبت به استعلام و یا اعلام تقاضا برای دریافت یارانه معیشتی اقدام کند.

یارانه معیشتی افرادی که سیم کارت به نام ندارند چطور ارزیابی می شود؟

او در پاسخ به این سوال که آیا این روند مورد سو استفاده قرار نمی گیرد؟ بیان کرد: ملاک این است که سیم کارت به نام فرد سرپرست باشد که مرجع رسمی موضوع دریافت یا عدم دریافت یارانه معیشتی را به وی اطلاع رسانی کند، این اتفاق تنها برای استعلام رخ می دهد، در سایر مراحل نظیر اهراز هویت به حضور فرد نیاز است.

این مقام مسئول ابراز کرد: بیش از جمعیت کشور سیم کارت داریم، در نتیجه به نظر می رسد وجود افراد این چنینی بسیار کم رخ دهد.

اول دی زمان مراجعه به پلیس + ۱۰ برای اعلام دریافت یارانه نقدی حاصل از هدفمندسازی

میرزایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه زوج‌های جوانی که از خانواده جدا شده و حتی یارانه نقدی آن‌ها قطع شده است و هم اکنون نیز مبلغ یارانه معیشتی را هم دریافت نکرده اند، گفت:هم اکنون در پی بررسی متقاضیان یارانه معیشتی هستیم و برای ثبت نام یارانه نقدی حاصل از هدفمند سازی متعاقبا اطلاع رسانی خواهیم کرد، اما قرار بر این است کسانی که یارانه اشان قطع شده و خود را مستحق دریافت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می‌دانند در اول دی امسال به پلیس + ۱۰ مراجعه و ساختار خانوار خود را اعلام کنند تا در سیستم پرداخت یارانه نقدی قرار بگیرند. بعد به شعبات بانکی مراجعه و حساب بانکی معرفی می‌کنند تا در مسیر بررسی قرار بگیرند.

او ادامه داد: این موضوع در خصوص یارانه نقدی حاصل از هدفمندی است و موضوع یارانه معیشتی متفاوت است.

سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی اظهار کرد: این افراد (کسانی که یارانه آن‌ها قطع شده است اعم از زوج‌های جوان) در صورتی که یارانه حمایت معیشت خود را دریافت نکرده اند تنها راه استفاده از کد دستوری *۶۳۶۹# است. این افراد کد ملی سرپرست خانوار‌های خود را در سیستم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌کنند تا مورد بررسی قرار گیرند.

میرزایی تاکید کرد: توجه داشته باشید شماره تلفن همراهی که در سیستم اعلام تقاضا برای دریافت سبد معیشتی می‌کند باید به نام سرپرست خانوار و مطابق با کد ملی باشد. نتیجه استعلام ظرف مدت ۲۴ ساعت به متقاضی اعلام می‌شود.

همچنین میرزایی در خصوص اختلاف حدود ۱۶ میلیون نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته خود را دریافت کرده‌اند نیز کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در لیست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند، در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود ۶۰ میلیون نفر برآورد شده‌اند؛ بنابراین ۲۵ میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود