راهنمای ثبت نام در طرح بسته حمایتی معیشتی دولت

اگر این شرایط را دارید مشمول بسته حمایتی دولت نمی‌شوید

راهنمای ثبت نام در طرح بسته حمایتی معیشتی دولت

وزارت رفاه از سرپرست خانوار‌هایی که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده‌اند و خود را واجد شرایط می‌دانند خواست شماره ملی خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند.

در بیانیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است:

به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند که کلیه سرپرست خانوار‌ها که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده اند لیکن خود را واجد شرایط می‌دانند می‌توانند از ساعت ۸ صبح یکشنبه سوم آذرماه درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند. در این صورت ظرف ۲۴ ساعت برای آن‌ها کد رهگیری ارسال می‌شود.

افرادی که در فهرست مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت قرار نگرفته‌اند می‌توانند از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* از وضعیت خود مطلع شوند.

سایت «ثبت درخواست بررسی مجدد بسته حمایت معیشتی» فعال شد

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه:

اکنون سایت Hemayat.mcls.gov.ir برای ثبت درخواست بررسی مجدد بسته حمایتی فعال شده است.

کسانی که پس از ۴۸ ساعت کدرهگیری دریافت کرده‌اند می‌توانند با وارد کردن کدملی، کدرهگیری و کدامنیتی درخواست خود را برای طی مراحل بررسی مجدد ثبت کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی

افراد در مرحله اول باید کد دستوری #۶۳۶۹* را شماره گیری کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی 

در مرحله بعد با وارد کردن عدد ۱ در پاسخ دستور آمده به صفحه ای فرستاده می شویم که باید شخص کد ملی سرپرست خانوار را وارد کند.

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی 

پس از ارسال کد ملی سرپرست خانوار (طبق اطلاعیه وزارت رفاه باید خط به نام سرپرست خانوار باشد) در صورتی که سامانه پاسخگو باشد پیامی مبنی بر ثبت اطلاعات ارسال شده و ارسال کد پیگیری ظرف ۲۴ ساعت آینده برای شما نمایش داده خواهد شد.

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی 

پس از وارد کردن کد ملی در صورتیکه خط به نام سرپرست خانوار نباشد پیام زیر نمایش داده می شود:

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی 

در صورتیکه موبایل به نام سرپرست خانوار باشد پیامی مبنی بر “درخواست شما ثبت شد و نتیجه از طریق پیام کوتاه به شما اعلام می شود” بر روی تلفن ظاهر خواهد شد.

البته ذکر این نکته ضروری است افرادی که برای بار اول شماره تلفن خود را در سامانه های دولتی ثبت می کنند با پیام زیر مواجه خواهند شد.

راهنمای تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی 

آیا شما جز ۶۰ میلیون ایرانی دریافت کننده کمک معیشتی دولت هستید؟

با افزایش قیمت بنزین شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب کردند ۱۰۰ درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ ها و سهمیه‌ بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع شود.

براین اساس سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را بین خانوارهای واجدالشرایط پرداخت کند و قرار شد پرداخت مبالغ حمایتی معیشتی به خانوارها طی سه مرحله انجام شود که اولین مرحله‌ آن ۲۷ آبان‌ ماه، دومین مرحله روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه و سومین مرحله ساعت ۲۴ روز شنبه ۲ آذر پرداخت شد و جمعا ۶۰ میلیون نفر مشمول طرح حمایتی معیشتی شدند.

به گفته نوبخت کارگران، کارمندان، معلمان، روستاییان و عشایر، مستمری بگیران، مددجویان کمیته امداد، مددجویان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و اقشار کم درآمد از گروه‌هایی به حساب می آیند که بسته کمک معیشتی به آنها پرداخت می‌ شود که طبق گفته رسانه‌ها، بخش عظیمی از واجدین شرایط مشمول طرح حمایتِ معیشتی دولت نشده اند.

در این طرح برای خانوارهای تک‌ نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شد.

اگر این شرایط را دارید مشمول بسته حمایتی دولت نمی‌شوید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به آن دسته از کسانی که ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ملک یا دارایی دیگری داشته باشند، کمک معیشتی تعلق نمی‌گیرد.

محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی گفت: ۶۰ میلیون نفری که کمک معیشتی به آنها پرداخت شده بدون بررسی اطلاعات مالی نبوده و کسانی که دارای ملک بیشتر از ۹۰۰ میلیون و یک میلیارد تومان یا درآمدهای دیگری هستند یا خودروی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان دارند یا سه سفر خارجی غیر زیارتی در سال داشته‌اند، جزو افراد با تمکن مالی به شمار رفته و مشمول دریافت بسته معیشتی نشده‌اند.

وی درباره گلایه برخی از مردم نسبت به عدم دریافت کمک معیشتی دولت، اظهار کرد: دولت برای حمایت از طبقات متوسط و کم‌درآمد جامعه در گام اول ۱۵ میلیون خانوار شامل ۶۰ میلیون نفر را مشمول سبد معیشتی قرار داد و در سه نوبت این کمک معیشتی را پرداخت کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این مبلغ ۵۵ هزار تومان برای خانوارهای تک نفره تا ۲۰۵ هزار تومان برای خانوارهای چهار نفره و بیشتر است و بدون بررسی وسع مالی افراد نمی‌توان سبد معیشتی پرداخت کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • پویا آذر ۱۲, ۱۳۹۸

    عجب مسخره بازی!!
    اصلاً وارد سایت نمیشه و خطای ۵۰۳ میده?
    نمیدونم ۶۰ میلیون نفر رو از کجا اوردن؛ طبق چیزی که من میبینم فقط خانواده های تحت پوشش بهزیستی گرفتن