اینستاگردی با وزیر ارتباطات: از ایرانگردی تا آشپزی و شماره موبایل

وزیر ارتباطات: شماره موبایل بنده: ۰۹۱۲۲۹۹۷۸۲۱ است

اینستاگردی با وزیر ارتباطات: از ایرانگردی تا آشپزی و شماره موبایل

محمد جواد آذری جهرمی، اولین ایرانی متولد پس از انقلاب است که به مقام وزارت رسید. ما در ۴۰ سال اخیر، طوماری از ژن خوب ها و آقا داماد ها و عروس خانم ها و آقا زاده ها را داشتیم و داریم که به زور روابط سیاسی پشت پرده و روی صحنه، به مقامات رسیدند اما هیچ کدام، وزیر دولت هنوز نشدند.

قرعه فال، تابستان سال ۱۳۹۶ در دولت دوم حسن روحانی، به نام پسر دهه شصتی متولد جهرم افتاد که از قضا، سابقه خدمت در وزارت اطلاعات هم در کارنامه او دیده می شود. محمد جواد آذری جهرمی که محمد شریعتمداری، وزیر تعاون دولت روحانی،‌ او را «جواد جون» در برنامه حالا خورشید شبکه ۳، صدا می زد، شهریور ماهی است و در سال ۱۳۶۰ در شهرستان جهرم متولد شد.

وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات ایران، مهندسی برق از دانشگاه صنعت آب و برق خوانده و در حالی که بیست واندی سال داشت، به عنوان کارشناس فنی وارد وزارت اطلاعات می شود و سپس به شرکت رایتل می رود و همکار حمید فرهنگ و کنسرسیوم شستا و سپس مدیرعامل شرکت زیر ساخت می‌شود و در نهایت سر از وزارت آی تی در می آورد.

آذری جهرمی تا شب تراژدی بنزین ۳۰۰۰ تومانی، چهره محبوبی برای بعضی ها بود. اما قطعی سراسری اینترنت و اعلام بی اطلاعی آقای وزیر از زمان قطع و وصل، موجی از انتقادات را روانه اردوگاه آذری جهرمی برد که به قدری شدید بود که وزیر جوان را به عذرخواهی رسمی ویدویی، مجبور کرد. او ۶ نوامبر  ۲۰۱۹  میلادی در  لایوی اینستاگرامی، به اتهامات مطرح شده درباره تبانی اقوامش، پاسخ داد و ۱۰۰ هزار کاربر، شاهد نماشای لایو اینستاگرامی آقای وزیر بودند، از جمله ساشا سبحانی!

تصویر لایو اینستاگرامی محمد جواد آذری جهرمی و تماشای آن توسط ۱۰۰ هزار کاربر ایرانی

او دیروز، شماره موبایل خود را اعلام کرد تا مردم، مستقیم، اعتراضات و سوالات خود را به ایشان ارسال کنند. به هر حال، محمد جواد آذری جهرمی، همچنان بر سر مساله ثنا اسدیان (خواهر همسر) خود، در کانون انتقاد حمیده زرآبادی، نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی است و به نظر می رسد در عمر مجلس دهم، ترکش های مخالفت مجلس با دولت، او را هم تحت شعاع خود قرار دهد.

آقای وزیر، آقای حق الناس نام گرفته است چرا که در قضیه «وس» به دنبال بازگشت بیت المال و حقوق مردم است. اما خوب، در قضیه اینترنت، هر چه رشته بود، پنبه شد.

به هر حال آذری جهرمی، وزیر ارتباطات است و در این گزارش، گشتی می زنیم در اینستاگرامش. او سه فرزند دارد و از معدود وزرای دولت است که سبک زندگی خود را در اینستاگرام به تصویر می کشد. توییتر او، از جمله توییتر های پربیننده محسوب می شود.

آذری جهرمی چند روز پیش در اینستاگرامش، متن نامه وزارت ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه درباره کلاهبرداری از ۱.۲۰۰.۰۰۰ شهروند را منتشر کرد که معتقد بود که رکورد گینس را هم شکسته است. برخی از کاربران زیر پست آقای وزیر کامنت زدند که : حق الناس، اینترنت است برادر!

آذری جهرمی

متن نامه وزارت ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه درباره شکایت مردمی

ایرانگردی  با آقای وزیر و عیال و بچه‌ها

کاشان گردی آقای وزیر

پاییز ۹۸ بود که آقای وزیر با عیال و بچه ها، عازم باغ فین کاشان می شود و پایی در حوض فین کرده و از این که آب خیلی گرم بود، تعجب کرده است! پسرانش، علی و محمد را در عکس مشاهده می کنید. عکسی که در بالا مشاهده می کنید، ۱۱۰ هزار لایک ازسوی هواداران آقای وزیر جوان گرفت.

ایرانگردی شهریور ماهی

در این عکس، آقای وزیر و خانواده به روستایی در طالقان رفتند و شهریور گردی می کنند. او زیر این عکس ، شعری از محمد علی بهمنی نوشت که می گفت، تفاهمی است میان من و تو و گل سرخ، رفاقتی است میان من و تو و پاییز.

آقای وزیر در رشت

وزیر  جوان،  تابستان به رشت هم سفر کرده بود و درباره  این عکس نوشت: ظهر رسیدیم رشت. گفتند مادر سه شهید، شهیدان یوسفی، شما را برای ناهار به منزل دعوت کرده است. رفتیم و افتخار دادند و از همان‌جا پروژه‌های ارتباطاتی شهرستان رشت را در منزل او افتتاح کردیم. مهربان و صمیمی بود و مرا شرمنده بزرگواری خود کرد. خستگی سفر از تنم بیرون رفت.

آشپزی به سبک آقای وزیر

وزیر جوان درباره این عکس که هزاران کامنت از سوی هوادارانش دریافت کرد نوشت: برنامه‌ی بعضی جمعه‌های ما این طوریه که آشپزی (انتخاب غذا با بچه‌ها) و شستن ظرف‌ها و … با من هست، انصافا هم خوشمزه درست می‌کنم. می‌تونید بپرسید!

امروز ناهار کشک بادمجون با دستور پخت مخصوص خودم (کپی‌رایت داره ?) درست کردم. تزیین هم کردم 🙂 برای همه‌ی شما عزیزان جمعه خوبی #با‌خانواده آرزو می‌کنم 🙂 ?عکس: یهویی توسط همسرم در حالی که همزمان با آشپزی، با محمد داشتم شعر خوندن تمرین می‌کردم.

مترو گردی آقای وزیر

تابستان ۹۸، او با مترو به سر کار می رود. یکی از شهروندان، عکسی یهویی از او می گیرد و به ایشان دایرکت می کند و در اینستاگرامش قرارمی دهد.

۳ نظر

ورود

  • سهیل آذر ۱۱, ۱۳۹۸

    آقای حق الناس اینترنت استان سیستان و بلوچستان هنوز قطع هست. خودت جنوبی هستی کمی هم از مرام جنوبی ها داشته باش

  • محسن آذر ۱۱, ۱۳۹۸

    خارج از بحث قطعی اینترنت این داداشمو خیلی باحاله??

  • KOROSH آذر ۱۳, ۱۳۹۸

    بخدا این بنده خدا هیچ کارست، چرا باور نمیکنید، رئیس جمهور هم نمادینه ….