قالیباف با طرح «مجلس نو» و به قصد «ریاست» آمد

متن بیانیه قالیباف علیه دولت روحانی

قالیباف با طرح «مجلس نو» و به قصد «ریاست» آمد

محمد باقر قالیباف دقیقه ۹۰ به ستاد انتخابات کشور در میدان فاطمی آمد و برای نخستین بار، نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شد.

پس از ماه ها حرف و حدیث درباره آمدن یا نیامدن محمد باقر قالیباف در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بالاخره محمد باقر قالیباف در لحظات پایانی ثبت نام، با محافظان و به صورت کاملا وی آی پی، وارد وزارت کشور شد و با وجود این که در لحظات پایانی پذیرش داوطلبان، ازدحام داوطلبان را در ستاد انتخابات کشور شاهد بودیم، او بدون رعایت نوبت، به جایگاه ثبت نام و تحویل و اسکن مدارک رفت تا روبروی دوربین خبرنگاران، عکس ژورنالیستی بیاندازد و خود را به عنوان نامزد رسمی انتخابات معرفی کند.

خبرنگار ایلنا، حضور بدون نوبت قالیباف در ستاد انتخابات کشور را اقدامی مغایر با ادعاهای وی برای مقابله با تبعیض نامید و از هشتگ مدعی چهار درصدی در پست خبری خود استفاده کرد که بازتاب هایی در شبکه های اجتماعی پیدا کرده بود.

به هر حال ،‌ قالیباف نامزد شد و عارف و احمدی نژاد و جلیلی هم نیامدند. اکنون، راه او برای فتح کرسی ریاست مجلس دوازدهم، تا حدی هموار است. اگر مثل دوره یازدهم، شاهد شکاف بین اصلاح طلبان باشیم، ریاست مجلس دوازدهم را نیز هما نطور که از قبل پیش بینی می شد، باید در اختیار طیف های نزدیک به اصول گرایان دانست.

قالیباف

محمد باقر قالیباف در کنار محسن پیرهادی، عضو سابق شورای شهر تهران در ستاد انتخابات وزارت کشور

بیانیه قالیباف علیه دولت روحانی

قالیباف پس از ثبت نام، با انتشار بیانه ای، مواضع خود را در قالب طرح «مجلس نو» تشریح کرد. متن بیانیه قالیباف که بازتاب های گسترده ای در رسانه ها و شبکه های  اجتماعی در چند ساعت اخیر داشته و نقد آشکار دولت تدبیر و امید تلقی شده است به شرح زیر است:

ملت عزیز

برکسی پوشیده نیست که این روزها مردم احوال خوبی ندارند. بر این باور بودم  درختی که ۴سال ثمر ندهد دیگر ثمر نمی دهد از همین رو تلاش شد تا نهال تازه ای کاشته شود اما دولت مستقر دو قطبی دروغین ساخت و بر موج سوار شد و توانست با وعده های کاذب اعتماد مردم  را جلب کند. متاسفم که بگویم در این مدت ۲سال  یک روز هم آب خوش از گلوی مردم پایین نرفته است.

گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش چند برابری قیمت  ارز ، ماجرای تاسف بار ارز ۴۲۰۰ تومانی، محترم نشمردن مردم و بی توجهی به شان و منزلت مردم، در این مدت ۲ سال اجازه نداده است که مردم روزی را بدون نگرانی از آینده به شب برسانند.

همه اینها بیش از پیش روشن می کرد که ما نیاز به یک دولت جهادی و کارآمد داریم تا چرخ اجرایی این کشور پر از منابع و ذخایر مادی و انسانی را به حرکت درآورد و  امید را به مردم برگرداند. بعنوان پیش درآمدی بر این اتفاق ما باید شاهد ایجاد مجلسی نو با حضور چهره های نو، رویکرد نو و ایده های نو باشیم.

لذا تلاش کردم با طرح مجلس نو فضایی را برای این مساله ایجاد کنم و به جوان ترها کمک کنم تا با ورود به مجلس ، چنین اتفاقی را رقم بزنند. اما ماجرای افزایش قیمت بنزین درس بزرگی به ما داد و آن این بود که این درخت نه تنها بعد از ۴ سال ثمر نداده است بلکه در حال آسیب زدن جدی به مردم است و این نگرانی را به جد  ایجاد کرد که  تا سال ۱۴۰۰ یعنی ۱سال و نیم آینده  تصمیماتی نابخردانه از جنس ماجرای افزایش قیمت بنزین، اصلا دور از ذهن نیست.

اینجا بود که به این جمع بندی رسیدم که باید مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود و تمام هم و غم خود را کنترل دولت و وادار کردن آن به کار و فعالیت  در این یک سال و نیم باقیمانده از عمرش قرار دهد.

بر این اساس تصمیم گرفتم به دور از مصلحت اندیشی های شخصی وارد عرصه انتخابات مجلس شوم با این امید که بتوانم با وارد کردن جمعی از چهره های نو، مومن و متخصص در تهران و برخی دیگر از شهرهای کشور به مجلس، در یک سال و نیم باقیمانده  این دولت خسته را مجبور به حرکت کنیم .

از مردم عزیز ایران خصوصا تهران می خواهم با حضور آگاهانه خود به ما کمک کنند تا  مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود تا با نظارت مقتدرانه و تصویب قوانین به موقع بتواند مراقب باشد تا در این یک سال و نیم پیش رو وضعیت زندگی مردم بدتر نشود و زمینه ساز روی کارآمدن دولتی جهادی و کارآمد باشد.

داستان محمد باقر: پرده چهارم

قالیباف که تا کنون ۳ بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و نتوانسته به پاستور راه یابد، اکنون عضو حقیقی مجمع تشخیص مصحلت نظام بوده و سه فرزند به نام: الیاس، اسحاق و مریم دارد.

اسحاق قالیباف در سال ۱۳۹۰ با سید محمد هادی رضوی، موسسه شمس الشموس را در سعادت آباد تهران تاسیس می کند. ۷ سال بعد، آقا داماد محمد شریعتمداری به جرم اختلاس در بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم می شود.

همسر قالیباف، زهرا سادات مشیر استخاره نام دارد که در موسسات آموزشی و خیریه، عضو هیات مدیره است و عضو هیات مدیره سابق سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران بود.

با حضور قالیباف و غیبت عارف ، سعید جلیلی و محمود احمدی نژاد، مسیر برای ۴ سال ریاست او بر صندلی مجلس دوازدهم هموار شده است. اگر اوضاع بر همین منوال پیش برود، یک سال و اندی از زمان باقیمانده دولت تدبیر و امید، روزهای سخت و پر خبری را در بهارستان برای دولت روحانی رقم خواهد زد و روحانی مجبور است ۱۸ ماه با رقیب سرسخت خود، در کسوت ریاست مجلس همکاری کند.

شاید حماسه «تکرار» دیگر تهرانی‌ها، مانع او و ۲۹ همراه فهرست «مجلس نو» اصولگرایان شود. تا شب ۲ اسفند ۹۸ باید منتظر ماند.

از الان، باید در انتظار مناظره های ریاست جمهوری بهار سال ۱۴۰۰ بین عارف، لاریجانی و احتمالا یارهای پوششی آن ها باشیم. به هر حال دلار، آرام آرام به سمت ۱۵۰۰۰ تومان در حرکت است و شاخص کل بورس تا آن موقع، به سمت فتح ۵۰۰ هزار واحد، صعودی خواهد بود.

۲ نظر

ورود

 • پویا آذر ۱۷, ۱۳۹۸

  هر کاری که میخوان بکنن، چهل ساله کردن از این به بعد هم بکنن
  مردم واقعی ایران کاری به کار امثال روحانی، قالیباف، احمدی نژاد، صندوق رای…. ندارد!!

  • صالح آذر ۱۸, ۱۳۹۸

   حرف دل ما رو زدی؛ ایول

   مجلسی که اختیاری نداره به چه دردی می خوره؟ همون بهتر که نباشه!