کشورهایی که بیشترین کاربر اینترنت را دارند؛ جایگاه ایران در این فهرست کجا است؟

کشورهایی که بیشترین کاربر اینترنت را دارند؛ جایگاه ایران در این فهرست کجا است؟
یک نظر

تعداد کاربران اینترنت جهانی طی دو دهه ی گذشته با افزایشی سریع و شدید رو به رو بوده. در صورتی که این مسأله معیاری برای ارزیابی عملکرد اقتصادی یک کشور در نظر گرفته شود، می توان گفت همه ی کشورهای دنیا در این مدت رشد و پیشرفت چشمگیری داشته اند. در حقیقت، برخی کشورها مثل نیجریه و بنگلادش از نظر تعداد کاربران اینترنت با رشدی ۴۰ هزار درصدی رو به رو بوده اند! گرچه رشد استفاده از اینترنت در بسیاری از موارد با پیشرفت هایی در زمینه ی فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی همراه بوده، اما کماکان شاهد آن هستیم در کشورهایی که استفاده از اینترنت با رشد و گسترش رو به رو بوده بخش قابل توجهی از مردم در شرایطی زیر خط فقر قرار دارند. در ادامه می خواهیم ببینیم کدام کشورهای دنیا بیشترین کاربر اینترنت را دارند. اطلاعات فهرست زیر از بانک جهانی تأمین شده.

بیشترین کاربر اینترنت کشورها

۵- ژاپن: ۱۱۵/۴ میلیون کاربر

ژاپن از نظر تعداد کاربران اینترنت رتبه ی پنجم فهرست را دارد به طوری که تعداد کاربران آن ۱۱۵/۴ میلیون نفر تخمین زده می شود. ژاپن یکی از اولین کشورهایی بود که اینترنت در آن راه اندازی شد. کاربران ژاپنی از اوایل دهه ی ۲۰۰۰ میلادی از اینترنت پرسرعت برخوردار بوده اند و حتی سازنده ی اولین سرویس اینترنت موبایل در دنیا، ژاپن بود. این سرویس که iMode نام داشت در دهه ی ۱۹۹۰ در ژاپن راه اندازی شد.

۴- برزیل: ۱۴۰ میلیون کاربر

برزیل ۱۴۰ میلیون کاربر اینترنت دارد که بر این اساس در جایگاه چهارم فهرست قرار می گیرد. برزیل نه فقط از نظر تعداد کاربران اینترنت از جایگاه بالایی برخوردار است، بلکه در میان ملت هایی قرار دارد که بیشترین زمان را صرف گشت زنی در اینترنت می کنند. یکی از دلایل محبوبیت اینترنت در میان برزیلی ها، شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک است که طرفداران زیادی در کشور دارند.

۳- ایالات متحده آمریکا: ۲۴۵ میلیون کاربر

نزدیک به ۲۴۵ میلیون نفر در آمریکا از اینترنت استفاده می کنند که این میزان معادل حدوداً ۸۰ درصد از کل جمعیت این کشور محسوب می شود. اینترنت در ایالات متحده آمریکا متولد شد و این کشور سهم زیادی از کاربران اینترنت در دنیا را به خود اختصاص داده. در ایالات متحده آمریکا کاربران عمدتاً به روش اتصال به اینترنت باند پهن (Broadband Internet Connection) به شبکه جهانی اینترنت دسترسی دارند.

۲- هند: ۴۵۵ میلیون کاربر

هند با ۴۵۵ میلیون کاربر اینترنت، رتبه ی دوم این فهرست را به خود اختصاص داده. در هند عمده ی کاربران اینترنت در مناطق شهری این کشور هستند چون در مناطق روستایی آن دسترسی کمتری به اینترنت وجود دارد. گوشی های هوشمند اصلی ترین راه اتصال کاربران به اینترنت در هند هستند.

۱- چین: ۷۴۸ میلیون کاربر

چین با بیش از ۷۴۸ میلیون کاربر، بیشترین کاربر اینترنت در دنیا را دارد. چین بیشتر از یک میلیارد نفر جمعیت دارد و از یک شبکه گسترده ی اینترنت برخوردار است که در سال های اخیر توسعه یافته. جمعیت کاربران اینترنت در چین در طول یک دهه ی گذشته تقریباً دو برابر شده. بیشترین افزایش در تعداد کاربران اینترنت موبایل رخ داده که از گوشی های هوشمند خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. گوشی های هوشمند در چین طرفداران زیادی دارند.

نگاهی کلی به فهرست کشورهایی که بیشترین کاربر اینترنت را دارند

۱- چین: ۷۴۸/۴ میلیون نفر

۲- هند: ۴۵۵/۳ میلیون نفر

۳- ایالات متحده آمریکا: ۲۴۵/۴ میلیون نفر

۴- برزیل: ۱۴۰ میلیون نفر

۵- ژاپن: ۱۱۵/۴ میلیون نفر

۶- روسیه: ۱۰۹/۸ میلیون نفر

۷- اندونزی: ۸۴ میلیون نفر

۸- مکزیک: ۸۲ میلیون نفر

۹- کره جنوبی: ۷۳/۲ میلیون نفر

۱۰- آلمان: ۶۹/۵ میلیون نفر

۱۱- فیلیپین: ۶۲/۹ میلیون نفر

۱۲- بریتانیا: ۶۲/۷ میلیون نفر

۱۳- فرانسه: ۵۴/۵ میلیون نفر

۱۴- نیجریه: ۵۳ میلیون نفر

۱۵- ترکیه: ۵۱/۸ میلیون نفر

۱۶- ایران: ۴۸/۷ میلیون نفر

۱۷- ویتنام: ۴۷/۵ میلیون نفر

۱۸- مصر: ۴۴ میلیون نفر

۱۹- اسپانیا: ۳۹/۷ میلیون نفر

۲۰- پاکستان: ۳۱ میلیون نفر

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 2 / 5. تعداد رای: 1

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: worldatlas
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Hamed آذر 25, 1398

    فرق اینترنت ما با سایرین، عزیزان خوب میدونند چیه