ویژگی های چهره شما حرف های زیادی درباره شخصیت و سلامت تان برای گفتن دارد

ویژگی های چهره شما حرف های زیادی درباره شخصیت و سلامت تان برای گفتن دارد

تحقیقات نشان داده میان ویژگی های چهره ی ما و ویژگی های شخصیتی ما ارتباط وجود دارد. مثلاً اگر بینی کوچک یا صورت پهنی دارید، این مسأله فقط به ژنتیک شما مربوط نمی شود. با توجه به این ویژگی ها می توان رفتار و واکنش های شما را هم پیش بینی کرد. در ادامه به تعدادی از یافته های محققان درباره ی ارتباط ویژگی های چهره ی افراد با شخصیت و سلامت آن ها می پردازیم.

۱- هر چه صورت پهن تری داشته باشید، تستوسترون بیشتری در بدن خود دارید

رابطه ویژگی های چهره با شخصیت

طبق تحقیقات، هر چه استخوان گونه هایتان پهن تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که شخص جسورتر و حتی پرخاشگرتری باشید. البته اگر صورت پری دارید این بدان معنی نیست که شما خطرناک و پرخاشگر هستید. منظور فقط این است که احتمال اینکه این افراد به یک اختلاف واکنش نشان دهند بیشتر است تا اینکه آن را نادیده بگیرند.

۲- هر چه صورت باریک تری داشته باشید. کمتر دچار عفونت خواهید شد

دانشمندان پی برده اند هر چه چربی کمتری روی گونه های خود داشته باشید، بیماری هایی که به آن ها مبتلا می شوید شدت کمتری خواهد داشت و کمتر دچار اضطراب خواهید شد. کسانی که گونه های باریکی دارند میزان اضطراب و افسردگی هم اغلب در آن ها کمتر است. این مسأله می تواند به تناسب اندام کلی شما هم مربوط باشد، چون به طور کلی کسانی که فعالیت فیزیکی بیشتری دارند، چربی کمتری در صورت خود دارند و افراد شادتری هستند.

۳- بینی دراز از شما یک دروغگو نمی سازد اما شما را به فرد بلند پروازتری تبدیل می کند

تحقیقات نشان داده کسانی که بینی درازی دارند می توانند بسیار بلند پرواز، مستعد و رهبر باشند.

۴- مردانی که کمتر از سن واقعی شان به نظر می رسند در دوران جوانی شان قدرت و نفوذ کمتری بر دیگران دارند

دانشمندان می گویند مردانی که به اصطلاح بیبی فیس هستند اغلب در دوران جوانی از نفوذ و قدرت کمتری بر دیگران برخوردارند اما در عین حال، با بالا رفتن سن یاد می گیرند که چطور جسورتر باشند.

۵- زنانی که خط ابروی آن ها در ارتفاع بالاتری قرار دارد اغلب مقبول تر هستند

دانشمندان در پژوهشی پی بردند کسانی که بیشتر مورد پسند دیگران واقع می شدند اغلب خط ابرویی بالاتر و پیشانی کوتاه تری داشتند. این محققان متوجه شدند کسانی که به یک اندازه وظیفه شناس و مقبول بودند، چهره های مشابهی داشتند.

۶- هر چه بینی کوتاه تری داشته باشید، فرد حساس تری هستید

محققان بعد از مطالعه بر روی ۱،۷۹۴ تصویر متوجه شدند کسانی که بینی بامزه ی دکمه ای دارند و همینطور کسانی که بینی آن ها کوتاه است، وجه حساس خود را راحت تر نشان می دهند. علاوه بر این، آن ها می توانند مهربان تر از دیگران باشند.

۷- افراد برونگرا چانه ی جلو آمده تری دارند

برخی تحقیقات نشان داده افراد پرحرف از ویژگی های مشترکی در چهره برخوردار هستند. هر چه فرد برونگراتری باشید، بینی و لب های جلو آمده تری دارید. علاوه بر این، دانشمندان پی بردند این افراد چانه ی جلو آمده تری دارند و عضله ی فک آن ها قوی تر است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود