حراج بزرگ در تارانتو؛ اولین شهر ایتالیا که خانه‌های یک دلاری می‌فروشد!

حراج بزرگ در تارانتو؛ اولین شهر ایتالیا که خانه‌های یک دلاری می‌فروشد!

تارانتو خانه‌های یک دلاری‌اش را به فروش گذاشته است! این تیتر قطعا یک تیتر وسوسه‌انگیز برای آنهایی است که دلشان می‌خواهد به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و صاحب خانه شوند.

به تازگی اتفاق جالبی افتاده و گرایشی ایجاد شده که همه مردم دنیا را مجذوب خود می‌کند: وعده خانه‌دار شدن در بطن یکی از ییلاقات و شهرهای حاشیه‌ای ایتالیا آن هم با قیمتی خیلی ارزان و شوکه‌کننده یک یورویی یا کمی بیشتر از یک دلار.

این خانه‌های ارزان را در مقاصد مختلف و خیره‌کننده در ایتالیا که از روستای اولالی در جزیره ساردینیا گرفته تا کاماراتای سیسیل می‌توانید خریداری کنید.

حالا با اولین شهری که به کلوپ خانه‌های ارزان یک دلاری پیوسته آشنا شوید: تارانتو

تارانتو کجاست؟

تارانتو بندری در ساحل پوگلیا (Puglia) است و در پایین‌ترین قسمت کشور ایتالیا، که پاشنه ایتالیا نامیده می‌شود، قرار دارد. جمعیت شهروندان این شهر در سال‌های اخیر به شدت کم شده است و مقامات دولتی و شهری تصمیم به بازگرداندن درآمدزایی آن دارند.

به گفته یکی از اعضای شورای میراث تارانتو به خبرگزاری CNN، در بافت قدیمی یا Old Town این شهر با خانه‌های ارزان با قیمت وسوسه‌کننده یک یورویی قابل واگذاری است و به فروش می‌رسد.

این پیشنهاد هم مثل پیشنهادهای قبلی است و خریداران می‌بایست متعهد شوند که املاک خریداری‌شده را بازسازی کنند؛ یعنی فرایندی که هزاران دلار خرج برمی‌دارد.

هدف از چنین طرحی این است که خانه‌های خراب بازسازی شود و جمعیت دوباره به این شهر بازگردد. هم اکنون ۱۵ ساختمان آماده فروش و بازسازی است و البته این فهرست هر چند وقت یک بار به روز می‌شود. به احتمال زیاد در آینده نزدیک ساختمان‌های بیشتری به این فهرست در بازار فروش خانه اضافه می‌شوند.

جذابیت‌های تارانتو

شهر ساحلی تارانتو در ایتالیا موطن قلعه شگفت‌انگیز آراگونس (Castello Aragonese) است؛ یعنی همان جایی که خانه‌هایش کمی بیشتر از یک دلار قیمت دارد.

بخش جنوبی و ایتالیایی پوگلیا برای آشپزی لذیذ، ساختمان‌ها و ابنیه سنگی و شهرهای ساحلی فوق‌العاده زیبایش مشهور است اما این منطقه از نظر جذابیت گردشگری در توسکانی ضعیف‌تر از بخش‌های دیگر است.

تارانتو به دلیل داشتن کارخانه بزرگ فولادسازی هم شهرت دارد. این کارخانه‌‌ از نظر انتشار گاز گلخانه‌ای تحت بررسی و کارشناسی بوده و مدت‌هاست بر سر نقش منفی و مضر این کارخانه در آینده کره زمین بحث و جنجال‌های زیادی شکل گرفته است. اگر این کارخانه بسته شود، تاثیر بسیار قابل ملاحظه‌ای در اقتصاد شهر خواهد داشت.

پویش خانه‌های یک دلاری یا یک یورویی تنها یکی از جنبه‌های نجات و احیای گردشگری در این منطقه است.

در تارانتو یک بندر بزرگ وجود دارد که کشتی‌های تفریحی کروز عالی مدام در گردش و در حال بازگشت مجدد به این شهر هستند. برنامه بزرگ تحول و توسعه همه چیز را شامل می‌شود؛ هم سرمایه‌گذاری و هم گردشگری. در این صورت است که روح تازه زندگی در این شهر دمیده می‌شود.

یکی از نکات جذاب دیگر در مورد این شهر این است که هوای همیشه بهاری و خوش عطر و بویی دارد؛ چیزی که برای گردشگران بسیار جذاب و دلنشین است.

قلعه تاریخی آراگونس

برجسته‌ترین و مهم‌ترین ساختمان تارانتو قلعه آراگونس است؛ یک بنای مستحکم و پرقدرت که در قرن ۱۵ ساخته شده است.

با این حال، معبد پوزایدون که تاریخ آن به قرن ششم قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد نیز ارزش دیدن دارد و علاوه بر این، می‌توانید نیم‌نگاهی نیز به زندگی پیشینیان در تارانتو داشته باشید که کلونی یونان باستان را به نمایش می‌گذارد.

تارانتو به طور مستقیم از روستاهای یک یورویی دیگر الهام نمی‌گیرد اما این پویش به نظر می‌رسد همین مسیر را در روستاها و شهرهای دیگر دنبال کند.

به عنوان مثال، بازسازی خانه‌ها در این مناطق باید با همان سبک معماری و زیباشناسی معماری کنونی باشد. در ایتالیا، قوانین بسیار سرسختانه‌ای در مورد معماری و اماکن و ابنیه تاریخی از  سوی دولت مرکزی وجود دارد.

در ماه نوامبر، چند نفر از شهروندان ایتالیا خانه‌های یک یورویی که نیاز را به بازسازی داشتند در موسوملی ایتالیا خریداری کردند. به گفته خانم خریدار، همسرش با این قیمت ناچیز حسابی وسوسه شده و از طرفی زیبایی این روستای سیسیلی جذاب او را مسحور خویش کرده بود.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • هادی بهمن ۲۶, ۱۳۹۸

    ایرانیان هم میتونن از اینجا خرید کنند؟