صفر تا صد خرید تخت خواب

صفر تا صد خرید تخت خواب

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تخت‌خواب مظهر آرامش در خانه با تداعی ساعات خواب و استراحت، تن و ذهن را برای شروع روزی پرتلاش آماده می‌کند.

یک تخت ایده‌آل ضمن رفع نیازهای کاربر خود در موارد دیگری هم مورد اقبال قرار می‌گیرد. اما مفهوم رضایت نزد همگان به یک شکل تفسیر نمی‌شود. و معیار سنجش افراد برای رضایت‌مندی با یکدیگر تفاوت‌ دارد. همین موضوع باعث تنوع در بازار عرضه و تقاضا گشته است.

تخت‌خواب به عنوان بخش بزرگ و اصلی مجموعه‌ی کالای خواب در معرض جلب نظر و توجه همگانی قرار دارد. بازار خرید و فروش این کالا همواره در جریان است. آن هم به یک دلیل ساده و بدیهی: همه‌ی مردم می‌خوابند! اما چه عامل یا عواملی می‌تواند تاثیرات عمیقی بر نظر عموم در مورد یک کالا یا برند خاص بر جای بگذارد؟ آیا رضایت‌خاطر از قیمت یا شکل ظاهری می‌تواند تنها ملاک در انتخاب کالا و کسب خشنودی از خرید آن باشد؟ اگر نه، چه عواملی را می‌توان در این انتخاب سهیم یا موثر دانست؟

بی‌شک عوامل جانبی دیگری نیز در ماجرا دخیلند. برای مثال پیشینه‌ی فرهنگی و بومی کالایی چون تخت‌خواب نیز بر رواج فروش آن بی‌تاثیر نیست.

خوب است قدری در زمان به عقب برگردیم و داستانهای مادربزرگ را مرور کنیم. آنجا که دختر شاه پریان بر تخت خوشبختی می‌نشیند. یا تخت طلای خوشبخت‌ترین عروس شهر و ماجراهای بسیار دیگری از این دست…

در داستان‌های قهرمانی و اسطوره‌ای ما نیز همواره پیروز داستان را بر تخت نشانده‌اند. گویی بهترین پاداش و بالاترین موقعیت‌ها بر اریکه و تخت است که شکل می‌گیرد. از خاطر نبریم: ما حتی بزرگ‌ترین و آبادترین شهر خود را “پایتخت” می‌نامیم! و به تخت‌جمشید با دیده‌ی تحسین می‌نگریم. همه‌ی این‌ها می‌رساند که این فقط محصولی برای خوابیدن و آسودن در طول شبانه‌روز نیست. بلکه ریشه در فرهنگ و سنت ما دارد.

گرچه ملاک‌های انتخاب تخت‌خواب مناسب برای همگان یکسان نیست. اما آگاهی از این معیارها برای همه سودمند است. زیرا فاکتورهای مشترکی وجود دارد که بهتر است افراد هنگام آنها را انتخاب مدّ نظر داشته باشند. با هم عمده‌ترین این موارد را برمی‌شماریم.

چه مواردی در انتخاب تخت خواب موثرند؟

 طبی و راحت بودن: تهیه تخت‌خواب علاوه بر استفاده‌ی عمومی جهت خوابیدن ممکن است به دلایل مدیکال و پزشکی انجام پذیرد. علاوه بر تشک‌ طبی محل قرار گرفتن آن هم باید استاندارد و با جسم شما در سازگاری باشد. از آنجا که استقرار بدن شما بر روی تخت‌خواب بسیار جامع و کلی است، وجود ناپایداری و لرزش بخصوص به دلیل زمانِ طولانی خواب و استراحت می‌تواند برایتان مشکلاتی ایجاد کند. و ستون مهره و سایر اندام‌ها را از حالت طبیعی خارج نماید. در ناهنجاری ناحیه کمر یا سیستم استخوان و مفاصل کاربرد تخت نامناسب بر شدت مشکلات افزوده، می‌تواند باعث بروز عوارض جدیدی در این زمینه‌ها گردد. انتخاب تختی راحت با مزایای طبی در این‌گونه موارد لازم و ضروری است.

قیمت: دلیل تنوع محصولات به تفاوت‌های ساختاری بین کالاهای مختلف برمی‌گردد. که شامل کیفیت و مراحلِ ساخت، هزینه‌های ترانزیت در کالاهای وارداتی، طول مدت گارانتی کالا و… می‌گردد. البته یک انتخاب هوشندانه قادر است با جمع محاسن و تفریق معایب و مشکلات کالاهای مختلف، ما را به بهترین انتخاب ممکن در محدوده‌ی بودجه‌مان برساند. و هرگونه هزینه در این مورد را به حساب سرمایه‌گذاری بر روی سلامتی محاسبه نماید.

زیبایی: گذشته از تمام مشخصات یک تخت خواب از نمای ظاهری آن هم نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. این بخش حجیم که قسمت بزرگی از دکوراسیون اتاق‌خواب را تشکیل داده بسیار چشمگیر و خودنماست. پس مسلما نقش بزرگی هم در نمای کلی این محل ایفا خواهد کرد. به‌علاوه محصولی ماندگار بوده تا سالها با ما هم‌نشین خواهد بود. و شکل ظاهری آن می‌تواند باعث لذت یا آزارمان گردد. توجه به این نکات است که افراد را در انتخاب کالایی با جلوه‌ی زیبا مصمم‌تر می‌کند. اگر خرید تخت‌خواب به‌منظور تهیه جهیزیه باشد این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار است. مسلما عروس و داماد جوان مایلند تا سرویس‌خواب و ملزومات زیباتری برای شروع زندگی جدید تهیه کنند. و این مورد را در انتخاب تخت خواب خود هم مد نظر خواهند داشت.

حجم و ابعاد: زندگی شهری اکثر ما را خواسته یا ناخواسته در خانه‌های کوچک و آپارتمان‌های نُقلی مستقر کرده است. دیگر از اتاق‌هایی بزرگ برای جادادن تخت‌خواب و کمدهای جادار برای جاسازی رختخواب‌ها چندان اثری نیست. هرچند اگر هم چنین شرایطی موجود بود رغبت چندانی به این جابجایی‌های سنگین وجود نداشت! تمام این مسایل باعث شده تا افراد در زمان انتخاب کالا فضای موجود در اتاق‌های منزل خود را در نظر داشته و متناسب با آن خرید کنند.

سبکی و سهولت جابجایی: وزن نیز از جمله مسایل تاثیرگذار در انتخاب است. به‌خصوص اگر با جابجایی وسایل هم روبرو باشیم. برای کسانی که در خانه‌های استیجاری زندگی می‌کنند اثاث‌کشی سالیانه یا هرچند سال یکبار کاملا محتمل است. پس بهتر است وسایل خود را از نوع سبک و کم‌حجم انتخاب کنند. تا در این‌گونه موارد دچار دردسر و زحمت زیاد نشوند. سنگینی تخت‌خواب می‌تواند در هنگام جابجایی ایجاد مشکل نماید.

کاربرد چندمنظوره: از بهترین راهکارها برای صرفه‌جویی در فضا، انرژی و هزینه‌ی خانواده ها استفاده از ملزومات چند منظوره (به انگلیسی:Multi Essentials) است. منظور بکارگیری یک وسیله با چندین نوع کاربری است. کوچک شدن منازل فضای آزاد جهت نگهداری وسایل متعدد را از ما گرفته است. باید در انتخاب‌ها دقیق بود و اقلامی با حجم کم و کاربری بالا را برگزید. اتخاذ این تدبیر در خرید وسایل جدید برای خانه شما را از صرف هزینه‌های موازی و تکراری معاف می‌نماید. این در واقع استراتژی هوشمندانه و حساب‌شده‌ای است که طی آن شما از موارد مشابه فاکتور گرفته و اضافات را حذف می‌کنید. تا هم در مخارج خود صرفه‌جویی نمایید و هم محیط زندگی را خلوت‌تر و تمیز‌تر نگه دارید.

تخت خواب‌ چند منظوره نیز چنین کاربردی دارد. استفاده از یک تخت طبی و راحت بطور همزمان هم جای خوب و مطمئنی برای خواب شما تامین می‌کند و هم بر سلامتی‌تان کنترل دارد. به همین ترتیب تخت‌خواب‌های بیمارستانی این روزها به داخل خانه‌ها راه یافته‌اند.

کارایی و طول عمر تخت‌خواب:

توجه به استفاده مدام و طولانی از تخت‌خواب و بررسی کیفیت پیش از خرید شما را از نتیجه نهایی خریدتان خرسند  می‌کند. اگر به تخت‌خواب چوبی علاقه‌مندید، به نوع چوب کاربردی آن توجه داشته باشید. زیرا صنایع چوبی به همان میزان که از زیبایی و سهولت کاربرد برخوردارند در معرض آسیب و تقلب هم قرار دارند. آگاهی از شناسنامه‌ی محصولات و سابقه‌ی تولید آنها، فرصتی است برای محک زدن به کالایی که تهیه می‌کنید.

انواع تخت‌خواب:

تخت‌خواب‌های تکنفره: که بیشتر شامل انواع فنری بوده و در فروشگاه‌های کالای خواب عرضه می‌گردند.

تخت خواب دو نفره: این نمونه تخت‌ها از معمول‌ترین و شناخته شده‌ترین‌ها هستند. و شامل انواع سلطنتی، کلاسیک، فانتزی و… می‌شوند.

تخت خواب های سنگین؛

گروه تخت خواب‌های سلطنتی، سایبانی و تاجدار: این سری تخت‌ها با وجود تفاوت‌هایی در ساختار از لحاظ ظاهری تا حدودی به هم شبیهند. وجه مشترک همه‌ی این تخت‌ها نمای ظاهری زیبا و گاهی اشرافی آنهاست. محصولات سلطنتی با چوب‌های گران‌قیمت و تزئینات سنگین و تراش‌کاری، منبت و رنگ‌های درخشان و طلایی تهیه می‌شوند. این سبک در قرن شانزدهم میلادی و در اروپا طراحی شده است. اما استفاده از آن تاکنون ادامه یافته و هنوز هم برای چیدمانی سنگین و با وقار و کیفیتی بالا پیشنهاد می‌شود.

نمونه‌های تخت خواب تاجدار و سایبانی هم در حقیقت از این سری الگو گرفته‌اند. و در زیبایی ظاهری با قدری تفاوت از همان سبک پیروی می‌کنند. هرچند تغییر مصالح کار و ساختار ساده‌تر به تعدیل قیمت‌های آنها کمک یزرگی کرده است. تا آنجا که خرید آنها را برای سایر اقشار نیز امکان‌پذیر نموده است.

تخت‌خواب جک دار: همان‌طور که از نامش برمی‌آید دارای جک بالابرنده است. که فضای بزرگ و جاداری در بخش زیرین تخت را برای جاسازی لوازم فراهم می‌آورد. این بخش عموما با نوعی پارچه مرغوب و حتی در مواردی چرم به زیبایی پوشیده شده است. تقسیم‌بندی دقیق و نظم موجود در بخش زیرین برخی مدل‌های تخت جک‌دار حکایت از کیفیت بالا و بکارگیری طراحی قوی در ساخت دارد. این بخش براحتی در دسترس بوده و در منازل آپارتمانی و کم‌جا فضایی مناسب جهت نگهداری لوازم شخصی محسوب می‌گردد.

تخت خواب‌های سبک؛

تخت‌خواب روزانه: سبک‌ترین نوع بوده و با ظاهری متفاوت بیشتر شبیه به تخت مهمان است. و به تمام معنا می‌توان آن را یک تخت همه فن حریف نامید. کاربرد آن در طول روز می‌تواند حتی به‌عنوان کمک برای کاناپه در اتاق نشیمن یا سایر نقاط منزل باشد. وزن کم و سهولت حمل و نقل پذیرایی با آن را راحت‌تر می‌کند. جنس فلزی با نمای ساده و قابلیت رنگ‌آمیزی بر زیبایی آن افزوده است.

تخت متحرک: این نوع از قابلیت جابجایی بالایی برخوردار است. دو بخش ثابت و متحرک داشته که پس از تلفیق با هم تشکیل تخت کامل را می‌دهند. مجموعا وزن نسبتا کمی داشته و برای استفاده‌های شخصی و جاسازی مقادیر زیادی از وسایل شخصی مناسب است.

تخت‌خواب دو طبقه: سرویس‌های خانگی این تخت با نوع خوابگاهی آن تا حدود زیادی متفاوت است. و دارای ویژگی‌های مدرن و کاربردی است. امکان جداسازی طبقات، نصب قفسه و کتابخانه در بخش بالایی و جاسازی مقادیر زیادی از اسباب و لوازم در فضای خالی این تخت از جمله این ویژگی‌هاست.

انواع ساده و خوابگاهی این تخت‌های دو طبقه را احتمالا اکثر شما در خوابگاه‌های عمومی و سربازخانه‌ها و اماکنی از این دست دیده‌اید. این سری دارای ساختاری ساده‌ و یکپارچه‌ با بدنه فلزی و طبقات غیرقابل‌تفکیک است. که به منظور جا دادن نفرات بیشتر در فضای کوچک طراحی شده‌اند.

اگر منزل کوچکی دارید حتما این بخش را بخوانید!

تخت‌های فوتون، تخت‌خواب‌ کم‌جا، مبل تخت‌خواب شو

هنوز هم می‌توان روی زمین خوابید! تشک فوتون سوغات ژاپن است. فوق‌العاده سبک بوده، براحتی قابل حمل و جابجایی است. می‌تواند با قاب چوبی (باکس) زیبایی که دارد و حتی بدون آن مورد استفاده قرار گیرد. در طول روز هم تا شده و در کمد جای می‌گیرد. یا مانند مبل در سالن نشیمن بکار می‌رود. تنوع رنگی بالا، شیکی و سهولت جابجایی آن را به یکی از نخستین  انتخاب‌های جوانان و نوجوانان تبدیل کرده است.

مبل‌تخت‌خواب شو: محصولی با کاربری چندگانه و بسیار مورد علاقه ساکنین منازل کوچک، آپارتمانی و بخصوص جوانان است. در این مورد هم اشغال کمترین فضا و سبکی بر محبوبیت کالا افزوده است.

تخت‌خواب کم‌جا (تاشو): این هم نمونه دیگری از اجزاء دکوراسیون مدرن با نام “مورفی” است. تخت‌ کم‌جا با حال و هوای منازل بسیار کوچک و فضاهای محدود آپارتمانی سازگاری دارد. نحوه تا شدن و جاگیری آن بسیار راحت و نمای مرتب و تزئیناتی پشت آن مانع آشفتگی و بی‌نظمی منزل می‌شود.

تخت‌خواب پنل‌دار: این نوع با طراحی ساده و بدون تزئینات اضافه تهیه و قابل انطباق بر دکوراسیون با سبک‌های مختلف است. لذا بیشترین طرفداران را از همه سلیقه‌ها به سوی خود جلب کرده است. اسکلت و بدنه‌ تماما چوبی بوده، ارتفاع آن از قرار گرفتن تشک بر روی تخت حاصل می‌شود. پنل‌ها کاملا سبک‌اند و در بخش زیرین برای جاسازی اسباب فضای کافی دارند.

تخت‌های بادی و آبی: این نمونه‌ها راحتی بالا و خواص طبی  مفیدی دارند. نمونه بادی سبک بوده براحتی قابل جابجایی آسان است. اما نوع آبی سنگین است و در صورت بروز ایراد چندان قابلیت تعمیر و ترمیم ندارد.

تخت‌های قابل تنظیم: که با داشتن قابلیت تغییر حالت و تنظیمات کاربرد زیادی بخصوص در موارد مدیکال و بیمارستانی دارند. و با داشتن کنترل‌های مرکزی و دستگاه‌های هدایت کننده با قوس‌های کمری تنظیم می‌شوند. تا سلامتی ستون مهره فرد کاربر حفظ شود.

 موارد خاص: تخت‌های کودک و نوجوان دارای سایز و مشخصات ویژه‌ و متفاوت با انواع مخصوص بزرگسالان هستند. تخت‌های نوزاد هم از موارد خاص محسوب می‌شوند. تخت‌ خواب مخصوص دوقلوها با ساختار و نمای یکسان بر زیبایی اتاق‌خواب کودکانه می‌افزاید.

قیمت تشک و تخت خواب را می توانید در وبسایت گرم و نرم مشاهده نموده و با مقایسه محصولات مورد نظر خود با هم انتخابی صحیح را تجربه نموده و یک خرید خوب را تجربه کنید.

در بخش پایانی به معرفی مختصری از چند نمونه تخت‌خواب می‌پردازیم. ویژگی‌های این محصولات امکات تطبیق هر کدام از آنها با سلیقه‌‌های خاص را فراهم آورده است. توجه به امتیازات و کمبودهای هر محصول می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید بهتر باشد. به‌علاوه، چنانچه این نقطه‌نظرات را با ما در میان بگذارید، از آنها برای ارتقاء سطح کیفیت محصولات جدید بهره‌مند خواهیم شد.

تخت‌خواب مامیلو از سری تخت‌های بدنه چوبی و سازگار با دکوراسیون مدرن است. بدنه اصلی آن از چوب ام‌دی‌اف تهیه شده و ضمن داشتن ظرافت در ساخت، از استحکام خوبی هم بهره‌مند است. این سری از تخت‌ها را می‌توان در فُرم‌های آماده‌ی فروشگاهی خریداری کرد. هم‌چنین امکان تهیه سفارشی آنها هم فراهم است. که در این صورت می‌توان اجزاء و تزئینات را به دلخواه اضافه یا کم نمود. برای مثال انواع یک‌نفره یا دونفره‌ی این تخت‌ها قابل سفارش است. هم‌چنین وجود آینه و کشو در تخت هم اختیاری است. این نمونه تخت‌خواب در دو رنگ سفید و قهوه‌ای در دسترس بوده و در صورت اضافه شدن این اجزاء بصورت کامل و تحت عنوان سرویس خواب عرضه می‌گردد. بدیهی است اندازه‌های تخت‌خواب و سایر بخش‌ها استاندارد بوده با تشک‌های موجود هم‌خوانی دارند.

باکس استفاده شده در این مدل تخت در دو نوع لبه‌دار و بی‌لبه و از جنس فلزی است. در مدل لبه‌دار تشک حدود ۴تا ۵ سانتی‌متر درون باکس قرار می‌گیرد. باکس تخت‌خواب هم به‌نوبه خود دارای تزئینات یا فاقد آنهاست. همراه پاتختی‌های کشودار و دراور و آینه‌ را نیز همراه با تخت‌خواب مامیلو مدل لمسه‌دار می‌توانید به سفارش خود اضافه نمایید.

تخت‌خواب بامیلو یک نفره با ابعاد ۲۱۱×۱۰۰ و ارتفاع ۱۰۵ سانتی‌متر با محاسبه‌ی تاج تخت تهیه و عرضه می‌گردد. در نوع دو نفره عرض تخت تا ۱۷۰ سانتی‌متر رسیده است.

مایلیم تا از دیگر مدل‌های  موجود در این سری تخت‌خواب سلینی را به شما معرفی کنیم. این نمونه با ساختاری از چوب  MDF مستحکم و در دو رنگ‌ سفید و قهوه‌ای قابل عرضه است. طرح لمسه موجود در تاج تخت هم بسیار زیبا بوده و مجموعه را با نمای تزئیناتی همراه می‌کند. این نمونه تخت نیز بدون اجزاء اضافه یا همراه با آنها و به‌شکل مجموعه ‌و سرویس خواب نیز قابل تهیه است. ابعاد مجموعه سلینی استاندارد بوده و با نمونه قبلی یکسان است.

آخرین نمونه از تخت‌خواب که شما را با آن آشنا می‌کنیم سایمون نام دارد. این سری هم در انواع تک‌نفره و دونفره قابل سفارش و خریداری است. کاربرد لمسه و چوب MDF در دو رنگ قهوه‌ای و سفید امکان تولید این محصول با ترکیب رنگی را فراهم آورده است. سایر اجزاء سرویس خواب سایمون نیز در صورت درخواست شما تهیه و عرضه می‌گردد. قابل ذکر است که تمامی مدل‌های تخت‌خواب عرضه شده در فروشگاه اینترنتی گرم و نرم را می‌توان بنا به سفارش به جک‌ مجهز نمود. که در این  صورت استفاده از فضای مهیا در بخش زیرین تخت نیز مقدور می‌گردد. بهترین‌ها را از بهترین‌ها بخواهید.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود