آموزش شخصیت شناسی بر اساس ماه تولد و علم طالع بینی

آموزش شخصیت شناسی بر اساس ماه تولد و علم طالع بینی

شخصیت شناسی ماه تولد و علم طالع بینی یکی از سرگرمی‌هایی است که خیلی‌ها به آن علاقه دارند. طالع‌بین‌ها معتقدند هر کدام از علائم زودیاک صفات شخصیتی منحصر به فرد خودشان را دارند.

هر علامت زودیاک در طالع بینی چینی رویکرد خاصی نسبت به زندگی داشته و در هر علامت نقاط ضعف و قوت خاصی وجود دارد. در این مطلب روزیاتو، هر آن چه باید در مورد علائم زودیاک بدانید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

انسان هزاران سال است که همواره در رمز و رازهای نهفته در جهان می‌اندیشیده است؛ مثلا حرکات واضح خورشید، چرخش اغواگرانه ماه و نیز حرکات چرخشی ستارگان بی‌شمار در عمق افلاک که بالای سرش می‌چرخند. ستاره‌شناسی و طالع بینی هزاران سال است که پیوندی ناگسستنی با یکدیگر دارند. اگر چه این دو زمینه به مرور زمان از هم فاصله گرفتند اما هنوز هم آموزه‌های عرفانی کیهان راهنمای مسیر ما در دنیای امروز است.

۱۲ برج فلکی

علم ستاره شناسی یا نجوم بسیار گسترده، پیچیده و تغییرکننده است. با وجود برخی اختلافات جزیی، اساسی‌ترین اصول ستاره شناسی بر محوریت ۱۲ برج فلکی یا علامت زودیاک آشنا هستند. قرن‌هاست که هر کدام از این علائم با ویژگی‌های خاصی شناخته می‌شوند؛ مثل افسانه‌ها، حیوانات و رنگ‌ها که هر کدام مشخصه‌های منحصر به خود را دارند. هر علامت زودیاک رویکرد خاصی به زندگی دارد و نقاط قوت و ضعفش نیز همراستا با آن شکل می‌گیرد.

هیچ کدام از علائم زودیاک به خودی خود علامت برتر و کامل نیستند. تنوع علائم زودیاک است که چرخه طالع‌بینی را کامل می‌کند.

علامت خورشید سکوی پرتاب کیهانی هم برای طالع‌بین‌های آماتور است و هم حرفه‌ای. علامت خورشید شما با تاریخ تولد شما مشخص می‌شود و شخصیت اصلی شما، حسی که به خود دارید، اولویت‌های شخصی و شیوه‌ای که در دنیا حرکت می‌کنید را نشان می‌دهد. این ترتیب‌بندی طالع بینی همان طور که فق‌های هدایای ذاتی کیهانی را برای شما روشن می‌کند نقاط کوری هم دارد. شادی، آرزو، نواقص و ترس‌ها چیزهایی هستند که هر خورشید را خاص و منحصربه‌فرد می‌کنند. وقتی این سیاره با سیارات دیگر ترکیب می‌شود یک پروفایل متمایز و ویژه را می‌سازد که به منزله اثر انگشت طالع بینی شما عمل می‌کند.

سه گانه و چهار گانه‌ در طالع بینی

آماده ارتقای دانش طالع بینی خود هستید؟ چهار سه گانه و چهارگانه وجود دارد که این علائم زودیاک را طبقه‌بندی می‌کند. اگر این کلمات از نظر شما قلنبه سلنبه می‌آیند لازم نیست بترسید. مفاهیم هر کدام آسان و قابل درک است. منظور ما از سه گانه جنبه طالع بینی هر کدام از عناصر هستند که شامل این چهار عنصر می‌شوند: آتش (علائم آتش صور فلکی برج حمل، برج اسد و برج قوس هستند)، زمین (علائم زمین صور فلکی برج ثور، برج سنبله و برج جدی هستند)، هوا (علائم صور فلکی برج جوزا، برج میزان و برج دلو هستند) و آب (علائم صور فلکی برج سرطان، برج عقرب و برج حوت هستند). عموما این طور گفته می‌شود که علائم آتش پرشور و پربرکت است، علائم زمین کاربردی و اساسی، علائم هوا روشنفکر و کنجکاو و علائم آب بصری و عاطفی هستند.

چهارگانه‌ها نیز کیفیت‌های هر کدام از علائم هستند. علائم اصلی که شامل برج حمل ، سرطان ، ترازو ، و برج عقرب است آغازگر فصل‌های جدید هستند. آنها در اقدام کردن و شروع کارها حرف اول را می‌زنند. علائم ترکیبی برج ثور ، اسد ، عقرب و دلو هستند که در وسط فصل قرار گرفته‌اند. آنها نیروهای ثابت قدم و سازگاری دارند که به حفظ حرکت ادامه می‌دهند. هر کدام از فصل‌ها یک علامت متغیر دارند: برج جوزا، سنبله، قوس، یا برج حوت ویژگی سیال و روان بودن بی تلاش دارند و در واقع طبق وزش باد و شرایط محیط می‌توانند تغییر کنند و تغییر شکل دهند.

برج حمل: فروردین (از ۱۲ مارس تا ۱۹ آپریل)

متولدین برج حمل دلشان می‌خواهند همیشه شماره یک باشند. بنابراین، جای تعجب نیست که این قوچ‌های بی‌پروا اولین علامت زودیاک باشند. آنها افرادی جسور اما مبهم هستند، در چالش‌انگیزترین وضعیت‌ها پیش قدم می‌شوند و خودشان را به مهلکه می‌اندازند.

برج ثور: اردیبهشت (از ۲۰ آپریل تا ۲۰ می)

ثور یک عنصر زمینی است که با نماد گاو نر نشان داده می‌شود. برج ثور درست مانند روح حیوان فلکی‌اش از استراحت در محیط‌های آرام و روستایی لذت می‌برد؛ جایی که مملو از صداهای گوش‌نواز و ملایم، رایحه تسکین‌دهنده و طعم‌های شاداب و تازه باشد.

برج جوزا: خرداد (از ۲۱ می تا ۲۰ ژوئن)

آیا تا به حال آن قدر سرتان شلوغ بوده است که در دلتان آرزو کنید کاش می‌توانستید یک کپی از خودتان می‌ساختید که بتواند همه کارها را برایتان انجام دهد؟ این تجربه‌ای است که متولدین برج جوزا دارند؛ همان طور که می‌بینید نماد این برج ستاره‌های دوقلو هستند. این علامت که عنصر آن هواست علاقه‌مند به بسیاری از حرف و مشاغل است و دلش می‌خواهد خودش را دو تا کند و یه مدل شبیه به خودش داشته باشد.

برج سرطان: تیر (از ۲۱ ژوئن تا ۲۲ جولای)

سرطان یکی از عناصر اصلی آب است. نماد این صور فلکی خرچنگ بوده و از سخت‌پوستانی به شمار می‌رود که همیشه بین دریا و ساحل در رفت‌ و آمد است. به همین دلیل، نشان از خاصیت خاص سرطان از نظر احساسی و  جنبه جسمانی دارد. متولدین برج سرطان افرادی بسیار شهودی و مبتنی بر درک هستند و توانایی‌های روانی آنها در موقعیت‌های حساس کاملا احساس می‌شود. مثلا متولدین سرطان می‌تواند بدون هیچ زحمتی تمام انرژی‌های یک اتاق را در خودشان جمع کنند.

برج اسد: مرداد (از ۲۳ جولای تا ۲۲ آگوست)

فرش قرمز را پهن کنید چون متولد برج اسد از راه می‌رسد. متولدین برج اسد با نماد شیر، سلطان جنگل، نشان داده می‌شوند و این علامت که روح آن از آتش نشات می‌گیرد پادشاه و ملکه‌ در جنگل ستارگان هستند. آنها از پذیرفتن موقعیت سلطنتی خود خوشحال هستند و آن را با آغوش باز می‌پذیرند. متولدین برج اسد سرزنده، شاد و پرشور و عاشق نمایش دادن خود هستند، دلشان می‌خواهد در مرکز توجه باشند و حضور خودشان را در مرکز صحنه جشن بگیرند.

برج سنبله: شهریور (از ۲۲ آگوست تا ۲۲ سپتامبر)

برج سنبله یک عنصر زمینی است که از نظر تاریخی و اسطوره شناسی با الهه گندم و کشاورزی نشان داده می‌شود. در واقع برج سنبله نشان از ریشه‌های عمیق و زمینی متولدین این برج در دنیای مادی دارد. متولدین این برج افرادی منطقی، اهل عمل و نظام‌مند در نگرش خود نسبت به زندگی هستند. این عنصر زمینی از درون یک کمال‌گرا هستند و از بهبود مهارت‌های خود از طریق تمرین‌های مداوم و سخت‌کوشانه ترسی به دل راه نمی‌دهند.

برج میزان: مهر (از ۲۳ سپتامبر تا ۲۲ اکتبر)

برج میزان عنصر هوا را در خود دارد که با ترازو نشان داده می‌شود. نکته جالب اینجاست که این صور فلکی تنها صورت غیرمتحرک است که نشان از ثبات تعادل و هارمونی یا هماهنگی در متولدین این برج دارد. افراد متولد برج میزان علاقه‌مند و شیفته تقارن هستند و سعی می‌کنند در تمامی زمینه‌های زندگی موازنه و اعتدال را رعایت کنند.

برج عقرب: آبان (از ۲۳ اکتبر تا ۲۱ نوامبر)

برج عقرب یکی از علائم صور فلکی زودیاک است که بیش از بقیه در مورد آن سوء برداشت می‌شود. برج عقرب به دلیل شور و اشتیاق باورنکردنی و قدرتی که دارد اغلب با عنصر آتش اشتباه گرفته می‌شود اما در واقع عنصر آن آب است و از زمینه‌های عاطفی و روانی قدرت می‌گیرند.

برج قوس: آذر (از ۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر)

نماد برج قوس کماندار است. متولدین این برج همیشه تشنه دانش هستند. آخرین عنصر آتش در زودیاک برج قوس است که مانند تیرهای درخشان در پی ماجراهای جغرافیایی، فکری و معنوی هستند.

برج جدی: دی (از ۲۲ دسامبر تا ۱۹ ژانویه)

آخرین علامت عنصر زمین برج جدی است که با یک بز دریایی نشان داده می‌شود؛ یک موجود افسانه‌ای با بدن بز و دم ماهی. بر طبق همین، برج جدی در حرکت بین قلمرو مادی و عاطفی مهارت دارند.

برج دلو: بهمن (از ۲۰ ژانویه تا ۱۸ فوریه)

بر خلاف این که نام برج دلو از آکوا یا آب گرفته می‌شود اما عنصر زودیاک آن از هوا است. برج دلو با یک حامل آب نشان داده می‌شود و این شفادهنده عرفانی که آب یا زندگی را به زمین می‌بخشد. بر طبق همین، برج دلو انسان‌ دوست‌ترین علامت در صور فلکی محسوب می‌شود.

برج حوت: اسفند ( از ۱۹ فوریه تا ۲۰ مارس)

برج حوت از عنصر آب است و آخرین صور فلکی زودیاک به شمار می‌رود. نماد این برج دو ماهی هستند که در جهت مخالف شنا می‌کنند و نشان از تغییر مداوم متولدین برج حوت بین خیال و واقعیت دارد. این علامت آخر هر درسی را تمام صور فلکی دیگر  یاد گرفته‌اند در خود جذب کرده است؛ مثل شادی و درد، امید و ترس.

منبع: allure
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • امید راشدزاده تیر ۲۶, ۱۴۰۱

    با سلام تاریخهای اعلامی برای ماههای تولد با شکل واقعی که الان در اسمان هستند به اندازه یک ماه تغییر کرده اند و تغییرات شما لحاظ نکردید مثلا ۲۱ ژوئن تا ۲۱ ژوئیه دیگر سرطان نیست و دو پیکر است لطفا اطلاعات را بروز کنید و کپی نکنید