پاسخ به سؤال‌هایی در مورد ارضای جنسی یا ارگاسم که خجالت می‌کشید بپرسید!

پاسخ به سؤال‌هایی در مورد ارضای جنسی یا ارگاسم که خجالت می‌کشید بپرسید!

آن چه در این مطلب می‌خوانید پاسخ‌های یک مشاور روابط زناشویی و جنسی به سؤالات مربوط به ارگاسم یا ارضای جنسی است که شما از پرسیدن آنها خجالت می‌کشید یا می‌ترسید.

همه ما می‌دانیم که ارضای جنسی عالی است و شما می‌توانید در هنگام هم‌بستر شدن با همسر خود اغلب به هدف نهایی یعنی ارضای جنسی برسید. اما واقعا ارگاسم چیست؟ و از همه مهم‌تر این که چطور می‌توان به ارگاسم طولانی‌تر، بهتر، سریع‌تر و بیشتر دست یافت؟

در ادامه نکاتی کارشناسانه در مورد اوج لذت جنسی از تریسی کاکس، مشاور امور جنسی و زناشویی، خواهید خواند و با چند حقیقت جالب در مورد هنر ارضای جنسی آشنا خواهید شد.

۱- ارگاسم واقعا چیست؟

ارگاسم زمانی رخ می‌دهد که به بدن اجازه بدهید هنگام رو به رو شدن با فشار زیاد جریان خون در اندام تناسلی که قادر به تحمل آن نیست خودش را رها کند. ارگاسم در واقع فرایند برگرداندن خون از جایی است که می‌آید و همین طور آزاد کردن تمام عضلات فشرده شده.

۲- ارگاسم چندگانه چیست؟

ارگاسم برای خانم‌ها می‌تواند یک یا چند بار رخ دهد. ارگاسم چندگانه به این معنی است که زن می‌تواند یک ارگاسم طولانی و عالی یا حتی دو یا سه ارگاسم متوالی و پی در پی داشته باشد. زنان، بر خلاف مردان، می‌توانند دوباره به اوج برسند و ادامه دهند اما در واقع این طور نیست که مردان هم نتوانند ارگاسم چندگانه داشته باشند و چند بار پیاپی به ارگاسم برسند.

مردان قادرند ارگاسم غیرنعوظی هم داشته باشد. این زمانی است که مرد ارگاسم را در مغز یا ذهن خودش تجربه کرده و نعوظ خود را حبس می‌کند اما نعوظ آلت جنسی خود را با فشرده کردن عضلات آلت جنسی‌اش نگه می‌دارد یا تکنیک‌های این چنینی را اتخاذ می‌کند تا دچار نعوظ نشود.

ارگاسم یعنی بدن در زمانی که نمی‌تواند در برابر فشار جریان خون بیشتر در اندام تناسلی تحمل کند خودش را آزاد نماید.

برخی مردان نیز می‌توانند نعوظ چندگانه داشته باشند. به این معنی که چند ارگاسم پی در پی و پشت سر هم را همراه با نعوظ کامل یا قسمتی و غیرکامل تجربه می‌کنند. مردانی هستند که هر بار نمی‌توانند به نعوظ کامل برسند و اما برخی دیگر نعوظ کامل دارند.

رکورد جهانی ارگاسم در زنان ۱۳۴ مرتبه در یک ساعت است. این رکورد در مرکز تحقیقات جنسی و زناشویی در کالیفرنیا به ثبت رسید. همین تحقیق در دنیای مردان ۱۶ ارگاسم در یک ساعت ثبت شد.

۳- آیا چیزی به نام ارگاسم واژینال وجود دارد؟

بیشتر مشاوران امور جنسی و زناشویی می‌گویند تمام ارگاسم‌ها از کلیتوریس نشات می‌گیرد و ارگاسم همراه دخول تنها زمانی رخ می‌دهد که پایه‌های داخلی کلیتوریس تحریک شود یا غدد کلیتوریس با عمل دخول کشیده شوند.

شکی نیست که برخی زنان می‌توانند از طریق تحریک شدید جداره پیشین یا جلویی واژن به ارگاسم برسند اما این را نمی‌توان ارگاسم واژینال نامید زیرا این حالت در اصل تحریک پروستات زن و نواحی اطراف مجاری ادراری است.

۴- آیا زنان در باشگاه ورزشی واقعا به ارگاسم می‌رسند؟

این طور گزارش شده است که ۱۰ درصد از زنان هنگام فعالیت بدنی در باشگاه ورزشی به ارگاسم رسیده‌اند. برخی زنان می‌توانند به راحتی از طریق تحریک نوک پستان‌ها ارگاسم داشته باشند و برخی دیگر، که البته بسیار نادر است اما وجود دارد، هنگام ورزش کردن و انجام حرکات خاص ورزشی نیز به ارگاسم می‌رسند.

مستند شده است که درصد کوچکی از مردم می‌توانند با تخیلات ذهنی، بدون حتی تحریک اندام جنسی یا جسمی، به ارگاسم کامل برسند.

کلیتوریس بالغ بر ۸ هزار پایانه عصبی دارد. بنابراین، فراموش نکنید که در ارگاسم‌های ذهنی مبتنی بر تخیل، این ناحیه از بدن را تحریک کنید.

۵- آیا زن و مرد می‌توانند در زمان یکسان به ارگاسم برسند؟

بیایید نگاهی دقیق‌تر به حقایق بیندازیم: حدود ۷۵ درصد از مردان در روابط زناشویی و جنسی همیشه ارگاسم را هنگام نزدیکی (مقاربت) تجربه می‌کنند؛ این در حالی است که تنها ۳۰ درصد از زنان به ارگاسم می‌رسند. محاسبه کنید تا خیلی زود متوجه شوید که احتمال رسیدن به اوج لذت جنسی، آن هم در زمان یکسان در زن و مرد، تقریبا غیر ممکن است. از لحاظ رمانتیک بله، ولی در واقعیت خیر!

رک و پوست کنده بخواهیم با شما حرف بزنیم بهتر است زنان اول به ارگاسم برسند و بعد مردان. نه تنها این یک عمل کاربردی و مفید است بکه ارضاکننده‌تر و لذت‌بخش‌تر نیز هست.

۶- آیا می‌توانید متوجه شوید که همسر شما وانمود به ارگاسم یا ارضای جنسی می‌کند؟

در پایان ارضای جنسی جواب این سؤال را پیدا خواهید کرد. همه ما برای رسیدن به ارگاسم بی پروایانه و به سرعت عمل می‌کنیم اما ارگاسم طی چند ثانیه می‌آید و تمام می‌شود. بنابراین، به راحتی می‌توان آن را نادیده گرفت. بیشتر زنان نسبت به لمس شدن بعد از ارگاسم حساس هستند. اگر در این زمان، زن مستقیما کلیتوریس خود را لمس کند، حتما قبلا وانمود به ارگاسم کرده است.

از همان زمان معاشقه تا فینال، حدود ۱۳ دقیقه و ۲۵ ثانیه طول می‌کشد که به ارگاسم برسد. بنابراین، در ارگاسم عجله نکنید.

۷- آیا مردان بیشتر از زنان ارگاسم دارند؟

یک تحقیق گسترده روی مردان بالغ امریکایی نشان داد که زنان در ازای هر ۳ ارگاسمی که مرد دارد فقط یک بار به ارگاسم می‌رسند. از هر سه زن، یک نفر در همخوابی با همسر خود مشکل در ارضای جنسی (به هر وسیله‌ای) دارد و ۸۰ درصد زنان نمی‌توانند به تنهایی از طریق رابطه واژینال به ارگاسم برسد.

با این حال، بیشتر زنان هنگام تحریک خود در به ارگاسم رسیدن مشکلی ندارند؛ مخصوصا در هنگام استفاده از ویبراتور. زنان همجنسگرا تقریبا به اندازه مردان به ارگاسم می‌رسند.

۸- چه چیزی باعث ارگاسم راحت‌تر زنان می‌شود؟

فاصله بین کلیتوریس و ورودی واژن به شما می‌گوید که احتمال تجربه ارگاسم واژینال در شما چقدر است. اگر فاصله بین این دو قسمت کمتر از پهنای انگشت شست دست باشد، احتمال تحریک کلیتوریس از طریق حس کشیده شدن با عمل دخول و خروج آلت جنسی مرد در واژن زن بیشتر است.

۹- رکورد جهانی ارگاسم چقدر است؟

طولانی‌ترین ارگاسم در سال ۱۹۶۶ به ثبت رسیده است و یک خانم توانسته به طول ۴۵ ثانیه ارگاسم داشته باشد؛ یعنی به اندازه ۲۵ زن!

۱۰- طول متوسط هر ارگاسم چقدر است؟

تحقیقات نشان می‌دهد که ارگاسم زنان به طور متوسط ۲۵ درصد طولانی‌تر از ارگاسم مردان است. ارگاسم زنان معمولا ۱۰.۹ ثانیه طول می‌کشد اما ارگاسم مردان ۲ ثانیه کمتر و حدود ۸.۷ ثانیه است.

۱۱- نقطه جی کجاست؟

نقطه جی محدوده ای روی دیواره جلویی واژن زنان است. در بعضی زنان تحریک این ناحیه باعث ارگاسم های شدید و همراه با رطوبت زیاد می شود. برای لمس این ناحیه میتوانید حرکت اسکوات را طوری که پشت ران های شما به زانوهایتان برخورد کند انجام دهید و سپس انگشت خود را درون واژن فرو کرده و آن را به سمت شکم خود بچرخانید تا موقعیت دقیق نقطه جی را تشخیص دهید.

۱۲- در زمان ارگاسم چه اتفاقاتی در بدن رخ می دهد؟ آیا این اتفاقات به نوع ارگاسم بستگی دارند؟

آدم ها با یکدیگر فرق دارند و ارگاسم هایشان نیز متفاوت است. برخی شدید تر اوج لذت جنسی را تجربه می کنند و برخی ملایم تر. در برخی اورگاسم طولانی تر است و در برخی کوتاه تر.

اتفاقاتی که حین ارگاسم در بدن رخ می دهند عبارتند از:

 • انقباض سریع واژن و رحم
 • انقباضات بدون اختیار عضلانی در دیگر بخش های بدن نظیر شکم و پاها
 • افزایش ضربان قلب و بالا رفتن سرعت تنفس
 • افزایش فشار خون
 • خارج شدن منی زنان یا اسکوئرت (بسیار نادر)

۱۳- تفاوت ارگاسم زنان و مردان چیست؟

شاید برایتان عجیب باشد اما ارگاسم در زنان و مردان تفاوتی با هم ندارد. در هر دو جریان خون به آلت جنسی سرعت پیدا می کند، تنفس سریع تر و ضربان قلب تندتر می شود. انقباضات ماهیچه ای نیز در هر دو جنس زن و مرد دیده می شود. البته زمان ارضای جنسی در زنان و مردان متفاوت است. در زنان این اتفاق بین ۱۳ تا ۵۱ ثانیه طول می کشد در حالی که در مردان بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد.

۱۴- آیا منی زنانه یا اسکوئرت واقعیت دارد؟

بله! طبق تازه ترین پژوهش های انجام شده در این باره بالغ بر ۶۹ درصد زنان شرکت کننده در پژوهش اعلام کردند که در طول ارگاسم اسکوئرت را تجربه کرده اند.

این اتفاق زمانی رخ می دهد که در زمان ارگاسم یا تحریک جنسی مایعی از ورودی رحم زن به بیرون پرتاب می شود. این مایع غلیظ و سفید رنگ است و شکلی شبیه به شیر دارد.

منبع: netdoctor
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • یونس اسفند ۲۸, ۱۳۹۸

  الله‌اکبر

 • reza اسفند ۲۹, ۱۳۹۸

  احسنت
  کامل و جسورانه
  من ب این مقاله اعتماد کردم

 • نیما فروردین ۱, ۱۳۹۹

  ممنونم ک ب این مسائل می پردازید?