۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته به روایت برایان تریسی

۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته به روایت برایان تریسی

۲۱ راز موفقیت میلونرهای خود ساخته نوشته برایان تریسی، نویسنده معروف کتاب های موفقیت و خودباوری و انگیزشی بین المللی با نام (THE 21 ABSOLUTELY UNBREAKABLE LAWS OF MONEY) در اوایل قرن بیست و یکم منتشر شد و در ایران بارها تجدید چاپ شد.

برایان تریسی مثل بسیاری از سخنرانان انگیزشی و میلیونرهای خود ساخته، معتقد است که برنامه داشته باشید. برنامه باید مکتوب و مشخص و شفاف باشد. رویا پرداز باشید. به قول آلبرت انیشتن، قدرت تخیل از قدرت علم بیش تر است. برایان تریسی در سال ۱۳۹۵ به منظور سخنرانی در همایش برنامه ریزی استراتژیک، به تهران سفر کرد.

برای آشنایی با اندیشه ها و آثار برایان تریسی به سایت وی در نشانی BRIANTRACY.com رجوع کنید. او در کانادا زندگی می کند و از دانشگاه آلبرتا دانش آموخته شد. بیش از ۸۷ میلیون نتیجه جست و جو درباره این سخنران انگیزشی در گوگل ایندکس شده است. اینستاگرام برایان تریسی در این لینک قرار دارد.

فهرست عناوین این کتاب عبارت است از:

 • رویاهای بزرگی داشته باشید و به خودتان اجازه رویا پردازی بدهید
 • مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید
 • تصور کنید خودتان صاحب کار هستید
 • کاری را انجام دهید که به آن عشق می ورزید
 • متعهد شوید که برترین هستید
 • در خودتان روحیه پر کار بودن را پرورش دهید
 • خود را وقف یادگیری مادام العمر کنید
 • ابتدا سهم خودتان را کنار بگذارید
 • تمام جزییات حرفه خود را یاد بگیرید
 • خود را وقف خدمت به دیگران بکنید
 • با خود و دیگران کاملا رو راست باشید
 • برای فعالیت های خود، اولویت تعیین کنید و با پشتکار روی هر یک از کارهای خود، تمرکزکنید
 • به داشتن سرعت عمل و قابل اطمینان بودن مشهور شوید
 • خودتان را آماده کنید تا در زندگی و کار شما از قله ای به قله دیگر صعود کنید
 • در همه کارهای خود، انضباط شخصی داشته باشید
 • خلاقیت ذاتی را شکوفا کنید
 • با افراد مناسب معاشرت کنید
 • از جسم خود به خوبی مراقبت کنید
 • مصمم و فعال باشید
 • هرگز احتمال شکست را در نظر نگریدی
 • همه کارهای خود را با دو ویژگی سر سختی و اراده پشتیبانی کنید

برایان تریسی، نویسنده کتاب ۲۱ راز میلیونرهای خود ساخته، از مشهور ترین افراد موفق جهان است که دانسته های خود را در قالب کتاب عرضه می کند. معتقد است که راه رسیدن به موفقیت در هر کاری، آن است که بدانیم افراد موفق آن رشته چه کردند تا موفق شدند. پس، این کتاب، حاصل تجربه های شخصی موفق در زمینه های مختلف است.

برایان تریسی در ابتدای جوانی، زندگی سخت و ناموفقی را تجربه کرد. به کارهای دستفروشی و کارگری مشغول بوده و از خود می پرسد که چگونه است برخی زندگی شان بهتر از من است؟

کتاب برایان تریسی
کتاب برایان تریسی درباره میلیونرها و موفقیت در کسب و کار به زبان های مختلف ترجمه شده است

او در دوران فعالیت های تجاری و جهانگردیش، پی برد که کلید همه موفقیت های بزرگ، دستاوردهای کلان، احترام و موقعیت و خوشبختی در زندگی آن است که بتوانی روی مهمترین کار و وظیفه خود تمرکز کنی و فقط بدانی، بیندیشی و آن را خوب انجام دهی و تا کاملا تمام نشده است، دست برنداری.

روانشناسان، دانشمندان و افراد موفق بسیاری در سراسر جهان، پیوسته کوشیده اند تا راه های بهتر زیستن و موفقیت را به دیگران بیاموزند. در حقیقت،دستاوردهای ارزشمندی که برای  بدست آوردنش تلاش فراوان کرده اند، به مشتاقان آن عرصه، عرضه دارند.

رویا پردازی میلیونرهای خود ساخته

برایان تریسی در کتاب ۲۱ راز میلیونرهای موفق  می گوید که رویاهای بزرگ داشته باشید و به خودتان اجازه رویاپردازی بدهید.

در مورد نوع زندگی مورد علاقه خود و مقدار پولی که دوست دارید بدست آورید، در حساب  بانکی خود داشته باشید، اجازه خیال پردازی به خود بدهید. همه مردان و زنان بزرگ، با رویایی در مورد چیزی فوق العاده و متفاوت از داشته های کنونی خود، کارشان را آغاز  کردند.

حتما آن ترانه را به یاد دارید که می گوید: بدون رویا نمیشه به هیچ رویایی رسید.

یک لحظه تصور کنید، هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست و می توانید  هر شغلی را که دوست دارید یا هر مقدار پولی را که می خواهید داشته باشید و یا هر کاری را که مایل هستید انجام دهید می توانید.

فعلا فرض کنید تمام وقت، پول تحصیلات، تجربه و دوستان ورابطه ها و همه منابع و چیزهای لازم را در اختیار دارید تا بتوانید به خواسته واقعی خود در زندگی برسید. اگر توانایی شما کاملا نامحدود بود، دوست داشتید چه نوعی از زندگی را برای  خود و خانواده خود بسازید؟

وارن بافت (اسطوره وال استریت) و بیل گیتس (بنیانگذار غول نرم افزار جهان) میلیونرهای خود ساخته اند

تفکر بازگشت از آینده را به کار ببرید. این نوع از تفکر، روش قدرتمندی است که مردان و زنانی که عملکرد درخشانی در زمینه های مختلف دارند، از آن استفاده میکنند. این روش، تاثیر شگفت انگیزی بر نحوه تفکر و عملکرد شما دارد. نحوه کار به این صورت است خودتان را در ذهن  تان به ۵ سال بعد می فرستید. تصور کنید که ۵ سال  گذشته و زندگی  شما،از هرلحاظ کامل  است.

این زندگی چگونه به نظر می رسد؟ چه کاری انجام می دهید؟ در کجا کار  می کنید؟ چقدر پول به دست می آورید؟ چقدر در حساب بانکی خود پس انداز دارید؟

تصویری از آینده بلند مدت را برای خود ایجاد کنید. هر اندازه  بتوانید تصویری روشن تر از سلامتی، خوشبختی و کامیابی ایجاد کنید،به همان میزان، سریع تر به سوی آن حرکت میکنید. آن هم سریع تر به طرف شما حرکت می کند. وقتی تصویر ذهنی روشنی از هدف شما در زندگی ایجاد شود، برای رسیدن به آن، مثبت اندیش تر، با انگیزه تر و مصمم تر خواهید شد.

در این جا لازم است برای مثبت اندیشی، شفاف اندیش شدن و کتاب هنر شفاف اندیشیدن را که عادل فردوسی پور ترجمه کرده و بیش از ۴۰بار تجدید چاپ شده است را مطالعه کنیم.

خلاقیت میلیونرهای خود ساخته

خلاقیت ذاتی خود را به کار می اندازید و ایده های زیادی به ذهن شما می رسد که به تحقق تصویر ذهنی شما کمک می کند.

شما همیشه تمایل دارید در جهت رویاها، تصور ها و تصویرهای ذهنی غالب  تان پیش روید.  این که به خودتان اجازه دهید رویاهای بزرگ داشته باشید، در عمل، اعتماد به نفس شما را بالا می برد و باعث می شود خودتان را بیشتر دوست بدارید.

داشتن رویاهای بزرگ، باعث می شود که تصویری که از خود در ذهن دارید، بهبود یابد و اعتماد به نفس شما بالا برود. رویاپردازی، عزت نفس را بالا می برد و باعث می شود که احساس خوشبختی بیش تری داشته باشید. خاصیت هیجان انگیزی که رویاها و تصویر های ذهنی از آینده دارند،این است که شما را تحریک می کند بهتر  از همیشه باشید و بهتر از همیشه عمل کنید.

این سوال مهم را باید بارها از خود بپرسید که اگر بدانید، شکست نخواهید خورد، جرات می کنید رویای چه چیزی را در سر بپرورانید؟ اگر موفقیت تان در هر امری در زندگی ، کاملا تضمین می شد، چه چیزی را انتخاب می کردید؟ کدام خواسته  بزرگ است که اگر بدانید امکان شکست خوردن وجود ندارد، جرات می کنید که رویایش را داشته باشید؟

هر چه هست، آن را یادداشت کنید و شروع کنید به تصور این که همین حالا به این هدف بزرگ رسیده اید. سپس به موقعیت کنونی خود نگاه کنید. برای رسیدن به جایی که می خواهید بروید، چه کاری باید انجام بدهید؟ چه گام هایی باید بردارید؟ چه  چیزهایی را باید در زندگی تغییر داد؟

رویاهای بزرگ

داشتن رویاهای بزرگ، نقطه آغازی برای رسیدن به هدف استقلال مالی شما است. مهم ترین دلیل عدم موفقیت مالی مردم این است که هیج گاه به ذهن آن ها خطور نمی کند که می توانند این کار را انجام دهند و هیچ گاه رویایی ندارند. در نتیجه، هیچ گاه تلاش نمی کنند و هرگز شروع نمی کنند.

از نظر مالی، دور خودشان می چرخند و هر  چه در می آورند، حتی کمی بیش تر از آن را خرج می کنند. اما وقتی شروع میکنید، به داشتن رویاهای بزرگ در مورد موفقیت مالی، کم کم دید شما نسبت به خود و زندگی، تغییر می کند.

داشتن رویاهای بزرگ، نقطه آغاز موفقیت مالی و تبدیل شدن به یک میلیونر خود ساخته است.

مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید

در این مرحله، باید رویاهای شما از حالت ذهنی  خارج شده و آن ها را به صورت هدف های روشن و مشخص، مکتوب کنید. شاید بزرگ ترین کشف در تاریخ بشر این باشد: شما همان چیزی است که می اندیشید.

شاعر هم در زبان فارسی می گوید: ای برادر، تو همه اندیشه ای، ما بقی خود استخوان و ریشه ای.

دو عاملی که بیش تر از هر چیز دیگری تعیین کننده اتفاقات آینده در زندگی شما هستند، عبارتند از: چیزی که بیشتر وقت ها به آن فکر می کنید و نحوه تفکر شما درباره آن.

انسان های موفق، بیشتر اوقات به هدف های خود فکر می کنند. در نتیجه به صورت پیوسته، به سوی هدف های خود حرکت می کنند و هدف های آن ها به سوی آنها حرکت میکند.

به هر چیزی که بیشتر فکر کنید، در زندگی تان رشد پیدا می کند و افزایش می یابد. اگر در مورد اهداف خود فکر کنید، حرف بزنید و تصور کنید،آمادگی این را پیدا می کنید که دستاوردهای بسیار بیش تری نسبت به فردی معمولی داشته باشید که بیش تر وقت ها در مورد نگرانی ها و مشکلاتش فکر می کند و حرف می زند.

اکنون نوبت شما است که این تمرین را انجام دهد. برگه ای  بردارید و بالای آن، واژه هدف را بنویسید. تاریخ امروز را درج  کنید. ۱۰  هدفی که دوست دارید در ۱۲ ماه آینده به آنها برسید را لیست کنید. هدف های خود را به زمان حال بنویسید. گویا ۱ سال گذشته و شما اکنون به هدف های خود رسیده اید. در ابتدای هر کدام از هدف های تان، واژه «من» را بیاورید تا آن هدف برای شما مشخص شود.

مثلا بنویسید: من پول در می آورم.

با ایجاد فهرستی از ده هدف خود برای سال آینده، خود را وارد گروهی از بزرگسالان جامعه کرده ای که ۳ درصد برتر را تشکیل می دهند . واقعیت ناراحت کننده  این است که ۹۷ درصد از بزرگسالان،  هر گز در تمام عمر  خود فهرستی از اهداف خود را تهیه نکرده اند.

از میان هدفها، کدام هدف است که بیش ترین تاثیر  مثبت را بر زندگی شما داشته است.آن را به عنوان اولین و مهم ترین هدف خود برای آینده تعیین کنید. برای آن، مهلتی در نظر بگرید و برنامه ریزی کنید و هر روز کاری که شما را به انجام و رسیدن به هدف یاری  می کند، در دستور کار بگیرید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود