با ۱۰ تا از خنده‌دارترین نژاد سگ ها در دنیا آشنا شوید

با ۱۰ تا از خنده‌دارترین نژاد سگ ها در دنیا آشنا شوید

نژاد سگ ها مختلف است. به همین دلیل جثه‌ها و قیافه‌های متفاوتی دارند. اما آیا تا به حال با سگی رو به رو شده‌اید که قیافه خیلی مضحک و خنده‌داری داشته باشد؟ مثلا سگ‌هایی که از خنداندن آدم‌ها لذت می‌برند و خودشان هم خوشحال هستند؛ آن قدر که برای شاد کردن شما مدام یک حرکت را تکرار می‌کنند. سگ‌ها رفتارهای بامزه و شخصیت منحصر به فردی دارند که از نشان دادن آن به شما اصلا مشکلی ندارند. بعضی از سگ‌ها پرانرژی و شاد هستند و باعث خنداندن مردم می‌شوند. اما برخی دیگر واقعا چهره بامزه و ظاهری عجیب دارند. در ادامه این مطلب، شما را با ۱۰ تا مضحک‌ترین و بانمک‌ترین نژادهای سگ در دنیا آشنا می‌کنیم که ظاهر خنده‌دار و بامزه‌ای دارند. با ما همراه باشید. این مطلب را هم بخوانید: با ۸ نمونه از عجیب ترین و کمیاب ترین نژاد سگ ها در دنیا آشنا شوید

۱- نیپولیتان ماستیف

یک سگ بزرگ (Neapolitan Mastiff) که ابعادش تقریبا به اندازه یک گوزن شمالی است اما رفتارش بیشتر شبیه یک توله سگ ریزه میزه است. از ابعاد بزرگ این سگ که پوستی با چین و چروک‌های سنگین و آویزان دارد نباید بترسید.هیچ چیز خنده‌دارتر از نگاه کردن به این سگ گنده که روی پای مردم می‌جهد و خودش را لوس می‌کند نیست.

۲- سگ بی موی مکزیکی

یک نژاد کمیاب و بامزه مکزیکی که مو ندارد و شولوئیتزکوئینتلی (Xoloitzcuintli) نامیده می‌شود. سگ‌های این نژاد از نظر مردم قبایل تولتک، مایا و آزتک‌ها مقدس هستند و آنها را به عنوان سگ‌هایی شفابخش می‌پندارند. این سگ‌ها خیلی بانمک هستند و هنگامی صاحبان آنها نامشان را صدا می‌زنند قیافه‌شان دیدنی‌تر و مضحک‌تر می‌شود.

۳- پولی

سگ‌های پولی (Puli) به دلیل ظاهر عجیب و خنده‌دارشان که بیشتر شبیه تی گردگیری است مشهور هستند. این سگ از نژاد مجارستانی موهای فر محکمی دارد که این حیوان را تقریبا به یک سگ ضدآب مبدل می‌کند. این نژاد چابک، سرسخت، وفادار و سریع است اما هنوز هم نمی‌توان قیافه بامزه و خنده‌دارشان را نادیده گرفت.

۴- برگاماسکو

این سگ گله (Bergamasco ) با موهای عجیب و غریب را به عنوان سگی در نظر می‌گیرند که موهایش را درِدلاک (نوعی بافت مو) کرده است. لازم نیست به خاطر چنین موهایی از این سگ بترسید. برگاماسکو یک نژاد شگفت‌انگیز است اما فقط تا زمانی که این سگ شروع به دویدن می‌کند صبر کنید تا قیافه خنده‌دارش را ببینید.

۵- بروسل گریفون

یک سگ پشمالوی بامزه (Brussels Griffon) که ایده شخصیت کارتونی گرینچ از آن الهام گرفته شده است. خیلی‌ها می‌گویند ظاهر این سگ شبیه میمون است. اما در هر حال، هر دوی آنها بانمک و خنده‌دار هستند. به همین دلیل، شک نکنید که دوست‌داشتنی هم هستند.

۶- دندی دینمونت تریِر

سگی مثل دندی دینمونت تریر (Dandie Dinmont Terrier) شخصیت کودکانه‌ای دارد، پاهایش کوتاه بوده و پشم‌هایی با پف اندک روی سرش سبز شده است. این سگ خیلی دَدَری، بانمک و دوست داشتنی است اما موهای پف کرده روی سرش شما را ناخودآگاه به خنده وا می‌دارد.

۷- چاینیز کرستِد

شاید شما هم از این که بدانید این سگ در مسابقات «زشت‌ترین سگ» که هر ساله برگزار می‌شود حضور پیدا کرده است متعجب شوید. این سگ با جثه کوچولویش موهای عجیب غریبی دارد که باعث خنداندن مردم می‌شود.

۸- بدلینگتون تریر

این چه حیوانی است؟ این سوال را هنگامی که فردی برای اولین بار با یک سگ بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier) رو به رو می‌شود می‌پرسد. حتما شما هم مثل ما نمی‌توانید با اولین نگاه تشخیص دهید که این حیوان سگ، پودل یا یک گوسفند است. این سگ‌ها آرام، باهوش و دوست داشتنی هستند و بدن پشمالویی دارند. به همین دلیل ظاهرشان کمی با بقیه سگ‌ها فرق دارد.

۹- بول تریر

ویژگی جالب و متمایز سگ نژاد بول تریر (Bull Terrier) سر تخم مرغ شکل آن است؛ به گونه‌ای که روی سرش تقریبا صاف است و به سمت پایین تا لبه بینی جالبش شیب دارد. این سگ علاوه بر ظاهر خنده‌دارش به دلیل شخصیت دلقک مانندی که دارد مشهور هست.

۱۰- سگ سوسیسی

سگ نژاد داشهوند (Dachshund ) را با نام سگ وینر یا سگ سوسیسی هم می‌شناسند. این سگ با گوش‌های نازک آویزان، بدن دراز، دم منحنی یا گاهی فرخورده از نژاد پاکوتاه هوند است. سگ سوسیسی محبوب‌ترین حیوان خانگی در امریکا به شمار می‌رود؛ آنقدر که می‌توانید یک لباس شبیه چیزی که در تصویر می‌بینید برایش بخرید. این مطلب را هم بخوانید: با لاک‌پشت‌ترین سگ‌های دنیا آشنا شوید

منبع: 10mosttoday
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود