تصاویر عروسی دختر «گوهر خیراندیش» ، «زیر خاکی» را به حاشیه کشاند

تصاویر عروسی دختر «گوهر خیراندیش» ، «زیر خاکی» را به حاشیه کشاند

گوهر خیر اندیش هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان و همسر مرحوم جمشید اسماعیل خانی ، متولد شهریور ۱۳۳۳ در شیراز و کارشناسی بازیگری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران دارد. از هنرمندان شناخته شده و پیشکسوت سینما و تلویزیون بوده که در آثار بسیاری، نقش آفرینی کرده است.

اخیرا به عروسی دخترش در خارج از کشور رفته و انتشار تصاویر کشف حجاب و رقص خانم گوهر خیراندیش در بهمن ماه ۹۸ در آمریکا، سبب شده تا داستان تکراری ممنوع التصویری او دوباره در دستور کار مسئولان رسانه ملی قرار بگیرد.

او دو دختر به نام آزاده و آناهیتا و یک پسر به نام امید دارد. عروسی آناهیتا دختر خانم گوهر خیر اندیش و حضور ابی و اتفاقات آن، سبب شده تا احتمال پایان فعالیت هنری گوهر خیراندیش در سریال ها و فیلم های سینمایی را تا مدت ها انتظار داشته باشیم.

جدید ترین کاری که قرار بود با هنرنمایی گوهر خیراندیش پخش شود، سریال زیر خاکی شبکه ۳ است که در کنداکتور سریال های مناسبتی رسانه ملی در ماه مبارک رمضان قرار گرفته است. با این حاشیه ها، پخش این سریال یا حذف سکانس هایی که گوهر خیراندیش در آن نقش آفرینی کرده، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

گوهر خیراندیش
اینستاگرام گوهر خیراندیش با تیک آبی و استوری های مختلف

گوهر خیراندیش پیش از این در سال ۱۳۸۲ به خاطر بوسیدن شاگردش در جشنواره حقیقت یزد به دو سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. او سال ها بعد گفت: «قاضی به من گفت دیگر هیچ وقت اقدام به این کار نکن از دور بگو روی ماه‌تان را می‌بوسم.»

تقریبا بسیاری از هنرمندانی که تصاویر کشف حجاب و رقص آن ها در فضای مجازی منتشر شده است، یا از دستور کار رسانه ملی و سینما کنار گذاشته شدند یا مدت ها روبروی دوربین نرفتند و نبودند. به نظر نمی رسد که این موضوع خیلی جلوی ادامه فعالیت گوهر خیراندیش را بگیرد و به هر حال باید منتظر واکنش مسئولان سینمایی و رسانه ملی درباره وی و در ابتدا، فرجام سریال زیرخاکی باشیم که تهیه کننده و کارگردانش را گویا بیش از سایرین، شگفت زده کرده است.

جلیل سامان، کارگردان سریال زیر خاکی گفته بود که اگر زیر خاکی بخاطر گوهر خیراندیش به حاشیه برود، این خانم مقصر است. او گفته بود که اگر این حاشیه، پیش از تصویربرداری سریال بود، او برای این سریال انتخاب نمی شد.

تصاویری که از گوهر خیراندیش در فضای مجازی منتشر شده است، مربوط به بعد از مهر ۹۸ که حضور او در سکانس های سریال زیرخاکی به اتمام رسیده بود. گوهر خیراندیش در خارج از کشور به سر می برد و پس از ازدواج دخترش، هنوز به میهن اسلامی بازنگشته است.

گوهر خیراندیش شصت و شش ساله قصه ما، بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده در اینستاگرامش دارد. اینستاگرام گوهر خیراندیش در نشانی @goharkhierandish در دسترس می باشد که به نظر می رسد با حاشیه های ایجاد شده، محفل کامنت زنی کاربران فارسی زبان در اردیبهشت ماه ۹۹ باشد.

نه رسانه ملی و نه سینماگران و فعالان هنری کشور، با خط قرمزها و احترام به زندگی خصوصی، کنار نیامده اند و داستان تکراری ویدیوها و روابط و پارتی ها و ممنوع التصویرها و ممنوع الکاری، به نظر می رسد که رد پایش در ایران ۱۴۰۰ هم دیده شود.

دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • محمد اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹

    واقعا تاچه حد درزندگی هنرمندان باید سزک بکشید؟

  • مهدی اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹

    چراازعامل انتشارعکسهاشکایت نمیکنن؟