درآمد احسان علیخانی چقدر است؟ اسناد «به پرداخت ملت» را ببینید

درآمد احسان علیخانی چقدر است؟ اسناد «به پرداخت ملت» را ببینید

احسان علیخانی در فهرست مجریان سرشناس رسانه ملی قرار دارد. بخشی از محبوبیت شبکه ۳، مدیون عادل خان و احسان خان قصه ما است. احسان علیخانی همواره نسبت به درآمدهایی که از اسپانسرهای برنامه های شبکه ۳ از بهار نارنج و ماه عسل و عصر جدید داشته ، در پیکان انتقاد رسانه ها قرار گرفته و هر  از گاهی هم تلاش کرده تا به بخشی از انتقادات پاسخ دهد. پاسخ هایی که مثل پاسخ های مهران مدیری، افکار عمومی را خیلی قانع نکرده است.

شرکت به پرداخت ملت از اسپانسرهای برنامه های احسان علیخانی در شبکه سوم سیما  است. در صورت های مالی خود اعلام کرده است که در سال ۱۳۹۸، مبلغی در حدود ۳۴۲ میلیارد و ۸۰  میلیون و ۶۸۰ هزار و ۸۳۶ ریال  پول تبلیغات پرداخت کرده است و آن را در ردیف ۲ هزینه های داری و عمومی صورت مالی، منتشر کرده که به نسبت سال ۹۷ با کاهش ۱  میلیارد تومانی هم مواجه شده است.

شرکت به پرداخت ملت که از اسپانسرهای احسان علیخانی است، در یادداشت ۷-۱ در صورت های مالی خود اشاره کرده عمده هزینه آگهی و تبلیغات این شرکت در سال نود و هشت، شامل مبلغ ۱۱۹ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال، به تبلیغات میان برنامه عصر جدید و بهار نارنج شبکه ۳ سیما، اختصاص یافته است که هر دو برنامه، به تهیه کنندگی و  اجرای احسان علیخانی روی آنتن رفت و از برنامه های پربیننده سال نود و هشت بود.

در واقع دریافتی این دو برنامه احسان علیخانی از به پرداخت ملت، ۱۲ میلیارد تومان است. اگر چه کسی چنین نظری ندارد که این مبلغ، در اختیار احسان علیخانی قرار گرفته یا به حساب ایشان واریز شده است.

اسپانسرهای برنامه های صدا و سیما به خصوص اسپانسرهایی که شرکت های بزرگ بوده و در بازار سرمایه  کشور، دارای نماد معاملاتی و تابلو هستند، صورت های مالی حسابرسی شده و حسابرسی نشده دارند که اطلاعات آن ها در قالب فایل های PDF‌ در سامانه جامع ناشران یعنی کدال (CODAL.IR) در دسترس است.

شرکت به پرداخت ملت، از  شرکت های اسپانسر برنامه های احسان علیخانی در شبکه ۳ سیما، در گروه رایانه و فعالیت های وابسته در بازار دوم بورس در نماد «پرداخت» قرار داشته و ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون سهم است و قیمت هر سهمش، ۴۶۰۰ تومان است که به نسبت سال گذشته، بیش از ۲۰۰ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده  است.

سهامدار عمده شرکت به پرداخت ملت که اسپانسر برنامه های احسان علیخانی در شبکه ۳ سیما است، شرکت گروه  فن آوران هوشمند بهسازان فردا، شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی، شرکت بیمه مرکزی ایران و شرکت سهامی بیمه ایران است. بیش از ۹۰ درصد کل سهام شرکت به پرداخت ملت، در اختیار این ۴ حقوقی قرار دارد و مابقی، سهامداران حقوقی و حقیقی خرد می باشد.

شرکت به پرداخت ملت، شرکتی است سهامی عام. یعنی مسئولیت محدود یا خصوصی یا سهامی خاص نیست و هر هزینه ای که صرف تبلیغات و مسائلی از این قبیل می کند، باید به اطلاع سهامدارانش برسد و سهامداران، می توانند در مجامع، نسبت به این موضوعات، واکنش داشته باشند.

شرکت به پرداخت ملت از سال ۱۳۸۴ با مجوز بانک مرکزی شروع به کار کرد و کلیه خدمات پرداخت PSP را ارائه می کند.

درآمد احسان علیخانی

تصویر سند هزینه های اداری و عمومی بخش آگهی و تبلیغات سال ۹۸ شرکت به پرداخت ملت. صورت ها مالی ۲۹ اسفند ۹۸ نشان می دهد

درآمد احسان علیخانی

تصویر صورت سود و زیان شرکت به پرداخت ملت بر اساس گزارش فعالیت ۱۲ ماهه هیات مدیره مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به ۲۸ اسفند ۹۸ که ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ روی کدال منتشر شد

احسان علیخانی سال ۱۳۹۶ نیز در برنامه حالا خورشیدن به مجری گری رضا رشید پور، ادعا درباره دریافت پول از موسسه ثامن الحجج را تکذیب کرد. او متهم به دریافت ۳۰ میلیاردر ریال دریافتی از این موسسه به صورت شخصی شده بود. او بارها در اینستاگرامش، درباره دریافتی از اسپانسر برنامه هایش، پست زنی کرده است.

احسان علیخانی از مجریان فعال در اینستاگرام است که بیش از ۲ میلیون دنبال کننده دارد. اینستاگرام احسان علیخانی و واکنش هایش درباره مسائل مختلف را در نشانی: instagram.con/ehsanalikhani دنبال کنید. احسان علیخانی هنوز به انتشار گزارشات صورت های مالی شرکت به پرداخت ملت در اینستاگرامش، واکنش نداده است.

طبق روزنامه رسمی به شماره ۲۰۶۸۷ مورخ نوزدهم اسفندماه سال ۱۳۹۴، موسسه غیر تجاری فرهنگی هنری ماه عسل به شماره ثبت ۳۸۰۴۶ و شناسه ملی ۱۴۰۰۵۶۵۸۰۱۳ توسط احسان علیخانی و خواهرش (سمیه) در تهران ثبت شد. کار این موسسه، مشارکت در برگزاری همایش، گردهمایی، سمینار، جشنواره و برگزاری نمایشگاه اعلام شده است.

سرمایه این شرکت ۱۰ میلیون ریال و مرکز آن در خیابان ۲۷ سعادت آباد اعلام شد. احسان علیخانی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این موسسه است. این موسسه تا کنون، افزایش سرمایه یا تغییراتی نداشته است.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود