با فردریک کبیر آشنا شوید ؛ سیاه قشنگ در عالم بیداری

با فردریک کبیر آشنا شوید ؛ سیاه قشنگ در عالم بیداری

فردریک کبیر اسبی از نژاد فریزیَن است و بسیاری او را سیاه قشنگ در عالم بیداری می‌پندارند. یکبار دیدنش کافی است تا مدهوشتان کند. تشخیص زیبایی تحیرآور این اسب نر کار چندان دشواری نیست. فردریک کبیر زاده‌ی هلند است و یکی از زیباترین موجودات عالم هستی به شمار می‌آید. نژاد فردریک کبیر به دلایل مختلفی در معرض انقراض قرار گرفته بود و همین امر نیز این اسب زیبا را به موجودی استثنایی‌تر بدل کرد.

نژادی که از بلای انقراض گریخت

فردریک کبیر

فردریک کبیر اسبی نر از نژاد فریزین است، نژادی که بارها و بارها در معرض خطر انقراض قرار گرفتند. خوشبختانه این اسب نر زیبا در بهار سال ۲۰۱۵ صاحب فرزندی شد و بدین‌ترتیب این نژاد بی‌نظیر به زندگی‌شان ادامه خواهند داد.

فردریک کبیر

فردریک کبیر که زیستگاهش در رشته‌کوه‌های اوزارکس در ایالت آرکانزاس آمریکاست یکی از موجوداتی است که در فضای اینترنت بسیار مورد توجه قرار گرفته و با آن یال آراسته و دلربایش و آن اندام بی‌نظیرش نظر بسیاری را جلب کرده است.

 

این اسب نر زیبا چیزی از هنرمندان مشهور کم ندارد

فردریک کبیر

نام فردریک کبیر برگرفته از حاکم مشهور پروس است. این اسب زیبا را زمانی که شش سال داشت از هلند به آمریکا آوردند و اکنون نیز نوزده‌ساله است. پس از ورودش به آمریکا هم او را در برنامه‌ی «شب‌نشینی با استفان کُلبِرت» نشان همگان دادند و در پی همان برنامه بود که بسیاری از تهیه‌کنندگان هالیوود برآن شدند تا از این اسب در فیلم‌های سینمایی خود استفاده کنند.

فردریک کبیر

استیسی نازاریو صاحب این اسب زیباست و همراه فردریک کبیر در همان روستا زندگی می‌کند. فردریک کبیر که نام دیگرش «غولپیکر نجیب» است بیشتر وقتش را به سفر دور دنیا و حضور در مراسم‌های مختلف می‌گذراند.

فردریک کبیر

فردریک کبیر را می‌توان یکی از اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی قلمداد کرد

فردریک کبیر

فردریک کبیر که زیباترین اسب جهان محسوب می‌شود نزدیک به ۱۰۰ هزار فالوئر در فیس‌بوک و بیش از  ۲۸ هزار بیننده در کانال یوتیوبش دارد.

فردریک کبیر

شما هم می‌پذیرید که فردریک کبیر شبیه اسب‌های رویایی در داستان‌هاست و باور دارید که می‌توان این اسب را زیباترین اسب جهان نامید؟

 

دیگر مطالب خواندنی:

مرگبارترین حیوانات جهان که آرواره‌ای آهنین دارند

مارها چه فایده ای برای انسان‌ها دارند؟

کوسه سفید بزرگ؛ حقایقی شگفت انگیز درباره بزرگ ترین ماهی شکارچی دنیا

لاک پشت دریایی چگونه از تخم هایش مراقبت می کند؛ پاسخ به سوالات متداول شما در این باره

 

منبع: brightside
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • احمدی اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۹

    خیلی عذر میخام کسی که این مطلب رو نوشته تو عمرش اسب زیبا ندیده.شما کافیه اسب های اصیل ایرانی نگاهی بندازی.اونوقت خواهی فهمید زیباترین اسب متعلق به کجاس.من چند سال پیش سفری به خوزستان داشتم و اسب های اصیل عربی از نزدیک دیدم بسیار زیباتر از این اسب بودند.به نظرم اسب های ایرانی زیباترین اسب ها هستند.این اسب فقط موهای بلندی دارد.قد این اسب بسیار کوتاه تر از اسب های ایرانی هست.این اسب بیشتر شبیه قاطر است.اسب های ایرانی قد بلند و سفید پوست و خوش هیکل ترن

  • امیدم اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۹

    توی کلّ سیارهٔ زمین جا برای یه جفت اسب نمونده .من نمیخام فرزند داشته باشم خودم هم زیادیم .