قتل فجیع دانشمند چینی که روی منشاء ویروس کرونا تحقیق میکرد

قتل فجیع دانشمند چینی که روی منشاء ویروس کرونا تحقیق میکرد

پلیس پنسیلوانیای آمریکا اعلام کرد جسد دانشمندی چینی به نام بینگ لو (Bing Liu) که روی منشاء ویروس کرونا تحقیق می کرد و در تحقیقاتش به جای خوبی رسیده بود، روز گذشته در آپارتمانش پیدا شد.

پلیس جسد خونین این دانشمند را در حالی که به سر، گردن، قفسه سینه و دیگر اندام هایش شلیک شده بود و غرق در خون بود در خانه اش در پیتزبورگ پیدا شد.

یک ساعت پس از کشف جسد بینگ لئو در آپارتمانش پلیس Ross Township جسد مردی ۴۶ ساله به نام Hao Gu را درون خودرویی که در نیم کیلومتری محل آپارتمان پارک شده بود، پیدا کرد.

بازرسان پلیس باور دارند که شخصی که جسدش در خودرو پیدا شده این محقق چینی را به قتل رسانده و در ادامه بعد از بازگشت به داخل خودروی شخصی اش جان خود را نیز گرفته است.

طبق ارزیابی های پلیس این دو مرد از قبل یکدیگر را می شناختند اما احتمال آنکه این فرد به خاطر ملیت چینی اش هدف تیراندازی قرار گرفته باشد را صفر اعلام کرده است.

بینگ لئو

نمایی از منزل مسکونی بینگ لئو

دانشگاه پیتزبورگ نیز با انتشار بیانیه ای از مرگ غم انگیز بینگ لئو ابراز ناراحتی کرده. در این بیانیه بینگ لئو محققی پر کار توصیف شده و با خانواده، دوستان و همکاران او ابراز همدردی شده است.

طبق اعلام اساتید دپارتمان بیولوژی دانشگاه پیتزبورگ بینگ در آستانه دستیابی به اطلاعات ارزشمندی در خصوص مکانیزم های سلولی بیماری عفونی کووید ۱۹ و کشف مبنای سلولی پیامدهای ابتلا به این بیماری بود.

بینگ لئو مدرک Ph.D. خود را در علوم محاسباتی از دانشگاه ملی سنگاپور دریافت کرد و در ادامه فلوشیپ دانشگاه کارنگی ملون آمریکا را دریافت کرد و نهایتا به عنوان استادیار در دانشکده پزشکی دانشگاه پیتزبورگ به تدریس پرداخت.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان نیز با انتشار توییتی به مرگ مشکوک این دانشمند واکنش نشان داده و اظهار داشته که با این اتفاقات بر ابهامات منشاء کرونا ویروس اضافه شده است.

بینگ لئو

آزمایشگاه دانشگاه پیتزبورگ، جایی که بینگ لئو در آن کار می کرد

 

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • اااا اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹

    کار مزدورهای جمهوری

  • محسن شهریور ۶, ۱۴۰۰

    من قبل از این مخالف کسانی بودم که نظریه جنگ افزار بیولوژیک بودن کرونا را مطرح می کردند و فکر می کردم منشا طبیعی دارد اما حالا با این حادثه من هم مجبورم نظرم رو تغییر بدم