جزییات عرضه اولیه لاستیک یزد (پیزد)، آخرین عرضه اردیبهشت ۹۹

جزییات عرضه اولیه لاستیک یزد (پیزد)، آخرین عرضه اردیبهشت ۹۹

عرضه اولیه سهام لاستیک یزد با نماد پیزد ، ۴شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ انجام می شود. عرضه اولیه لاستیک یزد ، آخرین عرضه اولیه اردیبهشت ۹۹ است. پس از عرضه اولیه پیزد، احتمالا شاهد عرضه اولیه پتروشیمی آریاساسول با نماد آریا در نیمه اول خرداد ماه ۹۹ باشیم که یکی از پر تعطیلات ترین ماه های سال جهش تولید محسوب می شود.

برای شرکت در عرضه اولیه لاستیک یزد که احتمالا با حضور ۲.۵ میلیون سهامدار حقیقی و حقوقی همراه شود، بایستی بین ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰، ثبت سفارش کنید. سعی کنید در اسرع وقت نسبت به شارژ حساب اقدام کنید تا در روز ۴ شنبه، با مشکلات هسته معاملاتی و فعال نبودن شاپرک و سیستم بانکداری اینترنتی، مواجه نشوید.

عرضه اولیه لاستیک یزد

اگهی عرضه اولیه لاستیک یزد

کل سهام شرکت پیزد، ۵۱۰ میلیون قطعه سهم است که چیزی در حدود ۸ درصد سهام، عرضه می شود. یعنی حدود ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم. در واقع به هر کد سهامداری، حدود ۱۶ سهم اختصاص پیدا می کند.

گر چه هر کد، سقف ۵۰ سهمی دارد. اما با توجه به مشارکت کنندگان، بعید است به هر کد، بیش از ۲۰ سهم اختصاص پیدا کند. شرکت کارگزاری مهر آفرین، مدیر عرضه است. دامنه قیمت عرضه اولیه لاستیک یزد از ۴۰ هزار و ۱۰۰ ریال تا ۴۰ هزار و ۳۵۳ ریال می باشد. برای اینکه در روش بوک بیلدینگ، به شما سهم تخصیص یابد، سقف قیمتی را باید در نظر بگیرید.

پس نقدینگی مورد نیاز برای مشارکت در عرضه اولیه لاستیک یزد، نهایت ۶۰۰ هزار ریال است. انتظار می رود که با توجه به دامنه نوسان ۵ درصدی و حجم مبنای در نظر گرفته شده برای پیزد، تا پایان خرداد ۹۹، بتوان حدود ۳۰۰ هزار  ریال سود از این عرضه اولیه شناسایی کرد.

اگر چه توصیه می شود، پیزد را بلند مدتی حداقل تا ۱۰ هزار تومان، سهامداری کنید. اوضاع گروه لاستیک در بورس، خوب است و منحنی شاخص لاستیک نیز صعود را در بلند مدت نشان می دهد.

شرکت در این عرضه اولیه جذاب نیست و توصیه می کنیم که با عدم شرکت در آن، اجازه دهید تا کد اولی ها، سهم بیشتری کسب کرده و با بازار، بیش تر و بهتر آشنا شوند.

افزایش قیمت ارز در اردیبهشت ۹۹ سبب افزایش قیمت کالا و خدمات در بسیاری از سهام شده و قیمت آنها را افزایش می دهد. شاخص کل بورس ایران طبق فاند، محکوم به صعود است و به نظر می رسد که بزودی، بالای ۱ میلیون و ۹۸ هزار واحد تثبیت شود تا مسیر برای رسیدن به ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد و تثبیت بالای ۳ میلیون واحد تا اسفند ۹۹ همراه شود.

در سهام خوب خود از گروه های مختلف، سهامداری کنید. لاستیکی ها، از گزینه های صعودی در سال ۹۹ هستند. امسال تا پایان سال، هر ماه انتظار ۲ یا ۴ عرضه اولیه داریم. سرخابی های پایتخت، احتمالا مرداد ۹۹ عرضه شوند. سایت شرکت لاستیک یزد را در نشانی: yric.com دنبال کنید.

۵ نظر

ورود

 • سجاد اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹

  با توجه به کد های زیاد احتمالا تعداد سهم کم به هر کس برسه که دیگه عرضه اولیه ها زیاد جذاب نیست .
  به نظرم این خرید های هیجانی ، فروش های هیجانی باعث شده یک سری افراد بی اطلاع علاوه بر اینکه خود ضرر می کنند دیگران را هم با این رفتار خود متضرر کنند و در نتیجه بازار را خراب می کنند . باید یکم سخت گیری بشه و با آزمون وارد بورس شد اینطوری بهتر میشد . گرچه اون قانون ازمون اصلا و ابداً اجرا نمیشه !

  • علی زمانی اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹

   درسته

  • سجاد اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹

   یادم رفت بگم در تایید مطالب خوبتون منم نظرمم اینه که امسال هیچ عرضه اولیه ای جذاب نخواهد بود چون واقعا تعداد کم به هر کس میرسد و سود آنچنانی ندارد. البته نظر شخصی.

   • علی زمانی اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹

    با نظر شما مخالفم.
    چرا؟
    چراش این هست که شما برو برای همه اعضا خانواده و فامیل، کد بورس بگیر تا سهیمه بیشتری بهت اختصاص یابد. ده ها میلیون سود آسون و بی زحمت در عرضه اولیه ها تا اسفند ۹۹ است.
    خودتان را محروم نکنید از این سودهای شیرینی آسون. ضمنا کل عرضه اولیه های سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۱ نگهداری کنید. هر چی بود. از لواشک سازی قنبر آباد تا غول تامیناجتماعی (شستا)

    • سجاد اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹

     من دقیقا با شما موافقم . من معتقد نیستم که نباید گرفت اتفاقا باید گرفت ولی مقایسه کردم که با عرضه های ۹۸ ناچیز هست .
     حداقل خدا کنه خیلی زیاد باشه امسال که احتمالاً اینطوره .

     گرفتن کد بورسی برای خودمون و خانواده خوبه . ولی برای فامیل ممکنه بعداً شاکی بشن و دردسر درست کنن . 🙂