رابطه جنسی پس از زایمان : چطور زندگی جنسی خود را پس از زایمان به حالت قبل برگردانید ؟

رابطه جنسی پس از زایمان : چطور زندگی جنسی خود را پس از زایمان به حالت قبل برگردانید ؟

یک راز کثیف و کوچک بچه دار شدن این است که پس از سپری شدن نه ماه طولانی بارداری، وقتی شما از عشق به کودک خود مملو شده‌اید، هنوز در شوک به سر می‌برید که تا چه زمانی باید برای لذت‌ هم آغوشی با همسر خود در اتاق خواب صبر کنید. اگر حس می‌کنید میل جنسی شما بعد از زایمان نسبت به قبل کمتر شده است، خیلی ناراحت نباشید زیرا شما تنها پدر و مادری نیستید که دچار این وضعیت شده اید. کاهش میل جنسی هم برای زنان و هم مردان بعد از زایمان یک وضعیت طبیعی است و معمولا در ۶ تا ۹ ماه اولیه پس از تولد فرزند ادامه دارد.

در این مطلب، می‌خواهیم رازهایی را به شما آموزش دهیم که با کمک آنها می‌توانید بعد از زایمان، حیات رابطه جنسی را به وضعیت قبل از بارداری و زایمان برگردانید و حسابی گرد و خاک را از رابطه زناشویی خود بتکانید.

خوب: انتظارات معقول و به جا داشته باشید

آن طور که به نظر می‌رسد شما باید طی چند هفته پس از زایمان به زندگی جنسی خود بازگردید. اما نظر متخصصان چیز دیگری است: هورمون‌های جدید پس از زایمان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که میل جنسی شما را کمتر می‌کنند. شش هفته اول پس از زایمان از نظر هورمونی و جسمی برای زنان و مردان سخت ترین دوران است. اگر شما برای اولین بار مادر شده‌اید، پایین بودن هورمون‌های شما در همه چیز تاثیر می‌گذارد: سطح استروژن پایین و در محدوده یائسگی است، واژن شما حداقل لیز شدگی را دارد و رابطه جنسی برایتان دردناک است. این وضعیت دیگر حالت طبیعی شرایط جنسی شما خواهد بود.

در ضمن، مطالعات نشان داده است که سطح تستوسترون مردان در هنگامی که پدر می‌شوند نیز پایین می‌آید و هر چه از نظر جنسی کمتر تحریک شوند این سطح پایین‌تر خواهد بود.

قدم اول: برای رسیدن به رابطه جنسی متعادل عجله نکنید. بیشتر خانم ها تا سه ماهگی کودک مقاربت رابطه جنسی دردناکی را تجربه خواهند کرد. هنگامی که از این محدوده عبور کردید، دیگر به دنبال زندگی باشید تا آن را از هر طریق آسان‌تر کنید. نه ماه طول می‌کشد تا شما دوران بارداری را پشت سر بگذارید. به خودتان نه ماه دیگر اجازه دهید تا بدن شما به حالت عادی برگردد.

بهتر: تعطیلات دو ساعته داشته باشید

بهترین توصیه برای رفع کاهش میل جنسی کمک گرفتن از دیگران است. شما می‌توانید یک پرستار استخدام کنید، یا از مادر، بستگان نزدیک، دوستان یا همسایگان خود درخواست کمک کنید. احتمالا این طور به نظر می‌رسد که خستگی عامل کاهش میل جنسی است و تا بهبود شرایط جدید و عادت کردن به آن ادامه می‌یابد.

از این گذشته، داشتن وقت کمتر و انجام کارهای بیشتر می‌توانند برای رابطه جنسی شما و همسرتان به منزله یک قاتل باشد. اما حتی تعطیلات دو ساعته می‌تواند یک دنیای دیگری را ایجاد کند و وضعیت شما را متفاوت کند. کافی است کودک بتواند بدون شیر یا شیرخشک مدتی کوتاه طاقت بیاورد. همین دو ساعت فرصت از نظر ذهنی و روانشناختی تفاوت زیادی می گذارد.

بهترین: فقط یکدیگر را لمس کنید

یک تله عاطفی وجود دارد که بسیاری از والدین جدید در معرض طعمه آن قرار می گیرند: این که بسیاری از ما تمایل داریم انرژی عاطفی خود را به بچه هایمان منتقل کنیم  نه این که خودمان را به عنوان یک زن و شوهر ابراز کنیم. در واقع، تمرکز بیشتر والدین جدید روی ابراز محبت به کودک است نه همسر.

بیشترین دلیل آن مربوط به ترشح اکسی توسین است. این ماده یک ماده شیمیایی پیوندی است که مادر هنگام بغل کردن، عشق ورزیدن و شیر دادن به کودک آزاد می‌شود. مادر مستقیماً پس از زایمان موج زیادی از اکسی توسین در بدنش آزاد می‌شود که برای نوزداش خرج می‌کند. بنابراین، زوج ها بعد از زایمان مادر از نظر احساسی و جسمی از هم جدا هستند.

برای بازگشت به مسیر قبل، بلافاصله شروع به صحبت و لمس کردن همسرتان کنید تا سطح اکسی توسین خود را بالا ببرید. حتی در شش هفته اول پس از زایمان، هنگامی که مقاربت ناخوشایند می شود، وقت خود را برای ماساژ بدن یا مالش پا بگذارید.

فراموش نکنید که نترسید و در رابطه جنسی پس از زایمان فرصت طلب باشید؛ چه این فرصت طلبی به معنای تعیین تاریخ برای داشتن رابطه جنسی باشد یا استفاده کردن از چرت زدن‌های کوتاه و گاه و بیگاه نوزاد. حتی اگر رابطه جنسی شما با همسرتان تند و فوری باشد، باز هم مهم و در حکم غنیمت است. رابطه جنسی باعث ایجاد رابطه‌های جنسی بیشتر می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم بخوانید:

جراحی زیبایی طبیعی؛ آیا بارداری و زایمان می تواند چهره شما را برای همیشه تغییر دهد؟

علت کم یا بی کیفیت بودن شیر مادر چیست؟

انواع روش های سقط جنین عمدی و خطرات آنها را بشناسید

دختر می‌خواهید یا پسر ؟ با تقویم چینی تعیین جنسیت فرزند آشنا شوید

چطور دختردار شویم ؟ با این روش‌ها احتمال دختردار شدن را بیشتر کنید

چطور پسردار شویم ؟ با این روش‌ها احتمال پسردار شدن را بیشتر کنید

زایمان کردن چه حسی دارد؟ پاسخ به سخت‌ترین سوال دنیا

حقایقی در مورد بارداری دوقلو ؛ چطور شانس بارداری دوقلو را بیشتر کنید ؟

سفید کردن یا بلیچینگ واژن و انواع آن؛ گرایش جدید خانم‌‌ها برای زیبایی

هر آنچه در مورد سفر در دوران بارداری و سفر به همراه کودک خردسال باید بدانید

منبع: webmd
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود