اعتراض متفاوت کادر درمان بلژیک به نخست وزیر این کشور + ویدئو

اعتراض متفاوت کادر درمان بلژیک به نخست وزیر این کشور + ویدئو

صدها نفر از کادر درمان بلژیک، به نشانه ی اعتراض پشت خود را به سوفی ویلمز، نخست وزیر این کشور کردند. این اتفاق روز شنبه در جریان بازدید ویلمز از بیمارستانی در بروکسل، پایتخت بلژیک رخ داد.

وقتی سوفی ویلمز با کاروانی از خودروها به بیمارستان سنت پیر بروکسل رسید، با صفی از کارکنان درمانی و غیر درمانی این بیمارستان مواجه شد که پشت خود را به خودروی او کردند.

هدف از این استقبال سرد ابراز نارضایتی نسبت به عملکرد نخست وزیر بلژیک در مدیریت بیماری کووید-۱۹ در این کشور و همچنین قانونی در خصوص استخدام در بخش درمان بلژیک بود که به تازگی تصویب شده.

پزشکان، پرستاران و همینطور کارکنان بخش های اداری، نظافتی و لجیستیکی بیمارستان در این تظاهرات شرکت داشتند.

بیمارستان سنت پیر بلژیک از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در این کشور به بیمارستانی ارجاعی برای درمان مبتلایان بیماری کووید-۱۹ تبدیل شده.

کادر درمان بلژیک از خستگی و فرسودگی شدید ناشی از ساعات کار طولانی خود در دوران شیوع ویروس کرونا و همینطور دستمزد پایین و کاهش بودجه ناراضی هستند.

علاوه بر این، دولت بلژیک به تازگی قانونی «بحث برانگیز» تصویب کرده که ساعت کاری کادر درمان این کشور را افزایش می دهد و استخدام نیروهای درمانی غیر متخصص به عنوان پرستار را ممکن می سازد.

بعد از بازدید از بیمارستان سنت پیر، سوفی ویلمز در کنفرانسی خبری اعلام کرد که او این اعتراض را درخواستی برای گفتگو میان دولت و بخش درمان تلقی کرده.

ویلمز گفت: «بعد از این بحران دیگر هیچ چیز به شکل سابق نخواهد بود، ما باید ارزیابی دوباره ای از اهمیت شغل پرستاری داشته باشیم.»

ویلمز پیش از قرار گرفتن در مسند نخست وزیری بلژیک در سال ۲۰۱۹، وزیر بودجه ی این کشور بود و در دوران خدمت چهار ساله اش کاهش های شدیدی در هزینه های درمانی رخ داد.

در بلژیک که بیشتر از ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد، ویروس کرونا بیش از ۵۵ هزار نفر را مبتلا کرده و باعث مرگ بیش از ۹ هزار نفر شده.

با این حال، هفته ی گذشته آمار موارد بستری و مرگ بر اثر ویروس کرونا در بلژیک به زیر ۱۰۰ رسید و اینطور که به نظر می رسد وضعیت شیوع بیماری در این کشور به ثباتی رسیده.

منبع: euronews ، aa
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود