وقتی ترامپ سرخود دارو تجویز می کند؛ روزانه هیدروکسی کلروکین می خورم تا به کرونا مبتلا نشوم

وقتی ترامپ سرخود دارو تجویز می کند؛ روزانه هیدروکسی کلروکین می خورم تا به کرونا مبتلا نشوم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روز گذشته در کاخ سفید سخنرانی داشت به خبرنگاران گفته است خودش به صورت مستقل مصرف داروهای مالاریا و لوپوس را برای جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ آغاز کرده است و حتی روزانه هیدروکسی کلروکین میخورد.

حدودا یک هفته و نیم است که دارم این دارو را مصرف می کنم و هنوز اینجا هستم.

اما عجیب آنکه شواهدی دال برای موثر بودن هیدروکسی کلروکین در درمان کووید ۱۹ به دست نیامده و فعلا این دارو در دست آزمایش است؛ با این همه ترامپ بهتر دیده که به جای منتظر ماندن خودش دست به کار شده و دارویی که فکر میکند خوب است را مصرف کند.

ترامپ چه گفت؟

ترامپ هیدروکسی کلروکین

رئیس جمهور ۷۳ ساله آمریکا روز گذشته میزبان نشستی بود که برای بررسی مشکلات صنعت رستوران داری در این کشور برپا شده بود که ناگهان با انتشار این خبر همه را شگفت زده کرد.

تعجب خواهید کرد اگر بفهمید چه تعداد آدم این دارو را مصرف می کنند؛ خصوصا مدافعان سلامت. تعداد زیادی از آنها مصرف این دارو را در برنامه خود قرار داده اند. من هم آن را مصرف می کنم.

از ترامپ سوال شد که آیا شواهدی در مورد مزایای مثبت هیدروکسی کلروکین در دست دارد و او اینطور پاسخ داد:

این شواهد من است: تماس های مثبتی در مورد آن دریافت می کند.

ترامپ در ادامه صحبت های خود گفت:

من تا به حال خبرهای خوبی در مورد این دارو شنیده ام و اگر خوب نباشد حتما به شما خبر می دهم.

تا به امروز تست کرونای افراد زیادی در کاخ سفید مثبت اعلام شده است با این حال دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در کمال تعجب خبر داده که هیچ علائم یا نشانه ای دال بر ابتلا به این ویروس ندارد و مرتبا تست می دهد.

او همچنین اضافه کرد که روزانه مکمل زینک مصرف می کند و یکبار هم آمپول آزیترومایسین را زده که نوعی آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت است.

از ترامپ پرسیدند که آیا پزشک معتمد کاخ سفید از او خواسته که این داروی پر حاشیه را مصرف کند یا خیر ترامپ پاسخ داد که دکتر خودش برایم این دارو را تجویز کرده است.

دکتر سین کانلی پزشک ترامپ که از افسران نیروی دریایی این کشور هم هست در این باره گفت:

من و ترامپ بعد از بحث های متعدد در رابطه با مضرات استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین به این نتیجه رسیدیم که مزایای استفاده از این دارو از معایبش بیشتر است و در نتیجه قرار بر این  شد که ترامپ این دارو را مصرف کند.

نظر سازمان غذا و داروی آمریکا چیست؟

سازمان غذا و داروی آمریکا

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ماه گذشته توصیه نامه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کووید ۱۹ یا پیشگیری از آن موثر نیست.

در آن توصیه نامه به گزارش های مختلفی اشاره شده بود که براساس آنها مصرف این دارو میتواند ضربان قلب را به طور جدی در بیماران کوویدی تحت تاثیر قرار دهد.

سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد مصرف بدون تجویز این دارو در خارج از بیمارستان ها قویا هشدار داده و مردم را نسبت به این کار بر حذر داشته است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نیز اعلام کرده که تاکنون هیچ دارو یا روش درمانی اثبات شده ای برای درمان کووید ۱۹ پیدا نشده است. تا به امروز بالغ بر یک و نیم میلیون نفر در آمریکا به کرونا ویروس آلوده شده اند و ۹۰ هزار نفر نیز جانشان را بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده اند.

 

شاید به خواندن این مطلب علاقمند باشید:

همه چیز در مورد داروی فاویپیراویر معجزه شرکت فوجی فیلم برای مبارزه با کرونا

داروی ضد مالاریا راهکار محققان کانادایی برای مقابله با کرونا

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود