واکنش نخست وزیر نیوزلند هنگام زلزله در برنامه زنده تلویزیونی سوژه رسانه ها شد + ویدئو

واکنش نخست وزیر نیوزلند هنگام زلزله در برنامه زنده تلویزیونی سوژه رسانه ها شد + ویدئو

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا و شرایط خاصی که به دنبال آن ایجاد شده، ضبط برنامه های زنده ی تلویزیونی با دردسرهای فراوانی همراه شده و بسیاری از مصاحبه های زنده به خاطر حضور سرزده ی کودکان، حیوانات خانگی و زنگ تلفن با مشکلاتی رو به رو بوده اند. از قرار معلوم این بار هم نوبت زلزله است!

نخست وزیر نیوزلند، جاسیندا آردرن، روز دوشنبه صبح در یک مصاحبه ی زنده ی تلویزیونی در حال صحبت درباره ی لغو محدودیت های حال حاضر این کشور در رابطه با ویروس کرونا بود که زلزله ای ۵/۸ ریشتری در نزدیکی ولینگتون، پایتخت نیوزلند رخ داد. هیچ خسارت مالی یا جانی ای بر اثر این زلزله گزارش نشده.

دوربین به وضوع در حال تکان خوردن بود اما آردرن که کماکان لبخند به لب داشت رو به مجری برنامه گفت: «اینجا زمین کمی دارد می لرزد… زلزله ی قوی ای است.»

آردرن در ادامه با اشاره به ساختمان بیهایو، محل کار اجرائی دولت نیوزلند گفت: «اگر توجه کنید می بینید که همه چیز پشت سر من دارد حرکت می کند… از همه بیشتر بیهایو می لرزد.» مجری از آردرن پرسید که آیا همه چیز مرتب است و می تواند به مصاحبه ادامه دهد که نخست وزیر در جواب گفت: «خوبم، زیر هیچ لوستری نیستم و جایم امن است.»

واکنش خونسردانه ی نخست وزیر نیوزلند خیلی زود سوژه ی مخاطبان توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی شد.

آردرن هم مانند اغلب مردم نیوزلند به وقوع زمین لرزه عادت کرده. کشور نیوزلند بر روی گسل فعالی موسوم به «حلقه آتش» به طول ۴۰ هزار کیلومتر قرار دارد که بیشتر اقیانوس آرام را در بر می گیرد.

هر ساله نزدیک به ۲۰ هزار زلزله یا به بیانی دیگر، روزانه بین ۵۰ تا ۸۰ زلزله در کشور نیوزلند رخ می دهد، که البته بیشتر آن ها خفیف تر از آن هستند که احساس شوند.

زلزله ی روز دوشنبه، بزرگ ترین زلزله ی رخ داده در نیوزلند در سال ۲۰۲۰ تا کنون بود. زلزله ی بزرگ قبلی ۵/۴ ریشتر بزرگی داشت که تقریباً در همان مکان در ماه ژانویه رخ داده بود. بعد از این زلزله، ۴۵ مورد پس لرزه هم رخ داد که بزرگی آن ها بین ۱/۷ تا ۴/۴ ریشتر بود.

بیشتر بخوانید:

زیبارویان عرصه سیاست؛ جذاب ترین و زیباترین زنان سیاستمدار جهان را بشناسید

تصاویر خارق العاده ای که زیبایی های کشور نیوزلند را نشان می دهند

نیوزیلند؛ سرزمین ابرهای سپید و ارباب حلقه ها

مجموعه عکس های گرفته شده توسط یک گردشگر که ثابت می کند طبیعت نیوزیلند بی نظیر است

عکس های بی نظیر از شب های زمستانی نیوزیلند

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود