با گربه های گرگینه ای آشنا شوید؛ نژاد نادر لیکوی که ۲ هزار یورو قیمت دارد

با گربه های گرگینه ای آشنا شوید؛ نژاد نادر لیکوی که ۲ هزار یورو قیمت دارد

گربه های نژاد لیکوی با آن بدن کم مو و چشمان بزرگ شان ظاهری شبیه به گرگینه های افسانه ای دارند. این نژاد از گربه بسیار نادر است و آن ها اولین بار در سال ۲۰۱۱ تولید شدند. گربه های لیکوی معمولاً نزدیک به ۲ هزار یورو قیمت دارند. این گربه ها با صاحب خود بسیار مهربان هستند و از آنجایی که بسیار پرجنب و جوش هستند به غذای زیادی نیاز دارند.

دوروتا استریکار ۳۶ ساله که اهل کشور هلند است می گوید او اولین پرورش دهنده ی گربه های لیکوی در کشور خود بوده. استریکار کار پرورش این گربه ها را از سال ۲۰۱۷ شروع کرده.

او اخیراً چهار گربه ی بزرگسال و شش بچه گربه از همین نژاد به سرپرستی گرفته که تصاویر آن ها در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی پیدا کرده.

«لیکوی» در زبان یونایی یعنی «گرگ» و ظاهر خاص این گربه ها در واقع در نتیجه ی یک جهش طبیعی از سمت یک جفت گربه ی خانگی مو کوتاه است که هر کدام آن ها حامل ژن بی مویی بودند. گربه های لیکوی نژاد نسبتاً جدیدی محسوب می شود و اولین بار در سال ۲۰۱۱ در ایالت تنسی آمریکا پرورش داده شدند.

در ادامه تصاویری از این گربه های شگفت انگیز را خواهیم دید:

گربه های لیکوی
بخشی از بدن گربه های لیکوی بی مو و بخشی دیگر مودار است. به خاطر شباهت ظاهری شان به شخصیت افسانه ای گرگینه، بچه گربه های لیکوی با قیمت بسیار زیادی، در حدود ۲ هزار یورو به فروش می رسند.
گربه های لیکوی اولین بار در آمریکا در سال ۲۰۱۱ پرورش داده و در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک نژاد از گربه در انجمن بین المللی گربه ها به رسمیت شناخته شدند.
این گربه ها بسیار پرجنب و جوش هستند و به غذا و توجه زیادی از سمت صاحب خود نیاز دارند.
دوروتا استریکار هلندی می گوید او اولین پرورش دهنده ی گربه های لیکوی در کشور هلند است. او به تازگی صاحب چهار گربه ی بزرگسال و شش بچه گربه از نژاد لیکوی شده.
ظاهر خاص آن ها در نتیجه ی جهش از یک جفت گربه ی مو کوتاه خانگی است که هر دو حامل ژن بی مویی بودند. نژاد لیکوی نسبتاً جدید است و اولین بار در سال ۲۰۱۱ در ایالت تنسی تولید شد.
یک نژاد دیگر از گربه به نام اسفینکس شبیه به گربه های لیکوی وجود دارد با این تفاوت که گربه های اسفینکس کاملاً بی مو هستند.
گربه های لیکوی یک نژاد ترکیبی، حاصل جفتگیری دو گربه از نژادهای مختلف محسوب نمی شوند، بلکه در نتیجه ی یک جهش طبیعی در گربه ها به وجود آمده اند.
موهای زبر گربه های لیکوی گهگاه می ریزد و زمانی که این گربه ها «لیکوی» نام گرفتند برنامه ی پرورش آن ها در سال ۲۰۱۱ آغاز شد.
این گربه ها بسیار پر انرژی و بازیگوش هستند.
تصاویر گربه های لیکوی دوروتا استریکار طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده.

بیشتر بخوانید:

گربه ها از آب متنفر نیستند! ۱۴ باور رایج اما غلط درباره گربه ها و ویژگی های آن ها

با جذاب‌ترین و شیرین‌ترین نژاد گربه در جهان آشنا شوید

گشتی در «سرزمین گربه ها»؛ مجموعه عکسی کلاسیک از دنیای دوست داشتنی گربه ها

به مناسبت روز جهانی گربه؛ چرا این حیوانات اینقدر دوست‌داشتنی هستند

با گران قیمت ترین و عجیب ترین نژادهای گربه در جهان آشنا شوید

صحنه های جالب و خنده دار از گربه ها که در بهترین زمان ممکن شکار شده اند

مشاغل عجیب: استخدام انسان برای نوازش و بغل کردن گربه ها

۲۰ عکس خنده دار از گربه ها که نشان می دهند آن ها ماموران مخفی هستند

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • آرش خرداد ۱۸, ۱۳۹۹

    الهی بگردم چقدر خوشگلن!