واکنش ورزشکاران به مرگ جرج فلوید: از مایکل جردن تا لوئیز همیلتون و سرنا ویلیامز

واکنش ورزشکاران به مرگ جرج فلوید: از مایکل جردن تا لوئیز همیلتون و سرنا ویلیامز

در روزهای اخیر اهالی دنیای ورزش در رشته های مختلف به مرگ جورج فلوید (سیاهپوست ۴۶ ساله آمریکایی) واکنش نشان دادند و امروز مایکل جردن اسطوره بسکتبال دنیا و لوئیز همیلتون از ستاره های فرمول یک لب به سخن گشوده اند و به مرگ او واکنش نشان داده اند.

فلوید ۴۶ ساله یک مرد سیاهپوست بی دفاع بود که در شهر مینیاپولیس آمریکا به دست پلیس کشته شد و مرگ او اعتراضات گسترده سیاه پوستان در آمریکا را رقم زد.

روز گذشته مایکل جردن بازیکن افسانه ای بسکتبال آمریکا بیانیه ای را از طریق نشریه Charlotte Hornets در این باره منتشر کرد. جردن ۵۷ ساله در این بیانیه آورده است:

من به شدت ناراحت هستم و عمیقا درد کشیده و عصبانیم. من درد، خشم و ناامیدی همه را می بینم و احساس می کنم. من هم با مردمی هستم که نسبت به نژادپرستی و خشونت علیه رنگین پوستان در کشورمان اعتراض دارند. به اندازه کافی کشیده ایم!

جردن که به تازگی یک مستند ده قسمتی به نام رقص آخر از زندگی و حرفه اش ساخته شده در ادامه چنین گفت:

من پاسخ ها را نمی دانم اما صدای جمعی ما نشان دهنده قدرتمان است و اینکه دیگران نمی توانند بین ما تفرقه بیاندازند. ما باید به صدای یکدیگر گوش دهیم و نسبت به درد دیگران همدرد باشیم و هیچگاه نسبت به بی رحمی ها بی تفاوت نباشیم.

در یک هفته گذشته عکس هایی از زندگی فلوید در بوندسلیگای آلمان بازتاب پیدا کرد و جردن سانکو ستاره تیم بورسیا دورتموند نیز پشتیبانی خود را از فلوید اعلام کرد. مارکوس ثورام پسر لیلن ثورام از ستاره های جام جهانی فوتبال و بازیکن تیم مونشن گلادباخ نیز نسبت به مرگ این سیاهپوست ابراز تاسف کرده است.

در عین حال لوئیز همیلتون برنده شش دوره مسابقات فرمول یک هم نسبت به این قتل واکنش نشان داد.

من می بینیم که برخی افراد سکوت اختیار می کنند و برخی از بزرگترین ستاره ها هنوز حرفی از این بی عدالتی نزده اند. در صنعتی که من در آن کار می کنم و در سلطه سفید پوستان قرار دارد حتی یک نفر هم به مرگ فلوید واکنش نداده است.

همیلتون در پست جداگانه ای گفته است: من ابدا از اغتشاشگران و آنها که ساختمان ها را آتش می زنند حمایت نمی کنم اما کنار آنهایی هستم که مسالمت آمیز اعتراض می کنند.

در دنیای تنیس نیز ورزشکارانی به مرگ فلوید اعتراض کرده اند.

سرنا ویلیامز تنیسور سیاهپوست آمریکایی در ویدیویی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده به مرگ اخیر واکنش نشان داده. در این ویدیو یک کودک سیاهپوست آمریکایی دیده می شود که می گوید چطور به خاطر رنگ پوستش مورد تبعیض واقع می شود.

منبع: cnn
۲ نظر

ورود

  • سهیل خرداد ۱۲, ۱۳۹۹

    نان به نرخ روز قیمتش چند تومن؟

    • کریم خرداد ۱۳, ۱۳۹۹

      همین دیروز رفتم نون خاش خاشی بخرم گفتن ۱۵۰۰ تومان گرونتر شده.چه عجب یکی پیدا شده به قیمت نون اعتراض کنه! انشالله بیاید پایین قیمتش این لابد قیمتش با دلار رابطه داره ههههههههه