جزییات پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳,۰۰۰ راننده تاکسی

جزییات پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳,۰۰۰ راننده تاکسی

وام ۶ میلیون تومانی تاکسی به ۱۱۳ هزار راننده تاکسی از خرداد ماه ۹۹ پرداخت می شود. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، هفته اول خرداد ماه امسال اعلام کرد که وام ۶ میلیون تومانی به تاکسی داران در نیمه نخست سال جهش تولید پرداخت می شود.

این وام ۶ میلیون تومانی تاکسی به منظور بخشی از خسارت هایی است که به دلیل محدودیت های حمل و نقل اوضاع کرونایی کشور، به تاکسی داران سراسر کشور وارد شده است. افرادی که دارای بیمه تامین اجتماعی هستند، از ۸ خرداد ۹۹ به آنها پیامک ارسال شده است و پرداخت وام از هفته سوم خرداد ۹۹ آغاز می شود. سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تایید، عملکرد رانندگی را به وزارت کار اعلام و آن ها را تایید می کند.

پس از این مرحله، پیامک مراجعه به بانک به منظور تکمیل مدارک و فرم های مربوطه به راننده تاکسی تایید شده، ارسال می شود.

چند ماه پیش نیز مدیرعامل یکی از سامانه های هوشمند حمل و نقل کشور از پرداخت وام ۲۰ میلیون ریالی با بهره صفر درصد به ۵۰۰۰ راننده خود خبر داده بود. طبق اعلام سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در اردیبهشت ۹۹، کارگران ساختمانی، رانندگان و دستفروشان که اصناف آن ها به دلیل کرونا تعطیل شده است، مشمول دریافت وام حمایتی کرونا هستند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفته بود که رانندگان ناوگان تاکسیرانی کشور باید به این موضوع آگاه باشند که سازمان تاکسیرانی تنها اطلاعات رانندگان را به وزارت رفاه اعلام کرده است  و سازوکار پرداخت وام از سوی وزارت رفاه انجام می‌شود.

برای اطلاع از وام ۶ میلیون تومانی رانندگان تاکسی و هم چنین آگاهی از شرایط و مدارک و زمان دریافت وام ۶ میلیون تومانی می توانید به سایت اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در نشانی irtu.ir یا سایت تاکسیرانی شهرداری تهران به نشانی taxi.tehran.ir‌ مراجعه کنید. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای رانندگان مقیم پایتخت نیز اطلاعات خوبی درباره حمایت های کرونایی ارائه کرده است.

وام ۶ میلیون تومانی تاکسی
اطلاعات بیمه پردازی خود را از طریق سایت سوابق تامین اجتماعی در نشانی eservices.tamin.ir بررسی کنید

بخش تاکسیرانی کلیه شهرداری های کشور در سایت شهرداری های مراکز استان ها در دسترس است. مثلا سایت تاکسیرانی شهرداری تبریز در نشانی taxi.tabriz.ir یا سایت تاکسیرانی شهرداری مشهد در نشانی taxi.mashhad.ir در دسترس است.

این گزارش به محض دریافت اطلاعات تکمیلی درباره اعطای وام ۶ میلیون تومانی به رانندگان تاکسی واجد شرایط، به روز رسانی خواهد شد. اگر سوالی در این باره دارید می توانید از طریق روابط عمومی سازمان تاکسیرانی یا ستاد تسهیلات کرونا مطرح کنید.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود