ریسک ابتلا به موارد شدیدتر ویروس کرونا در مردان طاس بیشتر است

ریسک ابتلا به موارد شدیدتر ویروس کرونا در مردان طاس بیشتر است

تحقیقات از بستری شدن میزان قابل توجهی از مردان طاس در بیمارستان ها بر اثر بیماری کووید-۱۹ حکایت دارد.

بر اساس پژوهشی جدید، ریسک ابتلا به موارد وخیم تر بیماری کووید-۱۹ در مردان طاس احتمالاً بالاتر است.

پروفسور کارلوس وامبیر، مدیر این پژوهش به قدری از نتیجه ی تحقیق خود اطمینان دارد که در مصاحبه ی خود با  روزنامه ی دیلی تلگراف گفته: «ما واقعاً فکر می کنیم که طاسی یکی از عوامل تعیین کننده در شدت این بیماری باشد.»

طبق گزارش روزنامه ی دیلی تلگراف، وامبیر، استاد دانشگاه براون آمریکا، بعد از انجام دو تحقیق در کشور اسپانیا پی برده میزان قابل توجهی از مردان طاس بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بودند.

تحقیق اول نشان داد ۷۱ درصد از ۴۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های اسپانیا طاس بودند و سابقه ی طاسی در خانواده در مردان سفید پوست مبتلا در سن مشابه بین ۳۱ تا ۵۳ درصد بود.

تحقیق دوم که در نشریه ی آکادمی پوست پزشکی آمریکا منتشر شد نشان داده ۷۹ درصد از ۱۲۲ بیمار مرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های شهر مادرید، طاس بودند.

ریسک ویروس کرونا در مردان طاس

به گفته ی دانشمندان شاید این آندروژن، هورمون جنسی مردانه باشد که در ریزش مو نقش دارد و توانایی بیشتری به ویروس کرونا در حمله به سلول های بدن می بخشد.

این بدان معنی است که مصرف داروهای سرکوبگر این هورمون ممکن است در کاهش پیشرفت بیماری کووید-۱۹ مؤثر باشد و به بیماران فرصت بهبودی بخشد.

پروفسور وامبیر به دیلی تلگراف گفته: «ما فکر می کنیم که آندروژن ها یا همان هورمون های جنسی قطعاً راه ورود ویروس کرونا به سلول های ما هستند.»

اما برخی کارشناسان هم اظهار کرده اند که در این خصوص باید با احتیاط عمل کرد و پیش از به کارگیری چنین داروهایی برای درمان ابتلا به ویروس کرونا به انجام تحقیقات بیشتری نیاز است.

بیشتر بخوانید:

احتمال مرگ بر اثر ویروس کرونا در مردان با انگشت حلقه بلندتر کمتر است

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود