۹ نظر

با گذشت نزدیک به سه هفته از حادثه ی قتل فجیع رومینا اشرفی به دست پدرش، دیشب گزارشی تأمل برانگیز از تلویزیون پخش شد از اولین اعترافات رضا اشرفی، پدر این دختر نوجوان و بهمن خاوری، پسری که رومینا به خاطر فرار با او چنین سرنوشت تلخی پیدا کرد.

انتشار خبر تلخ قتل ناموسی رومینا اشرفی ، دختر ۱۳ ساله ی تالشی از همان ابتدا با واکنش ها و انتقادات زیادی رو به رو شد. یکی از زوایای این حادثه ی هولناک که بیشترین انتقاد را به خود اختصاص داده وجود خلأهای قانونی ای است که امکان رقم خوردن چنین وقایع تلخ و جبران ناپذیری را تسهیل می کند. از نظر قانون، پدر در صورت قتل فرزند، قصاص نمی شود و مجازات در نظر گرفته شده برای او ۳ تا ۱۰ سال حبس است.

اولین اعترافات پدر رومینا اشرفی

رضا اشرفی

طبق گزارش روزنامه ی شهروند، پدر رومینا اشرفی مدتی قبل از این اتفاق از داماد خانواده که وکیل دادگستری است تحقیق کرده و فهمید بود در چنین مواردی پدر، ولی دم است و قصاص نمی‌ شود. این در حالی است که شاید وجود مجازاتی درخور برای این دست اتفاقات بازدارنده بود و حالا امروز به سوگ یک دختر نوجوان ننشسته و نگران رومیناهای دیگر سرزمین مان نبودیم. همین امر سبب شده از همان ابتدای وقوع این حادثه ی ناگوار، نگاه قانون به چنین وقایعی مورد انتقادات شدیدی قرار گیرد.

بهمن خاوری

با این حال دیروز اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در بیست و هفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به قتل رومینا اشرفی در روزهای اخیر انتقاداتی نسبت به بحث مجازات پدرش، مطرح شده، به نظر شما به عنوان سخنگوی قوه قضاییه، قانون مجازات در این زمینه نیاز به اصلاح دارد، گفت: «قتل رومینا اشرفی و هر نوع قتل نفس دیگر از منظر قوانین جزایی در زمره ی جنایات و مستوجب مجازات سنگین است که نوع قتل فرق ندارد چه خودکشی و چه برادرکشی و همسرکشی و فرزندکشی و پدرکشی و مادرکشی و هر نوع قتلی باشد را ما جنایت می دانیم و معتقدیم با کسانی که مرتکب جنایات می شوند باید قاطعانه و عبرت آموز برخورد کرد. در این پرونده اینگونه اقدام خواهد شد.»

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
۹ نظر

ورود

 • Parvaneh خرداد 21, 1399

  مصاحبه رو دیدم دلم براش سوخت بدبخت…پسره از این لات و لوتاست..معلومه دلش نخواسته دست همچین آدمی به دخترش برسه

  • سارینا خرداد 21, 1399

   واقعابرات متاسفم اینقد عقاید پیش پا افتاده ای داری

  • سارینا خرداد 21, 1399

   برات متاسفم اینقد عقاید پیش پا افتاده ای داری

 • سارینا خرداد 21, 1399

  واقعاکه چه پدری .. دلیل نمیشه دختروشه بکشه .. هرچی هم بگه بازم نمیتونه این جنایت وحشناکشو خوب جلوه بده

 • سارینا خرداد 21, 1399

  هه میگه باید پدرمادر ..رومینا رو تربیت میکردن.. رومینا کار بدی نکرده بود…….. اون پدرشو باید تربیت کنن

 • علیرضا خرداد 22, 1399

  رومینا مستحق مرگ نبود هرکاری هم کرده باشه مجازاتش این نیست که البته خطایی هم مرتکب نشده بود

 • امین خرداد 22, 1399

  برا طرز تفکر شما بسیار متاسفم درسته کار اشتباهی کرد پدرش اما مطمئنا بیشترین اشتباه رو پسری انجام داد که با یه دختره ۱۳ ساله که تقریبا همسن پدرش بود حاضر به فرار و… شد

 • امیدم خرداد 22, 1399

  دلم میخواد خودمو خفه کنم .

 • CORTANA شهریور 9, 1399

  بخدا وقتی دختره رو دیدم اشکم درومد..ایی خداااا چرا هر روز ی ماجرا جدید توی کشور مضخرفمون داره اتفاق میوفته؟..ها.؟ چرا؟..رومینا چقدر خوشگل و شیرین بودی ک ب دست پدر کثافتت کشته شدی..خدا رحمتش کنه.الان دیگه جاش راحته..بیچاره اون مادرش ک مطمعنم از غصه داره دق میکنه.خدا رحمت دخترشون کنه و بهشون صبر و سلامتی بده..امیدوارم دیگه چنین چیزهایی توی جامعه مون پیش نیاد