جزییات مرگ مرموز دختر ۱۶ ساله شهرک آسمان پرند و فیلم دوربین مداربسته ساختمان

جزییات مرگ مرموز دختر ۱۶ ساله شهرک آسمان پرند و فیلم دوربین مداربسته ساختمان

فاطمه قضاتی یکی از دخترانی است که در سال ۹۹ به قتل رسیده است. پرونده  قتل زنان در نقاط مختلف کشور در چند ماه اخیر، در کانون توجه افکار عمومی قرار گرفته است. رومینا اشرفی، دختری بود که در تالش، پدرش در اتاق خواب، سر او را از بدن جدا کرد و خون او به روی گردن برادر خردسالش ریخت و یکی از تاسف بار ترین اخبار سال ۹۹ را رقم زد. بعد از آن، مرگ آسیه پناهی در کرمانشاه بود که پرونده جدیدی از رفتارهای ناپسند برخی از مسئولان شهرداری را روایت می کند.

اکنون نیز خبر قتل فاطمه  قضاتی، پرونده جدیدی را فرا روی افکار عمومی قرار داده است که باید آسیب شناسی شود. پرونده مرموز فاطمه قضاتی، پیچیده است. فاطمه، نه برادر داشت نه شوهر و نه  خودکشی کرده است. مرگ مرموز فاطمه  قضاتی در شهر پرند، رازهای پنهان زیادی دارد که گویا اخیرا،مادرش رازگشایی کرده  است. واقعیت ماجرا این است که او از طبقه یازدهم خانه ای به بیرون پرت شد.

داستان این گونه است که مجتبی، از اقوام فاطمه به خانه فاطمه می آید و دعوا و نزاعی بین آن ها شکل میگیرد و طبق گفته های مادر فاطمه، مجتبی، وی را از پنجره اتاقش در طبقه ۱۱ شهرک آسمان در پرند، به پایین پرتاب می کند. بدن فاطمه پس از اصابت به شیشه های طبقه ۵ و ۶ و شکسته شدن شیشه ها، در نهایت به زمین اصابت می کند و جان می دهد. پلیس هنوز اطمینان پیدا نکرده است که پرتاب فاطمه ، ناشی از خودکشی است یا طبق گفته های مادر، مجتی دخترش را به پایین پرتاب کرده است.

دختر ۱۶ ساله  ، عاشق پسر عموی ناتنی می شود. او خود را به خاطر معشوقه اش، از طبقه ۱۱ شهرک آسمان پرند به پایین پرت می  کند و جان می دهد. مادرش میگفت که متهم، وارد خانه شده و مدعی است که سر فاطمه را به دیوار کوبیده است. اما متهم کیست؟

متهم، برادر همسر دوم مادر فاطمه است. فاطمه، محصول ازدواج مادر فاطمه با شوهر اولش است. مجتبی، متهم قتل فاطمه، نسبتی با هم نداشتند و عموی ناتنی فاطمه محسوب می شد. او با وثیقه ۱۰ میلیارد ریالی در ظرف ۱۴ روز آزاد شده است که مورد انتقاد مادر مقتول است. مادر فاطمه می گوید که مجتبی قاتل است. اما الان آزاد و رها است. اما مادر فاطمه قضاتی ، هنوز مدرکی که اثبات کند که مجتبی قاتل است، ارائه نکرده است.

فاطمه قضاتی

تصویر مادر فاطمه قضاتی در خانه ای که فاطمه از آن جا خودش را به پایین پرت کرد

جزییات قتل فاطمه قضاتی چه بود؟

 • مجتبی پس از مدت ها با من تماس گرفت و گفت که برادرش که در زندان است را دیده و می خواهد کمک مان کند. آدرس خانه ام را به او دادم و مجتبی چند مرتبه به خانه مان آمد.
 • روز حادثه مجتبی با دوست دخترش به اینجا آمد، چند دقیقه ای گذشت که فاطمه آمد و با همه احوالپرسی کرد، “فاطمه” وقتی به نامزد مجتبی رسید به او گفت: سلام خاله و آن دختر هم جوابش را داد اما در این لحظه مجتبی فاطمه را میمون صدا کرد و دختر من هم همان توهین را به خود او برگرداند.
 • دعوای لفظی آنها شروع شد. من فاطمه را خیلی زود فرستادم خانه همسایه مان و به دست و پای مجتبی افتادم او می گفت من از یک بچه حرف نمی شنوم و باید او را ادب کنم.
 • از شانس بد من همسایه مان خانه نبود و فاطمه به خانه بازگشت.
 • هنگامی که مجتبی او را دید نتوانست خشم خود را کنترل کند و تا جایی که انرژی در بدنش بود جگر گوشه ام را زیر مشت ولگد گرفت.
 • برگه پزشکی قانونی هم موجود است که ضرب و شتم فاطمه قضاتی توسط مجتبی را تایید می کند.
 • او سر فاطمه قضاتی را به دیوار کوبید و دست دخترم را هم شکست.
 • فاطمه قضاتی و من از حال رفته بودیم که با بدبختی مجتبی راضی شد خانه مان را ترک کند.

فاطمه قضاتی توسط مجتبی از پنجره بیرون پرتاب شد؟

 • فاطمه قضاتی پیامکی با محتوای نفرین و توهین برای مجتبی ارسال کرد که همین پیامک لعنتی باعث شد دخترم پرپر شود.
 • فیلمش موجود است که مجتبی با حالت عصبانیت به خانه مان برگشت.
 • او آپارتمان را روی سرش گذاشت که فاطمه کجاست باید ببینتش، من و دوستم که خانه مان حضور داشت دوباره به دست و پای مجتبی افتادیم و التماسش کردیم.
 • اما این قاتل لگدش را نثار ما کرد و ناسزای خیلی مبتذلی روانه فاطمه کرد.
 • فاطمه وقتی این ناسزا را شنید دوام نیاورد و از اتاقش خارج شد و به مجتبی گفت که هرچه گفتی لیاقت خودت است.
 • مجتبی وقتی فاطمه را که دید به سمتش دوید. دختر من هم در را بست و در اتاقش پناه گرفت.
 • در اتاق فاطمه قضاتی چوبی است و خیلی زود می شکند.
 • مجتبی قصد شکستن در را داشت که من گفتم کلید دست من است.مجبورم کرد در را باز کنم، باور کنید نمی گذاشت به پلیس زنگ بزنیم و اصلا به فکرم نرسید که او می خواهد فاطمه را به قتل برساند تا در را باز کردم هیچ فرصتی به فاطمه نداد، او دخترم را با دستان پر قدرتش بلند و به پایین پرتاب کرد.
 • آن بی رحم فرصت این را نداد که فاطمه کنار پنجره را بگیرد تا ما بتوانیم کمکش کنیم. من این صحنه را که دیدم شوکه شده بودم و اصلا در خودم نبودم.

شاهد قتل فاطمه قضاتی کیست؟

مادر فاطمه گفت که شاهد قتل، دختر دوست فاطمه است که در اتاق بود. بقیه افرادی که در خانه بودند، تا به اتاق برسند، کار از کار گذشته بود. مادر فاطمه گفته که پلیس با آزاد کردن فاطمه، جان ۲ فرزند دیگرش را هم به خطر انداخته است.

پدر فاطمه از تبریز چه می گوید؟
فاطمه در دوران قرنطینه کرونایی به خانه ام آمد و ۲ هفته در کنار من زندگی کرد . برخلاف شایعات در این ۲ هفته اصلا ندیدم فاطمه به جز مادرش با تلفنش صحبت کند. بین فاطمه و مجتبی هیچ ارتباطی نبود. مجتبی برادر همسر زن سابقم است و برخلاف مطالبی که در فضای مجازی منتشر شده او هیچ ارتباطی با من ندارد.
بررسی های پرونده از سوی مقام قضایی و پلیس ادامه دارد.

مطالب مرتبط
۵ نظر

ورود

 • لیلا تیر ۱۱, ۱۳۹۹

  بیچاره مادر

  • س مهر ۱۷, ۱۳۹۹

   مادر عزیز بهت تسلیت میگم.
   ولی خانواده های گرامی وقتی میبینید دور و برتون افرادی هستن که شرورن بدخلقن دست بزن دارن عصبی هستن خواهشا این افراد رو در حریم زندگیتون راه ندید قطع رابطه کنید نزارید با اعضای خانواده تون در تماس باشن حالا میخواد عمو باشه دایی باشه خاله باشه هر نسبتی داشته باشه مهم نیست این افراد رو وارد زندگیتون نکنید اینا قاتل بالقوه هستن هر لحظه ممکنه کاری ازشون سر بزنه که جبران ناپذیر باشه لطفا با افراد سالم معاشرت کنید.
   روح این دختر شاد ?

 • طاهر تیر ۱۱, ۱۳۹۹

  ترکا چقدر کودک ازاری و جنایاتشون بالاست هرچی خبر می‌شنویم از ایناست

  • Nila مرداد ۶, ۱۴۰۱

   چقدر پخمه ای تو

 • ایرانی مرداد ۹, ۱۳۹۹

  خدا بیامرزه . اما میخواست بدون اطلاع خانواده دنبال این کارا نره . عبرتی باشه برای بقیه .