چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

یوتیوب یا یوتوب یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که بسیاری از افراد برای کسب درآمد و آموزش به آن متوسل می شوند. در کنار فیلتر بودن این شبکه اجتماعی برای کاربران ایرانی، مشکل عمده و اصلی کار را یوتیوب دانلود کردن ویدیوهای آن است. بدین ترتیب بسیاری با این سوال مواجه می شوند که چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم، سوالی که در ادامه به آن پاسخ داده و شما را با ۵ روش ساده و کارآمد برای دانلود ویدیو از یوتیوب آشنا خواهیم کرد.

۱- استفاده از VD در مرورگر

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

برای این کار کافی است ابتدا وارد سایت یوتیوب شده و ویدیویی که قصد دانلود آن را دارید را انتخاب کنید. به قسمت نوار آدرس رفته و در بخش آدرس ویدیو قبل از کلمه youtube دو کلمه vd را اضافوددکمه Enter را بزنید. بدین ترتیب به وبسایتی به نام VDY منتقل خواهید شد که می توانید در آنجا به سادگی ویدیو مورد نظرتان را دانلود کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

در این قسمت کیفیتی که مناسب می دانید را انتخاب کرده و دکمه download را بزنید که کنار هر کدام از کیفیت ها قرار دارد. به همین راحتی دانلود ویدیو شما آغاز شده و فایل در کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد.

۲- استفاده از KeepVid

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

به سایت یوتیوب رفته و پس از انتخاب ویدیو می توانید با استفاد از وبسایت هایی که برای دانلود رایگان و ساده ویدیوهای یوتیوب طراحی شده اند ویدیو مورد نظرتان را دانلود کنید. یکی از این وبسایت ها KeepVid  نام دارد. قبل از هر چیز باید ویدیو مورد نظرتان در یوتیوب را باز کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

بعد از اجرای ویدیو روی گزینه share در زیر ویدیو کلیک کنید تا گزینه های مختلفی برای به اشتراک گذاشتن در اختیارتان قرار داده شود. در ادامه روی گزینه copy کلیک کنید. سپس به وبسایت https://keepvid.pro رفته و آدرس کپی شده از قبل را در نوار آدرسی که در این سایت خواهید دید کپی نمایید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

در ادامه روی گزینه download now کلیک نمایید تا گزینه هایی برای کیفیت های مختلف در اختیار شما قرار گیرد و سپس ویدیو مورد نظر خود را دانلود کنید. همچنین یک گزینه آبی رنگ وجود دارد که ویدیو مورد نظر با بهترین کیفیت را برای شما دانلود خوهد کرد. بعد از انتخاب کیفیت مورد نظر می توانید با مشخص کردن محل ذخیره، گزینه ok را زده و به سرعت دانلود ویدیو مورد نظرتان آغاز خواهد شد.

۳- استفاده از ۴K Video Downloader

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

به آدرس https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader بروید و در ادامه روی گزینه Get 4K Video Downloader در قسمت سمت چپ صفحه کلیک کنید. در ادامه این برنامه روی دستگاه کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد که باید آن را روی سیستمتان نصب کنید. در ادامه به صفحه اصلی یوتیوب رفته و ویدیو مورد نظر خود را انتخاب و باز کنید. سپس به بخش آدرس این ویدیو در قسمت نوار آدرس رفته و آن را کپی کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

بار دیگر به برنامه ۴K Video Downloader که نصب کرده اید بازگشته و در همان صفحه اول روی گزینه paste loink که در قسمت بالای سمت چپ قرار دارد کلیک کنید. بعد از زدن گزینه enter کیفیت ها و فرمت های مختلفی از ویدیو مورد نظرتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بعد از انتخاب کیفیت مورد نظر و محل مناسب برای ذخیره سازی روی download کلیک کنید.

۴- استفاده از VLC Player

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

ابتدا ببینید برنامه پخش ویدیوی VLC Player روی سیستم شما نصب است یا خیر. در صورتی که از قبل این برنامه را ندارید به آدرس https://www.videolan.org رفته و آن را دانلود کنید. سپس مانند موارد قبل به سایت یوتیوب رفته و بعد از انتخاب ویدیو مورد نظر آن را باز کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

سپس در قسمت نوار آدرس، آدرس ویدیو را کپی کرده و پس از اجرای برنامه VLC Player به قسمت media رفته و گزینه open network stream را انتخاب کنید. در نوار باز شده آدرس ویدیو که قبلاً در یوتیوب کپی کرده اید را وارد کنید و گزینه play  یا open  را بزنید. بعد از اجرا شدن ویدیو به بخش tools  رفته و گزینه codec information را انتخاب کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

آدرسی که در قسمت location دیده می شود را کپی کرده و در قسمت نوار ابزار مرورگرتان وارد کنید. در ادامه همان ویدیو برای شما باز شده و با کلیک راست و انتخاب گزینه save video as می توانید آن را در جای مناسب ذخیره و استفاده کنید.

۵- استفاده از TubeMate برای اندورید

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

در دستگاه اندرویدی خود به آدرس https://tubemate.net بروید. Tubemate یک اپلیکیشن رایگان است که به شما اجازه می دهد ویدیوهای یوتیوب را روی دستگاه اندرویدیتان ذخیره کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

این اپلیکیشن در پلی استور وجود ندارد به همین دلیل باید در وبسایت اصلی خود اپلیکیشن یا جاهای دیگر آن را دانلود و نصب نمایید. بعد از نصب اپلیکیشن صفحه ای برای شما باز خواهد شد که بسیار شبیه صفحه اول یوتیوب است. در قسمت  جستجو در بالای صفحه می توانید ویدیو یا ویدیوهای مورد نظرتان را جستجو و پیدا کنید.

چگونه از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟

پس از انتخاب ویدیو مورد نظر، روی گزینه دانلود که در سمت راست ویدیو و عموماً به رنگ سبز است کلیک کرده تا کیفیت های مختلفی برای دانلود در اختیار شما قرار داده شود. پس از انتخاب کیفیت و فرمت مورد نظر بار دیگر روی گزینه سبز رنگ سمت راست کلیک کنید تا ویدیو در بخش تصاویر و ویدیوهای گوشی شما ذخیره شود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ موزیک ویدیو پربازدید یک دهه اخیر یوتیوب؛ از «اد شیران» تا «کیتی پری»

منبع: wikihow
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود