انتخاب گیاه آپارتمانی بر اساس ماه تولد

انتخاب گیاه آپارتمانی بر اساس ماه تولد

برای آنکه از تحسین صرف تصاویر زیبای گیاهان آپارتمانی فراتر روید و به نگهداری از گل و گیاه و بال و پر دادن به گیاه دوست درون تان روی آورید، دلیل زیاد است. اول آنکه با آوردن بخشی از طبیعت و انرژی حیات به محل زندگی تان با نگهداری از یک گیاه آپارتمانی، می توانید انرژی خوبی ایجاد کنید و ثابت شده این امر فواید روانشناختی مختلفی، از جمله افزایش خلاقیت و رفع اضطراب، دارد. نگهداری از گل و گیاه فواید جسمانی هم دارد، چون بسیاری از گیاهان آپارتمانی واقعاً به پاک شدن هوا از مواد سمی درونش کمک می کنند و می توانند به کاهش آلرژی ها کمک کنند. دوستان سرسبز ما واقعاً فواید زیادی دارند.

اگر هم به گل و گیاه علاقه دارید هم ستاره شناسی، پس بگذارید به شما بگوییم که بر اساس ماه تولدتان چه گیاه آپارتمانی ای باید انتخاب کنید. نگهداری از همه ی این گیاهان نسبتاً ساده است.

فروردین: نخل بامبو (Bamboo Palm)

آتش عنصر وجودی متولدین ماه فروردین است، پس به عنوان یک فروردینی که شیفته ی نور خورشید است می توانید با یک نخل بامبوی زیبا یک حال و هوای گرمسیری به خانه ی خود دهید. این گیاه بسیار جان سخت است و حتی در یک محیط بسیار کم نور هم می تواند دوام آورد. با این حال، اگر آن را در یک محیط پرنور و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، رشد بیشتری خواهد داشت، پس اگر توجه بیشتری به آن نشان دهید، یک گیاه زیبا در خانه ی خود خواهید داشت.

اردیبهشت: فیلودندرون برگ قلبی (Heart-Leaf Philodendron)

گیاهی دوست داشتنی تر از فیلودندرون برگ قلبی سراغ دارید؟ این گیاه به مراقبت زیادی نیاز ندارد و چه روی میز قرار بگیرد و چه از سقف آویزان شود تا ساقه های پربرگ آن آویزان باقی بماند، منظره ی بسیار زیبایی ایجاد می کند. به عنوان یک اردیبهشتی که سیاره ی حاکم بر آن ناهید است و از داشتن یک خانه ی دنج و راحت لذت می برد، فیلودندرون برگ قلبی با آن ظاهر دوست داشتنی اش و با توجه به اینکه نگهداری از آن ساده است، بهترین انتخاب برای خانه ی شما محسوب می شود.

خرداد: زبان مادر شوهر (Snake Plant)

زبان مادر شوهر با آن برگ های پهن و سبز پررنگش که مستقیم رو به بالا رشد می کنند، گیاه واقعاً جالبی است. بهتر از این آنکه نگهداری از این گیاه بسیار ساده است، پس اگر ذات هیجان طلب تان به عنوان یک خردادی یک سفر لحظه آخری برایتان رقم زد، گیاه زبان مادر شوهرتان بدون شما به خوبی دوام خواهد آورد. به علاوه، با توجه به اینکه هوا عنصر وجودی متولدین ماه خرداد است باید به عنصر وجودی تان احترام بگذارید و گیاه آپارتمانی ای انتخاب کنید که خواص تصفیه کنندگی برای هوا داشته باشد، مزیتی که گیاه زبان مادر شوهر از آن برخوردار است.

تیر: سرخس برگ شمشیری (Sword Fern)

نزدیک به ۱۲ هزار گونه سرخس وجود دارد و بسیاری از آن ها از جمله گیاه زیبای سرخس برگ شمشیری با اندک رسیدگی و توجهی می توانند به خوبی در فضای بسته رشد کنند. سرخس برگ شمشیری به رطوبت زیادی نیاز دارد، پس باید به آن زیاد آب اسپری کنید یا می توانید آن را از سقف حمام خود آویزان کنید، چون رطوبتی که در هوای حمام بخار گرفته ی شما وجود دارد را حتماً دوست خواهد داشت. متولدین تیر ذاتاً اهل پرورش هستند، پس اندک رسیدگی بیشتری که سرخس برگ شمشیری نیاز دارد برای شما دشواری ای محسوب نمی شود.

مرداد: برگ انجیری (Monstera)

گیاهی زیباتر و ظریف تر از برگ انجیری سراغ دارید؟ این گیاه را شاید بتوان محبوب ترین گیاه اینستاگرام دانست و تصاویر زیادی از آن در صفحات کاربران گیاه دوست این شبکه اجتماعی وجود دارد. گیاه برگ انجیری می تواند به سرعت رشد کند و به یکی از اجزای چشمگیر خانه ی شما تبدیل شود. این گیاه به نور طبیعی زیادی نیاز دارد، اما با توجه به اینکه خورشید سیاره ی حاکم بر ماه تولد شما است، پیدا کردن نورگیر ترین نقطه ی خانه نباید کار چندان سختی برای شما باشد.

شهریور: پوتوس (Pothos)

خاک عنصر وجودی متولدین شهریور است، بنابراین به عنوان یک شهریوری احتمالاً حس زیادی به گیاهان دارید. شهریوری ها شیفته ی خلوص و پاکی هستند پس گیاه پوتوس به خاطر خواص تصفیه کنندگی اش برای هوا انتخاب مناسبی برای شما است. در فهرست ناسا از گیاهان مؤثر در آلودگی هوای فضاهای داخلی، پوتوس در صدر قرار دارد. به علاوه، پوتوس رشد زیادی دارد و اگر از یک آویز مکرومه بافی گلدان آویزانش کنید منظره ی بسیار زیبایی به وجود خواهد آمد.

مهر: اسپاتی فیلوم (Peace Lily)

اسپاتی فیلوم یا سوسن صلح در واقع گونه ای از سوسن نیست، بلکه گل های سفید زیبای آن شبیه سوسن است. به عنوان یک مهر ماهی صلح دوست شیفته ی هارمونی، حتماً انرژی زیاد این گیاه را حس خواهید کرد.این گیاه تمام سال گل می دهد بنابراین همیشه یک گل تر و تازه ی زیبا و خوشبو در خانه ی خود خواهید داشت. و از آنجایی که ارتفاع این گیاه می تواند به ۹۱ سانتیمتر برسد، برای قرارگیری روی زمین هم بسیار عالی است و ظاهر زیبایی به خانه ی شما می دهد (و در عین حال فضای بالاتر خانه خلوت می شود.)

آبان: گیاه گندمی (Spider Plant)

گیاه گندمی یا عنکبوتی برگ های باریک و بلندی دارد که گرچه شبیه پاهای عنکبوت، اما به طور قطع بسیار زیباتر از آن ها هستند. به گفته ی ناسا، گیاه عنکبوتی در جذب مواد شیمیایی درون هوا مؤثر است، که مزیت دیگری برای این گیاه زیبا محسوب می شود. این گیاه بسیار جان سخت هم هست و می تواند حتی در نور فلورسنت یا همان مهتابی هم دوام آورد، ویژگی ای که این گیاه را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند برای کسانی که نور طبیعی زیادی در خانه ی خود ندارند.

آذر: لاکی بامبو (Lucky Bamboo)

مشتری خوش یمن، سیاره ی حاکم بر ماه تولد شما است، پس تنها معنی اش این است که شما به گیاهی با همان یمن نیاز دارید. اینجا است که باید سراغ لاکی بامبو بروید. این گیاه در واقع گونه ای از دارسنا است و اصلاً از بامبو ساخته نشده، بلکه ساقه های آن شبیه بامبو هستند و نام این گیاه هم از همینجا گرفته شده. شما حتی می توانید لاکی بامبوی خودتان را به جای خاک، در آب پرورش دهید، البته به شرطی که ریشه های گیاه همیشه به طور کامل زیر آب قرار بگیرد.

دی: پاپیتال (English Ivy)

خاک عنصر وجودی ماه دی است و اگر به عنوان یک دی ماهی می خواهید حال و هوای خانه ی خود را با چیزی از جنس عنصر وجودی تان بهتر کنید، به چیزی جز پاپیتال فکر نکنید. این گیاه اگر لبه ی پنجره قرار بگیرد یا از یک آویز سقفی آویزان شود، منظره ی بسیار زیبایی ایجاد می کند، پس انتخاب جای گلدان با خودتان است. پایپتال های آپارتمانی به رسیدگی و توجه بیشتری نیاز دارند، پس باید خودتان را برای هرس کردن های گاه و بیگاه، ثابت نگه داشتن دمای خانه و کنترل نور و آب دریافتی گیاه آماده کنید. اما شما به عنوان یک دی ماهی ذاتاً مسئولیت پذیر هستید و رسیدگی و مراقبت کماکان کار نسبتاً ساده ای برای شما محسوب می شود.

بهمن: آلوئه ورا (Aloe Vera)

شما به عنوان یک بهمن ماهی، شیفته ی کمک به دیگران هستید، پس با نگهداری از یک گیاه آلوئه ورا با یک تیر دو نشان خواهید زد. اول آنکه نگهداری از این گیاه زیبا فراتر از ساده است و آلوئه ورا گیاهی تقریباً نابود نشدنی محسوب می شود. این برای یک بهمن ماهی که گرچه عنصر وجودی اش خاک است اما گاهی هم سر به هوا است، یک مزیت محسوب می شود چون می توانید این گیاه را نگه دارید. دوم آنکه ژل داخل برگ های آلوئه ورا برای پوست به شدت آرامش بخش است. شما می توانید یک برگ را برش دهید و از ژل درونش برای تسکین آفتاب سوختگی یا حتی به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید.

اسفند: آگلونما ( Chinese Evergreen)

اسفند ماهی ها بگذارید دو چیز را صادقانه به شما بگوییم: شما شیفته ی چرت زدن هستید و چندان هم مسئولیت پذیر نیستید. خودتان هم موافقید؟ اگر بله که بگذارید گیاهی به شما پیشنهاد کنیم که در هر دو مورد کمکی برای شما باشد. گیاه زیبای آگلونما هوا را تصفیه می کند، امری که آن را به گیاهی ایده آل برای قرار گرفتن بر روی میز پاتختی شما تبدیل می کند. این گیاه به رسیدگی و نور کمی هم نیاز دارد. پس اگر چند روزی فراموش کنید به گیاه تان رسیدگی کنید، احتمالاً مشکلی برایش پیش نخواهد آمد.

منبع: bustle
دیجیاتو
بدون نظر

ورود