حکم جلب دونالد ترامپ به جرم ترور شهید قاسم سلیمانی صادر شد

حکم جلب دونالد ترامپ به جرم ترور شهید قاسم سلیمانی صادر شد

با اعلام دادستان تهران، برای ۳۶ نفر از جمله دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده به جرم دست داشتن در ترور سردار قاسم سلیمانی حکم جلب صادر شده است. علی القاصی مهر  در جلسه امروز مسئولان قضایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه پیگیری پرونده ترور شهید قاسم سلیمانی تصریح کرد که این افراد همگی در ماجرای ترور فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس، از فرماندهان ارشد حشد شعبی در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در حمله پهپادی به فرودگاه بغداد مشارکت داشته اند.

حکم جلب دونالد ترامپ در پرونده قتل شهید قاسم سلیمانی

القاصی مهر در این باره اعلام کرد: « ۳۶ نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل صادر شده است».

حکم جلب دونالد ترامپ در پرونده قتل شهید قاسم سلیمانی

علی القاصی مهر ،دادستان تهران

دادستان تهران عنوان اتهام این افراد را «قتل» و «اقدام تروریستی» اعلام کرده و خاطرنشان کرد: «در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد». در واکنش به ترور سردار سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی ، نیروی هوا فضای سپاه عملیاتی موشکی را علیه پایگاه های نظامی ایالات متحده در خاک عراق انجام داد که در جریان آن ها ده ها موشک به پایگاه عین الاسد اصابت کرد.

حکم جلب دونالد ترامپ در پرونده قتل شهید قاسم سلیمانی

همچنین خبرهایی مبنی بر شکایت خانواده شهید قاسم سلیمانی از مقامات ایالات متحده به دادگاه های بین المللی به خاطر این ترور مطرح شده بود که تاکنون خبر جدیدی در این زمینه مخابره نشده است. زینب سلیمانی ، دختر شهید سلیمانی که روزهای اخیر ازدواجش با پسر سیدهاشم صفی الدین، معاون اجرایی حزب الله لبنان خبرساز شده است نیز در سخنرانی هایی که بعد از این ماجرا داشت بر گرفتن انتقام خون پدرش تاکید داشت.

بیشتر بخوانید: زینب سلیمانی عروس معاون اجرایی حزب الله لبنان شد

۲۴ ترور و قتل مهمی که مسیر تاریخ را تغییر دادند؛ از «بی‌نظیر بوتو» تا «حاج قاسم سلیمانی»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • سعید تیر ۹, ۱۳۹۹

    خیلی دوست دارن خودشون رو مضحکه دنیا کنند. یکی نیست بهشون بگه این نمایشها دیگه حتی مصرف داخلی هم نداره.

  • Shahab تیر ۹, ۱۳۹۹

    بفرستینش قزلحصار نه اوین ???

  • صمد جعفری تیر ۱۱, ۱۳۹۹

    حسین جان زبانم قاصره و نمی تونم چیزی بگم…