دونالد ترامپ در تماس تلفنی خصوصی با رهبران جهان چه می گفته است؟

دونالد ترامپ در تماس تلفنی خصوصی با رهبران جهان چه می گفته است؟

بر اساس ادعای یک فرد افشاگر، تماس های خصوصی دونالد ترامپ با ولادیمیر پوتین گاهی اوقات حال و هوای «دو نفر در سونا» را داشته است به طوری که ترامپ برای بدست آوردن تایید رئیس جمهور روسیه دست به هر کاری می زده است. بر اساس گزارش سی ان ان که روز دوشنبه از صحبت های کارل برنشتین، افشاگر افسانه های ماجرای واترگیت منتشر شده وی ادعا می کند که پوتین در طی صحبت های خصوصی و تنهای خود همیشه برنده ماجرا بوده است.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

بر اساس این گزارش، ترامپ در تماس های خصوصی خود با رهبران جهان به طور مرتب ثروت و موفقیت خود را به رخ آن ها می کشد و در تماس هایش با پوتین از روسای جمهور سابق ایالات متحده با عناوین «سبک مغز» و «ضعیف» یاد می کند. دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ به کاخ سفید راه یافت علیرغم اینکه رسانه ها نسبت به ستایش همیشگی او از پوتین انتقاد داشتند و سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده از تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات و هک کردن کمپین های تبلیغاتی خبر داده بودند. در جریان تماس های دونالد ترامپ با رهبران استرالیا، ترکیه، کانادا و کشورهای اروپای غربی بود که مقامات رسمی کنترل کننده متن این تماس ها متوجه مسائلی ناخوشایند شدند که از آن ها با عنوان «اعمال شنیع» یاد می کنند.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

بر اساس این افشاگری، علاوه بر به رخ کشیدن همیشگی ثروتش، ترامپ همچنین با افتخار از دورانی که مسابقات دختر شایسته جهان را در مسکو برگزار می کرده صحبت می کرده است. ترامپ ادعا کرده که در جریان این مسابقات با پوتین دیدار کرده، دیداری که در واقعیت هرگز رخ نداده است. این اکانت افشاگر متعلق به برنشتین ادعا می کند که در حالی که پوتین در حال بی ثبات سازی غرب بوده، ترامپ بیکار نشسته و در این فکر بوده که می تواند خود را یک تاجر و مرد سرسخت نشان دهد تا پوتین به او احترام بگذارد. این گزارش افشاگرانه روز دوشنبه منتشر شد، یک روز پس از آنکه نیویورک تایمز مدعی شد که سرویس های امنیتی، ترامپ را در جریان پرداخت پول توسط روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی قرار داده بودند.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

کاخ سفید روز دوشنبه این موضوع را رد کرده و اعلام کرد که رییس جمهور هیچ اطلاعاتی در مورد این موضوع دریافت نکرده است. برنشتین مدعی شده که ترامپ در تماس های تلفنی با پوتین مضطرب بوده و خود را مشتاق صحبت با رییس جمهور روسیه نشان می داده در حالی که پوتین به عنوان یک مامور سابق کا گ ب بسیار مقتدر و باهوش در نشست های عمومی با رهبران خارجی بسیار خود را خوددار و متین نشان می دهد. دو منبع ادعا دارند که ترامپ در تماس های تلفنی خود با رهبران خارجی «توهمی» رفتار می کند که شامل تماس های تلفنی مکرر با رجب طیب اردوغان رییس جمهور دیکتاتورمآب ترکیه است.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

ترامپ در تماس های تلفنی خود با پوتین و اردوغان از روسای جمهور سابق ایالات متحده صحبت کرده و گفته که باراک اوباما و جرج بوش «هیچی نمی دانستند». او همچنین در تماس هایش به طور مکرر با استهزا و تمسخر در مورد رهبران زن جهان مانند آنگلا مرکل صدراعظم آلمان صحبت می کرده است، کسی که مجله فوربس او را در صدر قدرتمندترین زنان جهان قرار داده است. ترامپ در این گفتگوها مرکل را «احمق» خطاب قرار داده و او را «جیب روس ها» می داند.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

به ادعای این منبع، تماس های تلفنی ترامپ با ترزا می، نخست وزیر سابق بریتانیا، و آنگلا مرکل «تقریباً سادیستی» بوده است. ترامپ بارها به صورت علنی مخالفت خود را با خط لوله گاز موسوم به نورد استریم که گاز روسیه را به آلمان می رساند اعلام کرده و این کشور را به خاطر نرسیدن به حد نصاب ۲ درصدی کشورهای عضو ناتو برای هزینه های دفاعی مورد انتقاد قرار می داد، انتقاداتی که به طور مستقیم متوجه آنگلا مرکل بوده است.

تماس های تلفنی خصوص دونالد ترامپ

گفتگوهای بین مرکل و ترامپ چنان مشکل ساز بوده که اطرافیان صدراعظم آلمان سعی می کردند از تنش بین این دو کاسته و دیگران از مفاد این گفتگوها مطلع نشوند. همچنین تماس های دونالد ترامپ با ترزا می «تحقیر کننده و تهدیدآمیز» تعریف شده است. همچنین ترامپ با نخست وزیر استرالیا نیز رفتار تهدیدآمیز مشابهی داشته و همین موضوع نیز در مورد مکرون و ترودو صدق می کرده است. گفته می شود که تمامی مکالمات ترامپ با رهبران کشورهای غربی مذکور با گله و شکایت آغاز می شده است. با این وجود سخنگوی نخست وزیر استرالیا، اسکات موریسون، این ادعاها را رد کرده و گفته که تماس های دونالد ترامپ و موریسون همواره با احترام، مودبانه و مثبت بوده است.

بیشتر بخوانید: حکم جلب دونالد ترامپ به جرم ترور شهید قاسم سلیمانی صادر شد

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود