گنیچی میتسوهاشی؛ اولین و تنها دارنده مدرک کارشناسی ارشد مطالعات نینجا در جهان

گنیچی میتسوهاشی؛ اولین و تنها دارنده مدرک کارشناسی ارشد مطالعات نینجا در جهان

یک مرد ژاپنی به اولین نفر در جهان تبدیل شده که مدرک کارشناسی ارشد در رشته مطالعات نینجا را بدست آورده است. وی توانسته پس از گذراندن دوره هایی که شامل هنرهای رزمی پایه و چگونگی بالا رفتن از کوه ها بدون اینکه شناسایی شود بوده به این مدرک دست یافته است. گنیچی میتسوهاشی ۴۵ ساله، دو سال را صرف مطالعه تاریخ، سنت ها و تکنیک های مبارزه نینجاها در دانشگاه مایه در ژاپن کرده است.

مطالعات نینجا

نینجاها در واقع مامورین مخفی رازآلود و ماهری بودند که در جامعه فئودالی ژاپن فعالیت می کرده و ماموریت هایی مانند مامورین مخفی و جاسوسان امروزی را انجام می دادند. نینجاها که به خاطر رازآلود بودن و مهارت های بالایشان در مبارزه و رزم شناخته می شوند، استادان جاسوسی، خرابکاری، ترور و نبردهای گریلایی و شبه نظامی بودند که تاریخچه آن ها دستکم به قرن چهاردهم میلادی در کشور ژاپن باز می گردد. با این وجود میتسوهاشی می گوید که نینجاها همزمان نیز کشاورزان مستقلی بوده اند.

مطالعات نینجا

میتسوهاشی چنان به سبک زندگی و تاریخچه نینجاها علاقمند است بکه به مناطق کوهستانی ایگا در ۲۲۰ مایلی توکیو سفر کرده تا سبک زندگی یک نینجا را بهتر درک کند. او در این باره چنین می گوید: «ایگا جایی است که نینجاها زندگی می کردند. آب و هوای این منطقه ماهیت نینجا را ایجاد کرد». اکنون این استاد نینجا خود برنج و سبزیجاتش را می کارد و یک مهمانخانه محلی را اداره می کند. میتسوهاشی همچنین هنرهای رزمی و نینجیتسو- هنر مبارزه نینجا – را در سالن ورزشی موسوم به دوجو خود به طرفداران هنرهای رزمی آموزش می دهد.

مطالعات نینجا

او تحصیل در رشته نینجا در مقطع کارشناسی ارشد را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد، یک سال پس از آنکه دانشگاه مایه یک مرکز تحقیقاتی بین المللی نینجا را در منطقه ایگا راه اندازی کرد که اولین مرکز تحقیقاتی با تمرکز بر مطالعات نینجا در سراسر جهان به شمار می آید. جدای از تاریخ، دانشجویان این رشته با سبک های سنتی مبارزه و مهارت های بقای نینجاها، شامل هنرهای رزمی پایه و چگونگی عبور از مناطق کوهستانی بدون این که دیده شوند را آموزش می بینند. یوجی یامادا، استاد مطالعات نینجا، می گوید که ماتسوهاشی یک «دانشجوی متعهد» بوده و زندگی خود را وقف نینجا بودن کرده است.

مطالعات نینجا

ماتسوهاشی که می خواهد تحصیلات خود در رشته مطالعات نینجا را در مقطع دکتری نیز پیگیری کند می گوید که این رشته هم در مورد گذشته و هم زمان حال چیزهای زیادی به او یاد داده است. وی در این باره چنین گفته است: «زندگی مستقل برای بقا به تنهایی و کامیاب شدن برای ژاپن مدرن بسیار مهم است. جهان هر یک از ما بین المللی نیست بلکه محلی است. دوران جهانی سازی به پایان رسیده است».

بیشتر بخوانید: «جینسوی پرنده»؛ قاتل درنده و غیرانفجاری معروف به «موشک نینجا» با شش تیغه متحرک

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود