شناسایی اتاق شکنجه مخوف قاچاقچیان کوکائین در هلند + تصاویر

شناسایی اتاق شکنجه مخوف قاچاقچیان کوکائین در هلند + تصاویر

پلیس هلند یک کانتینر دریایی را پیدا کرده که به یک اتاق شکنجه بی صدا تغییر کاربری داده شده و حاوی ادوات مورد نیاز برای شکنجه از جمله یک صندلی دندانپزشکی و ابزارهایی شامل انبردست، چاقوی جراحی و دستبند است.

افسران پلیس هلند مشغول رسیدگی به یک پرونده خرید و فروش مواد مخدر بودند که این اتاق شکنجه را در انباری واقع در یک روستای کوچک به نام Wouwse Plantage در جنوب غربی هلند (در منطقه مرزی با بلژیک) پیدا کردند.

گفته می شود پیش از آنکه کسی در این اتاق شکنجه مورد آزار و اذیت قرار بگیرد نیروهای پلیس به آن هجوم بردند و در نتیجه انتظار می رود قربانیان احتمالی به جای دیگری منتقل شده باشند.

اتاق شکنجه

حمله به این اتاق شکنجه بعد از آن اتفاق افتاد که پلیس فرانسه به شبکه ارتباطی آنها و گوشی های رمزگذاری شده شان نفوذ پیدا کرد و میلیون ها پیام رد و بدل شده میان تبهکاران عضو این گروه را رمزگشایی کرد.

در ادامه برخی پیام های ارسالی از طریق این شبکه که انکروچت نام دارد و روز گذشته در مورد آن در روزیاتو خواندید نیروهای پلیس را به سمت این انبار هدایت کرد؛ در آنجا پلیس با اتاقی روبرو شد که روی آن نوشته شده بود اتاق درمان!

اتاق شکنجه

پیام های ارسالی از طریق انکروچت همچنین شامل تصاویری از کانتینر دریایی یاد شده و یک صندلی دندانپزشکی با کمربندهایی برای نگه داشتن بازوها و پاهای قربانی بود. پلیس توانست در این عملیات هشدارهای لازم را به قربانیان احتمالی بدهد. ویدیوی منتشر شده توسط پلیس هلند تیمی از نیروهای مسلح پلیس را نشان می دهد که با قدرت درب این انبار را منفجر می کنند و سپس با اتاق شکنجه در آن روبرو می شوند.

به گفته اندی کراگ رئیس سرویس بازرسی ملی پلیس هلند از میان کانتینرهای دریایی شناسایی شده شش مورد آنها نقش سلول های انفرادی برای نگهداری قربانیان را داشتند و یکی از آنها نیز اتاق شکنجه بوده. بعد از تفتیش این اتاق ماموران پلیس با کیسه هایی مملو از ابزارهای شکنجه از قبیل انبردست، چاقو و ابزارهای برش روبرو شدند.

اتاق شکنجه

این ماموریت به دستگیری بیش از صد مظنون و ضبط ۸۰۰۰ کیلوگرم کوکائین منجر گردید. همچنین در جریان آن هزار و دویست کیلوگرم شیشه نیز کشف و ضبط شد و بالغ بر ۱۹ آزمایشگاه ساخت و تولید داروی روانگردان برچیده شد.

اتاق شکنجه

پلیس هلند اعلام کرده که در ماموریت مرتبط دیگری که دو هفته پیش انجام گرفت موفق به دستگیری شش مرد شده که قصد آدم ربایی و انجام حملات مرگبار را داشته اند. همچنین پلیس با شناسایی پناهگاه این افراد با تعداد زیادی یونیفرم پلیس، لباس زرهی، خودروهای مسروقه و ۲۵ سلاح گرم روبرو شد.

منبع: cnn
دیجیاتو
بدون نظر

ورود