تصاویری دیدنی از انجام آزمایش کرونا بر روی یک گوریل در آمریکا

تصاویری دیدنی از انجام آزمایش کرونا بر روی یک گوریل در آمریکا

هفته ی گذشته یکی از گوریل های باغ وحشی در آمریکا تحت آزمایش کرونا قرار گرفت. این اتفاق بعد از آن رخ داد که گوریل به دلیل زخم های ناشی از جدالی که با برادرش داشت، دچار تب شده بود.

این گوریل ۳۱ ساله ی ۱۹۶ کیلوگرمی که شانگو نام دارد و در باغ وحشی در ایالت فلوریدای آمریکا زندگی می کند، بعد از درگیری با برادر ۲۶ ساله اش، بارنی که جراحات متعددی از جمله یک جای گاز عمیق برای او باقی گذاشت، هفته ی گذشته در یک بیمارستان حیوانات تحت درمان قرار گرفت.

تصاویر منتشره نشان می دهد که این گوریل را بیهوش کرده و روی یک تخت بیمارستانی قرار داده اند و در همان حال یک پزشک با استفاده از وسیله ای به نام سواب که مخصوص نمونه گیری است، از داخل بینی حیوان نمونه برداری می کند. با این حال، نتیجه ی تست کرونای شانگو منفی از آب درآمد.

از شانگو یک تست توبرکولین، برونکوسکوپی و عکس رادیولوژی و سونوگرافی هم گرفته شد و به آن واکسن هم زدند.

انجام آزمایش کرونا بر روی یک گوریل

بعد از آنکه معلوم شد شانگو تب خفیفی دارد، محض احتیاط از او یک تست کرونا گرفتند.

این دو برادر در باغ وحش سانفرانسیسکو متولد شده اند و حالا با یکدیگر در بخش زیستگاه گوریل های باغ وحشی در فلوریدا زندگی می کنند.

جدال فیزیکی میان گوریل های نر امری رایج است اما این درگیری ها معمولاً صرفاً برای قدرت نمایی است تا با هدف وارد کردن صدمات جدی به یکدیگر.

با این حال، کارکنان باغ وحش متوجه شدند شانگو رفتار بسیار محتاطانه ای با دستش دارد، به همین دلیل او را برای معاینه ی دقیق تر بیهوش کردند.

زخم های گوریل تمیز و مداوا شدند. شکستگی ای در استخوان های شانگو وجود نداشت و این گوریل کمی بعد به هوش آمد.

شانگو فعلاً تحت نظر خواهد بود اما هنوز هیچ تصمیمی در خصوص زمان دیدار دوباره ی آن با برادرش، بارنی اتخاذ نشده است.

به گفته ی مسئولین باغ وحش این مسأله به ارزیابی های رفتاری کارکنان باغ وحش و پیشرفت روند بهبودی جراحات شانگو بستگی دارد.

اولین حیوانی که در آمریکا مبتلا به کرونا تشخیص داده شد، یک ببر ماده ی مالایی ۴ ساله به نام نادیا بود.

این حیوان که در باغ وحشی در نیویورک زندگی می کرد، تصور می شود از طریق یکی از نگهبانان باغ وحش که به نوع بی نشانه ی کرونا مبتلا بوده، به این بیماری گرفتار شده بود.

دامپزشک ارشد این باغ وحش در آن زمان گفته بود: «این اولین بار در دنیا است که می بینیم یک انسان حیوانی را آلوده کرده و آن حیوان هم بیمار شده.»

منبع: mirror
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • طناز تیر ۲۳, ۱۳۹۹

    یا خددااااااا گوریلام مگه کرونا میگیرن…دلم کباب شد براش