جو بایدن : در اولین روز ریاست جمهوری‌ام قانون منع ورود مسلمانان را لغو خواهم کرد

جو بایدن : در اولین روز ریاست جمهوری‌ام قانون منع ورود مسلمانان را لغو خواهم کرد

جو بایدن ، معاون سابق رییس جمهور ایالات متحده و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ روز دوشنبه اعلام کرده است که اگر به کاخ سفید راه یابد در اولین روز کاری خود قانون ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک ایالات متحده که توسط دونالد ترامپ اجرایی شد را ملغی خواهد کرد. او در جریان یک کنفرانس آنلاین و خطاب به مسلمانان این کشور چنین گفت: «من همان روز اول ممنوعیت ورود مسلمانان را لغو خواهم کرد. و با کنگره کار خواهم کرد تا قانونی مربوط به جنایات ناشی از تنفر نژادی مانند قانون نه به خشونت جبارا-هیر و قانون پایان دادن به پیگرد قومی و دینی را تصویب کنیم».

جو بایدن و لغو قانون ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

بایدن تصریح کرد که مسلمانان اولین کسانی بودند که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ مورد حمله قرار گرفتند که به اذیت و آزار کودکان در مدارس و افزایش جنایات مرتبط با نژاد و مذهب همراه بود. وی همچنین ترامپ را متهم کرد که افراد دارای تمایلات اسلام هراسی را در سمت های کلیدی در وزارت دفاع و آژانس توسعه بین المللی منصوب کرده است. نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ادامه چنین گفت:«دونالد ترامپ در طول ریاست جمهوری خود از طریق صحبت هایش، سیاست هایش، انتصاباتش، اعمالش آتش نفرت را در کشور شعله ورتر ساخته و همچنان بر شعله ورتر کردن آن ادامه می دهد. در این دولت، ما شاهد افزایش غیرمعقول اسلام هراسی بوده ایم».

وی در ادامه صحبت های خود خطاب به مسلمانان ایالات متحده افزود: «جوامع مسلمان اولین کسانی بودند که حمله دونالد ترامپ به جوامع سیاه و رنگین پوستان را در این کشور از طریق ممنوعیت سفر مسلمانان حس کردند. این حمله آغاز رگباری از حملات بود که در آن شاهد نزدیک به چهار سال فشار، توهین و حملات مداوم نسبت به جوامع مسلمان آمریکا بوده ایم». بایدن با انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ در این زمینه از مسلمانان ایالات متحده خواست که به او کمک کنند: «او چیزی که ما به آن اعتقاد داریم را به سخره می گیرد. می توانیم در این مورد کاری کنیم. من امروز اینجا هستم تا از شما بخواهم که در نبرد برای از میان برداشتن این سم از حکومت از بن و ریشه و آنطور که مشهور است، از ریشه و شاخه به من کمک کنید».

جو بایدن و لغو قانون ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

ممنوع کردن موقت ورود مسلمانان به ایالات متحده یکی از اولین قوانینی بود که دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید در سال ۲۰۱۷ به اجرا درآورد، قانونی که ورود شهروندان هفت کشور عمدتاً مسلمان ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به این کشور را به مدت ۹۰ روز ممنوع می کرد. این قانون با هرج و مرج بسیار در فرودگاه های ایالات متحده همراه بود و دعاوی حقوقی متعددی را در پی داشت.

منبع: cnbc
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • مسعود تیر ۳۱, ۱۳۹۹

  خدا نکنه این بشه . همون ترامپ بهتره . این بشه وضعیت ایران میشه همون آش و همون کاسه .
  تکلیف کشور باید برای همیشه روشن بشود .وضعیت ایران و امریکا مثل دو تا دوست که یکسال این قهر میکنه یکسال اون !

  پ.ن : روزیاتو میشه مقاله ای بزنید که کدوم شانس بیشتری برای انتخابات امریکا دارند ؟ بایدن یا ترامپ ؟

  • سلطان تیر ۳۱, ۱۳۹۹

   اشتباه میکنه
   ترامپ کار خوبو کرد. اما بهتره ایرانو از لیست در بیاره ولی خریته اگه بقیه کشورا رو راه بده

   • vendetta@gmail.com تیر ۳۱, ۱۳۹۹

    کل این لیستو برا ایرانیا ایجاد کردن بعد تنها ایرانو خط بزنه بقیه رو بزاره تو لیست؟
    شما کلا اشتباه فهمیدی فرمان منع ورود این چند کشور رو. کلا برعکس فهمیدی.
    این لیستو به این علت ایجاد کردن چون ایران و بعضی گروه ها تو این کشورا وارد امریکا میشدن و بعدم امنیت ملی رو به خطر مینداختن. ترمپ کل لیست رو برا اینهکه جلو ورود اینا رو بگیره ایجاد و امضا کرد. نه اینکه صرفا چون مسلمونن. عراق مسلمونه ولی ممنوع نیستن. افغانستان مسلمونه ممنوع نیستن. کشورای حوضه خلیج فارس ممنوع نیستن. همشونم مسلمونن.
    این حرفای بایدن برا رای جمع کردنه بیشتر. وگرنه اون لیست معروف به ترامپ تراول بن برا جلوگیری از ورود ترروریسمه

  • علی زمانی تیر ۳۱, ۱۳۹۹

   ترامپ، نعمتی برای بورس ایران است. همین بسه
   پ . ن: شانس را از فال گیرهای تاروت بپرسید