اشتباهات رایج شما در هنگام تمیز کردن تلویزیون ؛ این کارها را با تلویزیونتان نکنید!

اشتباهات رایج شما در هنگام تمیز کردن تلویزیون ؛ این کارها را با تلویزیونتان نکنید!

اگر شما فکر می کنید که تلویزیون خانه خود را درست تمیز می کنید ، بهتر است این مطلب روزیاتو را بخوانید. شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که با خواندن این مطلب متوجه شوید به علت عدم آگاهی قبلی، تا به حال شیوه اشتباهی در تمیز کردن تلویزیون داشتید.

تلویزیون شما از هر برند، مدل و قیمتی که باشد فرقی نمی کند زیرا هر از چند گاهی نیاز به گردگیری و تمیز کردن دارد تا خاک های انباشته شده روی آن و اثر انگشت کودکان نجات پیدا کند. ممکن است با خودتان تصور کنید که تمیز کردن تلویزیون که خیلی راحت است: یک دستمال تمیز برمی دارید و تلویزیون را تمیز می کنید. به همین راحتی! اما متاسفانه قضیه به همین سادگی ها هم نیست. شما می توانید هنوز هم اشتباهاتی را در نحوه تمیز کردن تلویزیون داشته باشید. برای پرهیز از این اشتباهات رایج در هنگام تمیز کردن تلویزیون، خوب است اول با آنها آشنایی پیدا کنید تا ببینید شما هم این کارها را انجام می دادید یا نه. با روزیاتو همراه باشید.

۱- اسکاچ و ابر

آیا از دستمال، ابر و اسکاچ معمولی یا استاندارد برای تمیز کردن تلویزیون خود استفاده می کنید؟ اگر این طور است ، بهتر است دیگر از این نوع دستمال ها استفاده نکنید و به جای آن، تلویزیون خود را با دستمال های میکروفیبر تمیز کنید. این دستمال ها مخصوص پاک کردن خاک و کثیفی از شیشه، صفحه نمایش، موبایل و لنز دوربین طراحی شده اند. بزرگترین مزیت دستمال های میکروفیبر این است که هیچ لکه یا خراشی روی نمایشگر تلویزیون به جا نمی گذارند.

۲- مایعات

مایعات می تواند آسیب جدی به تلویزیون های LCD ، LED ، پلاسما یا انواع نمایشگرهای جدید دیگر بزند؛ مخصوصا اگر مایع پاک کننده ای که استفاده می کنید حاوی آمونیاک، الکل یا استون باشد. بهترین کار این است که صفحه نمایش را با یک دستمال میکروفیبر خشک تمیز کنید. روی لکه های چرب اثر انگشت چند بار دستمال بکشید تا به چشم مشاهده کنید که تقریبا فورا ناپدید می شوند. اگر لکه ها پاک نشدند و همچنان سرسختانه سر جای خود باقی مانده اند، از یک ماده پاک کننده که مخصوص صفحه نمایش تلویزیون، موبایل و مانتیور کامپیوتر است استفاده کنید.

۳- اسپری کردن

آیا از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید مواد پاک کننده را به طور مستقیم روی صفحه اسپری کنید؟ اگر این طور است، به شما توصیه می کنیم این عادت خود را از همین حالا کنار بگذارید. تلویزیون های قدیمی اغلب می توانستند کمی آب را تحمل کنند زیرا یک لایه شیشه ای روی آنها بود. اما از اسپری کردن مستقیم مواد شوینده به نمایشگرهای امروزی جدا باید پرهیز کنید. در عوض، روی یک دستمال میکروفیبر پاک کننده اسپری کنید و آن را به همه جای صفحه نمایش بمالید تا لکه ها پاک شوند. اگر به طور مستقیم مایعات را روی نمایشگر تلویزیون خود اسپری کنید، احتمال دارد مایع به داخل تلویزیون نفوذ کند و باعث آسیب جدی به آن شود.

۴- کنترل از راه دور

کنترل از راه دور نیز هر از چند گاهی باید تمیز شود. باکتری های بسیاری روی کنترل تلویزیون تجمع می یابند. از دستمال های پاک کننده و ضدعفونی کننده استفاده کنید اما قبل از هر چی باید باتری های کنترل تلویزیون را در بیاورید زیرا رطوبت دستمال ها می تواند روی باتری تاثیر منفی بگذارد.

۵- بلندگو

بیشتر تلویزیون های امروزی بلندگوهای داخلی دارند. بلندگوها هم باید مثل خود تلویزیون تمیز شوند. این قسمت از تلویزیون را نباید با دستمال مرطوب یا نم دار پاک کرد زیرا مایعات می تواند به داخل نشت پیدا کند و به تلویزیون و بلندگو آسیب برساند. از یک دستگاه غبارروب یا جاروبرقی برای از بین بردن گرد و خاک و همه کثیفی های نشسته روی بلندگوی تلویزیون استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم بخوانید:

گجت های خود را نو نگه دارید؛ ۱۱ راهکار ساده و هوشمندانه برای تمیز کردن وسایل دیجیتالی

نحوه شستن و تمیز کردن کفش کتانی با یک ترفند خیلی راحت و ارزان

نحوه ضدعفونی و تمیز کردن خانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

۱۰ ترفند جالب و جدید برای تمیز کردن وسایل خانه

۱۷ ترفند کاربردی که تمیز کردن وسایل خانه را به مراتب ساده تر می کنند

چگونه لپ تاپ خود را بدون آسیب زدن به آن تمیز کنیم؟

مخلوط کن ، غذاساز ، آبمیوه گیری ، ساندویچ ساز ؛ چطور تمیزشان کنیم؟

ماشین ظرفشویی را چطور تمیز کنیم؟

مایکروفر ، قهوه ساز ، آون توستر ؛ چطور تمیزشان کنیم؟

منبع: tips-and-tricks
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود