سوییچ ماشین خود را در فویل آلومینیوم بپیچید تا سرقت نشود !

سوییچ ماشین خود را در فویل آلومینیوم بپیچید تا سرقت نشود !

فویل آلومینیوم خیلی کارها برای شما انجام می دهد. حتما شما با فویل آلومینیوم آشنا هستید. خیلی ها از فویل آلومینیوم بیشتر در آشپزخانه استفاده می کنند اما شاید دلیلش این باشد فکرش را هم نمی کنند که می توانند کاربردهای مختلفی را با فویل آلومینیوم تجربه کنید؛ مثلا برای محافظت از وسایل و متعلقات خود. ممکن است ایده عجیب و غریبی به نظر برسد ولی فویل آلومینیوم یک ابزار عالی برای محافظت از لوازم شماست.

فواید فویل آلومینیوم

پیچیدن بخش هایی از بدن در فویل آلومینیوم می تواند فواید و مزایای خاصی را به همراه داشته باشد. مثلا، خستگی را از بین می برد، درد مفاصل را کمتر می کند، درد ناشی از سوزش را کاهش می دهد و حتی می تواند در کمک به درمان سرماخوردگی هم مفید واقع شود.

فویل آلومینیوم فواید و کاربردهای سودمند دیگری هم دارد که قطعا در مطالب گذشته خوانده اید. اکنون، ما می خواهیم ابتدا بار دیگر مروری بر این فواید داشته باشیم و سپس به سراغ سوییچ ماشین برویم. با روزیاتو همراه باشید.

قیف

قیف لازم دارید اما دم دستتان نیست یا اصلا ندارید؟ نگران نباشید! تکه ای فویل آلومینیوم را بردارید و به شکل قیف در بیاورید. این قیف فویلی جدید نشت نمی کند و لازم نیست زحمت بکشید، به مغازه بروید و قیف بخرید. این کار می تواند یک ایده آلی و فوری باشد.

اتو

فویل آلومینیومی یک راهکار عالی برای اتوکشی فوری است. اگر لازم است خیلی فوری لباسی را اتو کنید و وقت کافی برای این کار ندارید ، لباس خود را دور یک تکه فویل تا کنید و سپس آن را اتو بکشید. فویل آلومینیومی باعث می شود لباس شما همزمان از هر دو طرف اتکار شما هم سریع تر انجام خواهد شد.

قیچی

لازم نیست قیچی های خود را وقتی کمی کند می شوند دور بیندازید. تنها چیزی که نیاز دارید مقداری فویل آلومینیومی است. یه تکه فویل بردارید . سعی کنید آن را با قیچی تکه تکه کنید. فویل باعث می شود قیچی شما دوباره مثل روز اول تیز و برنده شود.

چسب استاتیک

چسبندگی استاتیک لباس ها می تواند بسیار آزار دهنده باشد. خوشبختانه، یک راهکار ساده برای این مشکل وجود دارد که دیگر کرک یا چیزی به لباس شما نچسبد. مقداری فویل را مچاله کنید و به شکل توپ دربیاورید. سپس، توپ فویلی را به لباس خود بمالید. خواهید دید که چسبندگی استاتیک به طور کل از بین می رود.

تقویت وای-فای

آیا با سیگنال وای-فای خود مشکل دارید و از ضعیف بودن آن شاکی هستید؟ یک ورق از فویل آلومینیوم تهیه کنید و در مقابل دیواری بگذارید که به نقطه وای-فای شما نزدیک است. در این صورت می توانید سیگنال خود را افزایش دهید. سیگنال در جهتی که صفحه است بهتر تقویت می شود.

خب، به موضوع سوییچ ماشین برمی گردیم. در ادامه این مطلب روزیاتو، به شما خواهیم گفت که چرا باید سوییچ ماشین خود را در فویل آلومینیوم بپیچید:

همان طور که می دانید، بسیاری از ماشین های مدل جدید از یک قابلیت جدید و شگفت انگیز برخودارند: سیستم استارت بدون کلید.

با این قابلیت، شما می توانید درب خودروی خود را بدون نیاز به چرخاندن کلید در استارت یا فشار دادن دکمه باز کنید. این نوع خودروها از حسگرهایی بهره می برند که به کلید خودرو متصل است و درب را باز می کند. وقتی شما پشت فرمان می نشینید، می توانید با فشار یک دکمه استارت را بزنید. به نظر عالی است اما سارقان خودرو هم زرنگ شده و روشی برای سوء استفاده از این قابل جدید پیدا کرده اند.

سوییچ ماشین

کلید خودرو یا همان سوییچ ماشین که سیستم استارت بدون کلید دارد از طریق اتصال بی سیم کار می کند. این سیگنال تنها زمانی کار می کند که حداقل در فاصله دو متری از ماشین باشید زیرا در غیر این صورت، اتصال برقرار نمی شود. متاسفانه، سارقان زبر و زرنگ امروز روشی را برای هک کردن سیگنال و تقویت آن پیدا کرده اند. این روزها، برای انجام چنین کاری نیاز به فناوری خیلی پیچیده ای ندارید: دستگاه هایی که شما می توانید با استفاده از آنها سیگنال را هک کنید در فروشگاه های معمولی نیز موجود هستند و قیمت خیلی گرانی نیز ندارند.

افزایش بورد

سارقان از دستگاه تقویت کننده و گسترش دهنده بورد سیگنال برای افزایش امکان اتصال بین کلید و خودرو استفاده می کنند. شما برای این کار باید نزدیک به خودرو باشید. اما به اندازه کافی هم باید دور باشید که خودتان ماشین را باز نکنید. مثلا طوری باشد که کلید خودرو در خانه بماند و ماشین جلوی درب منزل پارک باشد یا شما در اداره باشید و خودرو در پارکینگ. سارقان از گسترش دهنده بورد برای تقویت سیگنال بین کلید و خودرو استفاده می کنند تا زمانی که شما در اطراف ماشین نیستید، درب خودروی شما را باز کنند.

پیشگیری

شما می توانید از یک ترفند دستی و راحت برای مسدود کردن سیگنال استفاده کنید. ارزان ترین و سریع ترین راه این است که سوییچ ماشین خود را قبل از گذاشتن در کیف یا جیب، در یک تکه فویل آلومینیوم بپیچید. با پیچیدن سوییچ ماشین در فویل آلومینیوم، سیگنال مسدود می شود. نکته دیگر این است که وقتی در خانه هستید، می توانید  کلید ماشین را در فریزر قرار دهید. فریزر هم سیگنال را مسدود می کند. فقط باید حواستان باشد که سوییچ ماشین را کجا گذاشته اید.

آیا با این ترفندها مشکل دارید و دوست ندارید امتحانشان کنید؟ راه آخر این است که با شرکت خودروسازی که ماشین خود را خریداری کردید تماس بگیرید و از آنها بخواهید این قابلیت سیستم بدون کلید را مسدود یا غیرفعال کند. در این حالت، هیچ کسی نمی تواند از آن سوء استفاده کند؛ حتی دزدهای بدجنس!

پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را هم بخوانید:

پاهای خود را در فویل آلومینیومی بپیچید و معجزه را ببینید

استفاده از گجت های شبیه کنسول دستی نینتندو برای سرقت خودروهای لوکس

سرقت خودرو مرسدس بنز در کمتر از ۳۰ ثانیه در بریتانیا + ویدیو

منبع: tips-and-tricks
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود