کره شمالی بالاخره اولین مورد ابتلا به ویروس «منحوس» را تایید کرد؛ قرنطینه شهر مرزی

کره شمالی بالاخره اولین مورد ابتلا به ویروس «منحوس» را تایید کرد؛ قرنطینه شهر مرزی

به گفته رسانه های کره شمالی، بدنبال بازگشت یک فرد مشکوک به کرونا از کره جنوبی و عبور غیرقانونی از مرز؛ کیم جونگ اون، رهبر این کشور، یک جلسه اضطراری را با اعضای حزب کارگر برگزار کرده است. در صورت تایید، این اولین مورد ابتلا به کرونا است که در کره شمالی گزارش می شود، کشوری که در کنار ترکمنستان تنها کشورهایی در جهان هستند که ادعا دارند همچنان هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ در خاک خود ندارند. به گزارش خبرگزاری دولتی KCNA، کیم حالت اضطراری اعلام کرده و دستور داده شهر مرزی کائه سونگ را قرنطینه کنند.

اولین مورد ابتلا به کرونا در کره شمالی

وی این موضوع را «شرایط اضطراری» اعلام کرده که در آن می توان گفت «ویروس شرور» وارد کشور شده است. به گزارش خبرگزاری KCNA، فردی فراری که سه سال پیش به کره جنوبی فرار کرده، با عبور از موانع مرزی و در حالی که علائم ابتلا به ویروس کرونا را داشته وارد کره شمالی شده است. در گزارش خبرگزاری رسمی دولت کره شمالی چنین آمده است: «یک اتفاق اضطراری در شهر کائه سونگ رخ داده جایی که یکفراری که سه سال پیش به جنوب رفته- شخصی که گمان می رود به ویروس شرور مبتلا شده است- در روز ۱۹ جولای بعد از عبور غیرقانونی از خط مرزی بازگشته است».

اولین مورد ابتلا به کرونا در کره شمالی

خبرگزاری KCNA به این موضوع اشاره نکرده که آیا فرد مذکور مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت چنین اقدامی نتیجه آزمایش او مثبت بوده یا خیر، اما گفته است که «نتایج غیرقطعی از بررسی های متعدد پزشکی از ترشحات اندام تنفسی فوقانی و خون آن فرد بدست آمده است»، که باعث شده مقامات تصمیم به قرنطینه فرد و جستجوی افرادی که ممکن است با وی در تماس بوده باشند بگیرند. کره شمالی هزاران کیت تست کرونا از روسیه و چین دریافت کرده و با بستن مرزهای خود، مقررات قرنطینه بسیار سختی نسبت به خارج از کشور را اعمال کرده است. میلیون ها نفر در داخل کره شمالی قرنطینه شده اند اما در روزهای اخیر از شدت آن کاسته شده است.

اولین مورد ابتلا به کرونا در کره شمالی

در هفته های اخیر، کره شمالی همچنین کمپینی در انتقاد از کسانی که به کره جنوبی فرار می کنند به راه انداخته، این افراد را «غیرانسان» قرار داده و از دولت کره جنوبی خواسته کسانی که پیام های پروپاگاندایی و غذا به داخل کره شمالی می فرستند را تحت پیگرد قرار دهد.

بیشتر بخوانید: کیم جونگ اون «موفقیت‌های درخشان» کره شمالی در مبارزه با ویروس «منحوس» کرونا را ستود

سوختن قطار حاوی روغن و غذا در کره شمالی و خالی بودن کپسول های اطفای حریق

منبع: telegraph
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود