آب، خاک، چوب، آتش یا فلز؟ عنصر وجودی تان را پیدا کنید

آب، خاک، چوب، آتش یا فلز؟ عنصر وجودی تان را پیدا کنید

در این روزهای پرآشوب دنیا بسیاری از ما احساس بلاتکلیفی یا حتی گمگشتگی می کنیم. وقتی هم که گویی هیچ چیز سر جایش نباشد، خیلی ها به دانش و حکمت باستانی روی می آورند.

این روزها که دنیا گرفتار ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن شده، بسیاری از آدم ها سراغ طالع بین ها رفته اند تا از آن ها راهنمایی بگیرند. فالگیرهای تاروت هم می گویند علاقه ی مردم به فال بیشتر شده است.

همین میل به پیدا کردن مسیر درست است که سبب شده آدم ها هزاران سال از طب سنتی چین استفاده کنند، اما نه فقط برای سلامت جسمی شان، بلکه برای پی بردن به آنکه دقیقاً که هستند و راه دستیابی شان به خوشبختی چیست.

جین هانر نزدیک به چهل سال است که بر روی بعد معنوی طب چینی مطالعه می کند. مطلب پیش رو چکیده ای است از کتاب جدید هانر که در آن توضیح داده چطور عنصر وجودی مان را از میان عناصر آب، خاک، چوب، آتش و فلز پیدا کنیم و کنترل این پتانسیل درونی را به گونه ای تأثیرگذار به دست گیریم.

عنصر وجودی تان را پیدا کنید

هر یک از پنج عنصر وجودی آب، خاک، چوب، آتش و فلز ویژگی هایی دارند که به احتمال زیاد در همه ی آن ها چیزی مرتبط با خودتان پیدا خواهید کرد. اما حتماً یکی دو عنصر هست که بعد از خواندن ویژگی هایشان فوراً به این نتیجه خواهید رسید که دقیقاً توصیفی از شما است. به سؤالات زیر پاسخ بله یا خیر دهید تا عنصر وجودی تان را پیدا کنید.

آب

 1. دوست دارید شب ها تا دیر وقت بیدار بمانید و احساس می کنید بیشترین خلاقیت را آن وقت روز دارید؟
 2. در مقایسه با دیگران احساس عمیق تری نسبت به مسائل دارید اما به ندرت درباره ی احساسات درونی تان صحبت می کنید؟
 3. از محیط های پرنور خوش تان نمی آید؟
 4. گاهی اوقات احساس می کنید در این دنیا تنهای تنها هستید یا با دیگران خیلی فرق می کنید؟
 5. اگر مجبور باشید به ساعت نگاه کنید یا ساعت کاری تان محدود و مشخص باشد، احساس می کنید تحت فشار هستید؟
 6. گاهی وقتی پیش بقیه هستید احساس می کنید که انگار از بیرون به آن ها نگاه می کنید؟

چوب

 1. به محض تمام شدن یک کار، به کار بعدی فکر می کنید؟
 2. خیلی تحمل کسانی که درگیر احساسات شان هستند را ندارید؟
 3. آدم های مضطربی که به تک تک جزئیات ایراد می گیرند شما را به تنگ می آورند؟
 4. شما یک دانشجوی مادام العمر هستید و همیشه به دنبال راهی برای رشد دادن خودتان هستید؟
 5. این تجربه را داشته اید که کسی سعی کرده باشد شما را تحقیر کند؟
 6. معتقدید که هیچ کس بدون داشتن یک برنامه ی عملی نمی تواند در زندگی به موفقیت برسد؟

آتش

 1. برایتان زیاد پیش می آید که به کسی فکر کنید و چند لحظه بعد آن شخص به شما زنگ بزند یا پیغام دهد؟
 2. بیشتر اوقات تصمیم هایتان را بر اساس یک الهام آنی می گیرید نه تحلیل منطقی؟
 3. هنگام پیغام دادن به دیگران از علامت تعجب زیاد استفاده می کنید؟
 4. اشک تان با فیلم ها یا حتی پیام های بازرگانی به راحتی در می آید؟
 5. زیاد پیش می آید که عصبی باشید و حتی ممکن است تجربه ی حمله پانیک (وحشت زدگی) را داشته باشید؟
 6. هنگام صحبت کردن از دست هایتان زیاد استفاده می کنید و آن ها را در هوا تکان می دهید؟

خاک

 1. روابط شخصی مهم ترین چیز در زندگی شما است؟
 2. شما از تزئین کردن خانه برای مناسبت ها خوش تان می آید و غذاهای مخصوص آن ها را دوست دارید؟
 3. گاهی احساس می کنید که با اینکه همیشه آماده ی کمک به دیگران هستید ولی در مقابل چندان حمایتی از شما نمی شود؟
 4. زیاد احساس نگرانی می کنید، در حدی که ممکن است خواب به چشم تان نیاید؟
 5. گاهی آنقدر کار سرتان می ریزد که خودتان را از پا می اندازید؟
 6. بحث و جدل آدم ها می تواند برای شما بسیار آزاردهنده باشد و شما دوست دارید که همه باهم کنار بیایند؟

فلز

 1. همیشه در انتهای روز به دنبال فرصتی برای خلوت کردن با خودتان هستید؟
 2. به حس پارچه ها و لیبل های زمخت لباس ها روی پوست تان حساس هستید؟
 3. بیشتر اوقات متوجه جزئیاتی می شوید که از چشم اغلب آدم ها پنهان می ماند، مثل کج بودن تابلوی روی دیوار؟
 4. از مکالمات کوتاه با دیگران خوش تان نمی آید؟
 5. به شما انتقاد می شود که زیاد از حد سختگیرید؟
 6. جلوتر از دیگران برای هر چیزی برنامه ریزی می کنید؟

به سؤالات هر عنصر چند پاسخ مثبت دادید؟

 • یک یا دو پاسخ مثبت: این عنصر در ذات شما وجود دارد اما عنصر وجودی اصلی شما نیست.
 • سه یا چهار پاسخ مثبت: این عنصر یکی از بخش های اساسی وجود شما است.
 • بیشتر از پنج پاسخ مثبت: این عنصر یکی از ابعاد اصلی ذات شما است.

اگر عنصر وجودی تان آب است

کسانی که عنصر وجودی آن ها آب است، ترجیح می دهند خود را به جریان زندگی بسپارند و تفکر و احساس عمیق تری نسبت به دیگران دارند.

این عمیق بودن ذاتی باعث می شود که دست به تصمیمات ناگهانی نزنید. شما می توانید خیال پرداز باشید و دوست دارید به خودتان استراحت دهید، امری که یک حالت جزر و مدی مناسب به روزهای شما می دهد. اما کسانی که عنصر وجودی آن ها آب است معمولاً در مقایسه با دیگران احساس متفاوتی دارند که این مسأله می تواند برای آن ها ایجاد ترس کرده یا اعتماد کردن به دیگران را برای آن ها سخت کند.

لباس های راحت بپوشید: هر عنصر وجودی ای یک رنگ مخصوص به خود دارد و رنگ شما مشکی است. اضافه کردن رگه هایی از این رنگ در پوشش خود تأثیرش را خواهد گذاشت. لباس های شل و راحت بپوشید و از پارچه های هوس انگیزی مثل مخمل استفاده کنید.

امواج را به محیط زندگی خود آورید: برای تزئین محل زندگی تان از آثار هنری ای استفاده کنید که در آن ها خطوط روان و مواج وجود داشته باشد، یا یک کاسه آب که یک گل روی آن شناور باشد. نور شمع را هم امتحان کنید.

اندکی خیال پردازی کنید: عنصر آب با شب مرتبط است، یعنی وقتی که از دنیای واقعی جدا می شویم. برای بالا بردن انرژی عنصر وجودی تان، به جای دیدن برنامه های مستند یا ریالیتی شوها، داستان بخوانید و فیلم تماشا کنید.

به ندای درونی تان گوش دهید: عنصر وجودی تان وقتی از تعادل خارج می شود که احتمالاً به پیام های روح تان گوش نداده باشید. پس کمی هم به شم درونی اعتماد کنید.

مایعات را به وعده های غذایی تان آورید: برای آنکه انرژی عنصر وجودی تان را از طریق رژیم غذایی تان بیشتر کنید، باید سوپ بیشتری مصرف کنید. سوپ مملوء از نمک ها و مواد معدنی طبیعی ای است که عنصر وجودی تان را تقویت می کنند.

وقتی عنصر وجودی تان جان بگیرد، دوباره از زندگی مطمئن خواهید شد و احساس خواهید کرد که رو به جلو قدم برمی دارید.

اگر عنصر وجودی تان چوب است

عقل، منطق و کاربردی بودن ارزش بالایی برای شما دارد. شما دوست دارید همیشه منظم باشید تا همه ی کارها به سرانجام برسد و خوش تان نمی آید مدت طولانی ای بیکار بنشینید.

همچون بهار که معنا و مفهوم اصلی آن رشد دوباره است،  کسانی که عنصر وجودی آن ها چوب است تا پایان عمر در جستجوی دانش هستند. با این حال گاهی این میل شما به درجا نزدن منجر به شکل گیری تصمیمات آنی و فکر نشده می شود و اگر پیشرفتی در کار خود نبینید دلسرد می شوید.

در پوشش خود از عنصر وجودی تان استفاده کنید: برای آنکه پوششی سازگار با عنصر وجودی تان داشته باشید، از لباس های سبز رنگ و کاربردی که به رسیدگی زیادی نیاز ندارند، بیشتر استفاده کنید.

از تجملات دوری کنید: گیاهان آپارتمانی (و نه گل ها) انرژی عنصر وجودی تان را بیشتر می کنند. استفاده از چوب و وسایل چوبی در دکوراسیون خانه یک حس سادگی و طبیعی بودن به محل زندگی تان می دهد، نه تزئینات تجملاتی.

تحرک داشته باشید: کسانی که عنصر وجودی آن ها چوب است دوست دارند فعال باشند پس بیشتر از یک روز ورزش کردن را از قلم نیندازید (و سعی کنید این کار را در فضای باز انجام دهید).

فهرست کارهایتان را بررسی کنید: هر روز یک فهرست جدید از کارهایی که باید انجام دهید درست کنید. هر کاری که انجام دادید را حتماً از فهرست خط بزنید.

غذای سالم بخورید: کسانی که عنصر وجودی آن ها چوب است هیچ چیز به اندازه ی یک رژیم غذایی «سالم» برای آن ها مفید نیست، پس مصرف قند و غذاهای فرآوری شده را کمتر کنید.

وقتی که عنصر وجودی تان دوباره قدرت بگیرد، راه تان را پیدا خواهید کرد.

اگر عنصر وجودی تان آتش است

شما ذاتاً خونگرم و مهربان هستید اما احساسات تان به راحتی شعله ور می شود.

شما می توانید واکنش احساسی ای داشته باشید یا هر چیزی را بیش از حد برای خودتان شخصی کنید.

کسانی که عنصر وجودی آن ها آتش است، سریع یاد می گیرند و معمولاً سریع هم صحبت می کنند. اما ممکن است گاهی حواس پرت باشید. شما در تلاش های کوتاه و ناگهانی بهترین عملکرد را دارید. انرژی شما از قلب تان نشأت می گیرد اما در عین حال به همان اندازه نیاز دارید که دوست داشته شوید و ممکن است درگیر ترس از طرد شدن باشید.

شاید پیدا کردن انگیزه برایتان سخت باشد، اما برای بقیه ی آدم ها الگویی برای زندگی توأمان با شادی و لذت هستید.

متناسب با عنصر وجودی تان لباس بپوشید: قرمز اصلی ترین رنگ مرتبط با عنصر آتش است اما لباس هایی با طرح پوست حیوانات یا زیورآلات پر زرق و برق هم مناسب عنصر وجودی شما هستند. و از آنجایی که آتش با شهوت هم مرتبط است، گاهی هم لباس هایی را امتحان کنید که به شما جذابیت جنسی می دهند.

به محیط اطراف تان گرما ببخشید: اشکال نوک تیز و گوشه دار انرژی عنصر وجودی شما را بیشتر می کنند، مثل آثار هنری ای که در آن ها طرح خورشید یا قلب وجود داشته باشد. با آویزان کریستال یا منشور از پنجره ها و همینطور استفاده از گل می توانید گرمای آتش را به محیط زندگی تان آورید.

خوش بگذرانید: فعالیت های سرگرم کننده انرژی شما را بالا نگه می دارند. مثلاً هر روز چند دقیقه ای را صرف بازی با حیوان خانگی تان کنید یا با بچه ها یا نوه هایتان وقت بگذرانید.

دیگران را تحسین کنید: این همان انرژی است که باعث می شود ما از انرژی بخشیدن به دیگران احساس لذت و شادی کنیم. پس از دیگران تعریف و تمجید کنید.

غذای گرم بخورید: از غذا خوردن لذت ببرید. اول یا یک پرس غذای کامل بخورید یا دسر. به جای غذاهای سرد، غذای گرم بخورید.

با جان گرفتن عنصر وجودی تان، احساس شادی تان را بهتر باز خواهید یافت.

اگر عنصر وجودی تان خاک است

کسانی که عنصر وجودی آن ها خاک است به حسی از ارتباط و اتصال نیاز دارند. شما دلسوز هستید اما نه گفتن می تواند برایتان سخت باشد و اغلب اوقات بیش از حد نگران هستید.

همانطور که کسانی که عنصر وجودی آن ها آب است به خیالبافی احتیاج دارند، کسانی که عنصر وجودی آن ها چوب است به تحرک و فعالیت تمایل دارند و کسانی که عنصر وجودی آن ها آتش است باید به دیگران عشق بورزند، کسانی هم که عنصر وجودی آن ها خاک است از پرورش دادن لذت می برند. نکته ای که درمورد همه ی عناصر وجودی باید رعایت شود، مدیریت انرژی آن ها است. کسانی که عنصر وجودی آن ها خاک است بیشتر اوقات ممکن است احساس نارضایتی یا بی پشت و پناه بودن کنند. یاد بگیرید همان توجه و مراقبتی که نسبت به دیگران دارید را نسبت به خودتان هم داشته باشید.

از لباس های رسمی دوری کنید: رنگ اصلی شما زرد است اما بژ، قهوه ای، طلایی، صورتی کمرنگ، هلویی و رنگ های پاستلی گرم هم رنگ های شما محسوب می شوند. پوشش شما باید خاکی و در آن اولویت با راحتی باشد.

محل زندگی تان باید دنج و راحت باشد: عکس های خانوادگی با انرژی پرورش دهنده ی عنصر وجودی شما سازگار هستند. عنصر خاک با پذیرندگی مرتبط است، پس در محیط اطراف تان «ظرف» هایی مثل سبد یا کاسه قرار دهید.

دستی که برای کمک به سوی شما دراز می شند را پس نزنید: با پیشنهادهای کمکی که به شما می شود با ملایمت برخورد کنید تا عنصر وجودی تان شروع به تغییر و تحول کند.

سبزیجات نقش مهمی در رژیم غذایی شما دارند: سبزیجات ریشه ای بیشتری در رژیم غذایی خود بگنجانید، به خصوص آن هایی که زرد یا نارنجی هستند.

رضایتمندی را یاد بگیرید: غذایتان را نه با عجله، بلکه سر فرصت میل کنید. در هنگام کار هم تمرین کنید بعد از تکمیل و به پایان رساندن هر کاری یک مکث رضایتمندانه داشته باشید.

با جان گرفتن عنصر وجودی تان، زندگی تان رفته رفته به ثبات خواهد رسید.

اگر عنصر وجودی تان فلز است

شما اصول سختگیرانه ای برای خودتان دارید اما کسانی که عنصر وجودی آن ها فلز است استانداردی که برای خود تعیین می کنند اغلب بیش از حد بالا است و نرسیدن به این استاندارد آن ها را مشوش می کند.

در روابط شخصی تان بسیار سختگیر هستید و می توانید کمال گرا باشید. اغلب به فرصتی برای خلوت کردن با خودتان احتیاج دارید تا بتوانید خودتان را دوباره پیدا کنید.

عنصر وجودی تان به شما کمک می کند مطابق با ایده آل هایتان زندگی کنید.

در پوشش خود از رنگ های فلزی استفاده کنید: سفید، خاکستری و رنگ های متالیک مثل طلایی و نقره ای، رنگ های شما هستند.

یک مکان مقدس برای خودتان داشته باشید: بی نظمی روی کسانی که عنصر وجودی آن ها فلز است تأثیر می گذارد، پس هر چه که جلوی چشم است را ساده و مرتب نگه دارید تا اضطراب کمتری داشته باشید. یک بخش از خانه ی خود را به یک کار خاص اختصاص دهید. این بخش می تواند یک صندلی باشد که روی آن بنشینید و کتاب های الهام بخش بخوانید یا خاطرات تان را بنویسید.

طبق میل تان به پیش بینی شده بودن امور عمل کنید: زمان مشخصی برای خوابیدن، بیدار شدن و غذا خوردن برای خودتان تعیین کنید. لباس فردایتان را از شب قبل آماده کنید.

نفس عمیق بکشید: در طب چینی عنصر فلز با ریه ها مرتبط است. پس وقتی نگران و مضطرب هستید، یک نفس عمیق بکشید.

کیفیت نقش مهمی در رژیم غذایی شما دارد: کیفیت برای شما امری اساسی است، پس از بهترین مواد غذایی استفاده کنید و همیشه به خودتان برسید.

با جان گرفتن عنصر وجودی تان، حس هدفمندی که برای شما بسیار مقدس است را در خودتان احساس خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:

ناسا از تغییر وضعیت ستارگان و برج های فلکی خبر داد؛ طالع بینی جدیدتان را ببینید

انتخاب گیاه آپارتمانی بر اساس ماه تولد

آموزش شخصیت شناسی بر اساس ماه تولد و علم طالع بینی

ماه تولد شما چه اسراری را درباره نحوه پس انداز و پول خرج کردن تان فاش می سازد؟

طالع بینی سال ها بر اساس نام حیوانات

متولدین بهار و تابستان بخوانند: بر اساس ماه تولد خود بهتر است به کجا سفر کنید؟

متولدین پاییز و زمستان بخوانند: بر اساس ماه تولد خود بهتر است به کجا سفر کنید؟

بهترین و بدترین ویژگی های شخصیتی شما بر اساس طالع بینی برج فلکی

طالع بینی: بهترین زمان برای پیدا کردن عشق بر اساس ماه تولد

طالع بینی: واقعیت های جالب و عجیبی که ماه تولد افراد در مورد آن ها بازگو می کند

طالع بینی: ماه تولد شما چه رازهایی را در مورد شیوه مدیریتتان بر ملا می کند؟

طالع بینی چینی چه رازهایی در مورد شخصیت شما می گوید؟

مناسب ترین شغل برای متولدین ماه های مختلف کدام است؟

کدام ماه های تولد بیشترین سازگاری را با هم داشته و به یک رابطه عاطفی پایدار منتهی می شوند؟

منبع: dailymail
دیجیاتو
بدون نظر

ورود