چرا گربه ها از خیار می ترسند + ویدیو

چرا گربه ها از خیار می ترسند + ویدیو

مدتی است که ویدیوهایی در مورد ترس گربه ها از خیار در فضای مجازی دست به دست می شود؛ در این ویدیوها می بینیم که صاحبان گربه های نگون بخت در حالی که جانور پشتش به صاحبش اش است خیاری را پشت سرشان قرار می دهند و بعد وقتی گربه به پشت سرش نگاه می کند متوجه یک خیار می شود که قبلا در آنجا نبود و معمولا با پریدن به هوا و ترس زیاد به این اتفاق واکنش نشان می دهد. سوال اینجاست که چرا گربه ها از خیار می ترسند؟

خیارها گربه را به یاد مار می اندازند

ترس گربه ها از خیار

نظریه های مختلفی در این باره مطرح شده. اغلب کارشناسان روی این مساله اتفاق نظر دارند که خود خیار باعث ترس و وحشت گربه ها نمی شود. یکی از محبوب ترین توضیحات در مورد ترس گربه ها از خیار این است که خیار گربه را به یاد مار می اندازد. گربه ها به صورت غریزی از مار فراری هستند. Con Slobodchikoff رفتارشناس حیوانات و مولف کتابی به نام یادگیری زبان حیوانات در این باره به ABC گفته است:

خیار شباهت زیادی به مار دارد و از آنجا که گربه ها به صورت غریزی از مارها فراری هستند بعد از دیدن خیار می ترسند.

گربه ها نمی خواهند پشت سرشان خیار بگذارید

نظریه دیگر در این باره آن است که پیدا شدن یکباره خیار پشت سر گربه باعث ترس و وحشت آن می شود. Mikel Delgado (رفتارشناس گربه که در دانشگاه برکلی روی روابط انسان و حیوانات خانگی مطالعه کرده) در این باره می گوید این کار بسیار شبیه به ترساندن انسان از پشت سر است. از آنجایی که ویدیوهایی در مورد ترسیدن گربه ها با میوه های دیگری نظیر سیب و موز هم در فضای مجازی وجود دارد این نظریه را تقویت می کند.

جیل گلدمن رفتارشناس حیوانات از کالیفرنیا نیز در توضیح این نظریه می گوید خیار باعث واکنش طبیعی گربه به ترس میشود. در واقع یک گربه با از جا پریدنش بعد از دیدن خیار تلاش می کند که به سریع ترین شکل ممکن از مخمصه رها شود و سپس از دور شرایط را ارزیابی کند. لذا توصیه می شود به جای ترساندن گربه ها با خیار تلاش کنید کارهایی که این حیوانات دوست دارند را در موردشان اجرا کنید.

چرا نباید گربه ها را با خیار ترساند

ویدیوهایی که ترس گربه ها از خیار و میوه های دیگر را نشان می دهند بسیار جالب و سرگرم کننده هستند با این حال کارشناسان توصیه می کنند که این کار را با گربه های خانگی تان انجام ندهید چراکه این کار ابدا برای سلامتی شان خوب نیست. وبسایت نشنال جئوگرافیک گزارش داده که ترساندن گربه ها با خیار آنها را وادار می کند که به خودشان صدمه بزنند، یا باعث شکسته شدن اشیاء پیرامونشان شوند. ترس از خیار حتی استرس طولانی مدتی را در گربه شما ایجاد می کند.

در اینجا توجه شما را به ویدیویی از ترساندن گربه ها با خیار جلب میکنیم.

 

بیشتر بخوانید:

رویارویی تماشایی موش شجاع با گربه کنجکاو

دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • fazmetr مرداد ۷, ۱۳۹۹

  ?????
  خیلی خوب بود

 • msili مرداد ۷, ۱۳۹۹

  من قبلا همچین فیلمی دیده بودم، اتفاقا چند بار با گربه های تو خیابون امتحان کردم اصلا نترسیدن، خیلی بی تفاوت بودن نسبت به خیار.
  ?

 • حسین مرداد ۸, ۱۳۹۹

  عالی بود.یعنی از اول تا انتهای ویدیو داشتم میخندیدم.با اینکه تاحالا حیوون خونگی نداشتم ولی الان میخوام برم یه گربه بگیرم بیارم خونم که با خیار بترسونمش ?