آیا اینترنت وای فای شما کند است؟ با روش های افزایش سرعت اینترنت مودم آشنا شوید

آیا اینترنت وای فای شما کند است؟ با روش های افزایش سرعت اینترنت مودم آشنا شوید

با استفاده از چیزهایی که از این مطلب روزیاتو می آموزید می توانید سرعت اینترنت وای فای خود را تا سه برابر بیشتر کنید. بدون شک شما هم با ما موافق هستید که بیشتر شرکت های تامین کننده اینترنت فقط ادعا می کنند که بهترین سرعت اینترنت را فراهم می کنند و از رقبایشان سرتر هستند اما وقتی نوبت به عمل می رسد، حتما شما هم متوجه شده اید که اغلب آنها کند هستند یا گاه و بیگاه دچار قطعی اینترنت می شوید. به نظر شما چرا این اتفاق می افتد؟

وقتی شما در حال دانلود فایلی باشید ( این فایل هر چیزی می تواند باشد مثل فیلم، موسیقی یا اسناد آفیس) یا به صورت آنلاین فیلم تماشا می کنید، واقعا کندی سرعت اینترنت و قطع شدن آن  می تواند اعصاب خردکن و کلافه کننده باشد. دسترسی و تماس با تامین کننده اینترنت هم می تواند خیلی سخت باشد؛ حتی گاهی باید مدت ها پشت تلفن در حال انتظار باشید تا نوبت به شکایت شما برسد. اما خوشبختانه راهکارها و ترفندهای زیادی وجود دارد که می توانید خودتان برای افزایش سرعت اینترنت مودم امتحان کنید.

محل قرار گرفتن مودم

امواج وای فای در واقع درست مثل امواج رادیویی هستند اما طول موج کوتاه تری دارند. به این معنی که هر چه دورتر از روتر یا مودم نشسته باشید، اینترنت شما کندتر می شود. متوسط بُرد روتر فقط به حدود ۴۵ متر می رسد! علاوه بر این، دیوارها هم می توانند سیگنال را کند کنند. به عبارت دیگر، سرعت وای فای شما تحت تاثیر مکانی قرار می گیرد که روتر را در آنجا قرار می دهید. به همین دلیل است که قرار دادن روتر در مرکز خانه و ترجیحا نه در کمد یا کشو از اهمیت بالایی برخوردار است.

کف زمین

نکته مهم دیگر این است که شما نباید روتر یا مودم خود را روی زمین قرار دهید. سیگنال هنگام انتشار با برخورد به مواد خاصی که کف اتاق از آن ساخته شده است دچار مشکل می شود. هم چنین، بیشتر مودم ها به روشی ساخته شده اند که سیگنال خود را کمی به سمت پایین ارسال می کنند. بنابراین، بهترین کار این است که مودم روتر را روی چیزی قرار دهید.

لوازم الکترونیک

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که باید مودم روتر را از دستگاه های الکترونیک دور نگه دارید. لوازم الکترونیک می توانند سیگنال روتر را دچار اختلال کنند و سیگنال را تحت تاثیر منفی خود قرار دهند.

آنتن

نکته چهارم این است که دو آنتن مودم روتر را تنظیم کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که یکی از آنتن ها افقی و دیگری عمودی قرار گرفته باشد. در این صورت است که شما بهترین شانس را خواهید داشت که در تمام دستگاه های متصل به اینترنت سرعت بالاییرا تجربه کنید.

ویدیوی زیر را تماشا کنید تا تمام این نکات را در عمل ببینید.

به شما توصیه می کنیم مطالب زیر را هم بخوانید:

کشورهایی که بیشترین کاربر اینترنت را دارند؛ جایگاه ایران در این فهرست کجا است؟

سایت‌ ها و سرویس های ایرانی که می‌توانید در زمان قطعی اینترنت استفاده کنید

با تلویزیون های اینترنتی ایران آشنا شویم

«اینترنت ملی» چه فوایدی برای کاربران ایرانی دارد؟

هر آن چه که باید در مورد اعتیاد به اینترنت و روش های درمان آن بدانید

بدون نظر

ورود