مدارک دانشگاهی علی عابدزاده ، رئیس سازمان هواپیمایی کشور جعلی است؟

مدارک دانشگاهی علی عابدزاده ، رئیس سازمان هواپیمایی کشور جعلی است؟

در خبرها آمده بود که مدرک تحصیلی علی عابدزاده، رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری، جعلی از آب درآمد و مدرک دانشگاهی ایشان اصالتی ندارد. وی مدت ها با همین مدرک تحصیلی، بر کرسی ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، تکیه زده بود.

علی عابد زاده دی ماه سال ۱۳۹۸ گفته بود که امکان انفجار هواپیمایی اوکراینی که در آسمان ایران سرنگون شد، به لحاظ فنی وجود ندارد. استدلالی که ۴۸ ساعت بعد با انتشار بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر خطای انسانی در شلیک ۲ فروند موشک زمین به هوا به هواپیمای اوکراینی، به خطا رفت و موجی از انتقادات را روانه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری کرد که با داده‌های ناکافی، تراوشات ذهنی خود را به افکار عمومی تلقین کرده بود. سازمان هواپیمایی کشوری، روز گذشته، جعلی بودن مدرک تحصیلی علی عابدزاده را تکذیب کرد.

سازمان هواپیمایی کشوری با صدور اطلاعیه ای، درباره ابهامات درباره مدرک دانشگاهی علی عابد زاده توضیحاتی ارائه کرد. در این توضیحات امده که گزارش روزنامه شرق که ادعای جعلی بودن مدرک دانشگاهی علی عابد زاده را مطرح کرده، نادرست است.

علی عابد زاده
ادعای عابدزاده درباره نادرستی ادعای امریکایی ها درباره اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی در دی ماه سال ۱۳۹۸

در این اطلاعیه آمده که آقای عابد زاده از سال ۱۳۵۴تا سال ۱۳۵۹ در خارج از کشور تحصیل کرده و صحت مدرک تحصیلی ایشان در جلسه ۱۷۴۹ کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی وزارت فرهنگ و آموزش عالی در سال ۱۳۵۹ به تایید رسید. وی، کارشناسی مهندسی هواپیما و کارشناسی ارشد مدیریت دارد.

در اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری آمده است که استاد علی عابد زاده، حدود ۴۰ سال پیش به عنوان تکنسین فنی هواپیمایی و جوانی گمنام کار خود را آغاز کرده است و اکنون به ریاست این سازمان رسیده است. ضمنا هیچ حکم محکومیتی برای علی عابد زاده درباره خرید هواپیمای صادر نشده است و ادعاها علیه خلبان عابد زاده، کذب است.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲ مرجع اصلی رسیدگی به مدارک تحصیلی دانش آموختگان ایرانی از دانشگاه های خارج از کشور هستند که ارزشیابی مدارک تحصیلی و صدور مدرک معادل را بر عهده دارند. صرفا تحصیل در دانشگاه های ارزشیابی شده اداره کل دانش اموختگان وزارت علوم، معتبر بوده و مدارک دانش آموختگی پس از فراغت از تحصیل، ارزشیابی و معادل سازی می شود. موضوعی که سبب رد اعتبارنامه آقای تاجگردون، نماینده گچساران در مجلس یازدهم شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود