نزدیک ترین تصاویر گرفته شده از انفجار بندر بیروت توسط یک زوج لبنانی + ویدیو

نزدیک ترین تصاویر گرفته شده از انفجار بندر بیروت توسط یک زوج لبنانی + ویدیو

یک زوج لبنانی که فکر می کردند در حال فیلم گرفتن از یک حادثه هولناک در بندر بیروت هستند لحظه انفجار بزرگ انبار نیترات آمونیوم که آن ها به هوا فرستاد را شکار کرده اند، قبل از آنکه خراب شدن خانه شان در اثر این انفجار که به بزرگی یک بمب هسته ای کوچک بود آن ها را روانه بیمارستان سازد. این تصاویر ترسناک نزدیک ترین تصاویری است که از انفجار ویرانگر بندر بیروت گرفته شده است که تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر را کشته، هزاران نفر را مجروح ساخته و چند صد هزار نفر را بی خانمان کرده است. این انفجار زمانی رخ داد که ظاهراً در نزدیکی یک انبار حاوی ۲۷۴۰ تن نیترات آمونیوم آتش سوزی رخ داد که در ادامه به این انبار سرایت کرده و محموله ای که بیش از ۶ سال در این انبار به حال خود و بدون رعایت ایمنی رها شده بود را منفجر کرد.

نزدیک ترین تصاویر از انفجار بندر بیروت

در این ویدیو، زن و شوهری لبنانی به نام عماد خلیل و لینا علامه در حال فیلم گرفتن از آتش سوزی در انبار شماره ۱۲ بندر بیروت هستند که ناگهان دودی سیاه از سقف آن بلند شده و انفجارهای کوچکی رخ می دهد. در حالی که این زوج در حال تماشای آتش سوزی هستند لینا می گوید: «چه فاجعه ای، امیدوارم اتفاقی برای کسی رخ نداده باشد، خدای بزرگ. انگار کسی غیر از ما فیلم نمی گیرد». لینا که نمی داند ایستادن در بالکن و فیلم گرفتن از حادثه خطرناک است یا خیر از شوهرش می خواهد که به داخل آپارتمان برود: «این صدای چی بود؟ برو داخل، برو داخل، عماد برو داخل».

اما عماد همچنان به فیلمبرداری از این آتش سوزی بزرگ ادامه می دهد، در حالی که همسرش به او می گوید به درون آپارتمان رفته و درها و پنجره ها را ببندند. لحظاتی بعد انفجاری بزرگ رخ می دهد که موج ناشی از این انفجار این زوج لبنانی را به عقب پرتاب کرده و شیشه ها و مبلمان های آنان را خرد می کند. در ادامه تلفن همراهی که با آن فیلم گرفته می شد روی زمین افتاده و همچنان به فیلم گرفتن ادامه می دهد. در ادامه این زوج تصویری از خود در بیمارستان منتشر کرده اند که نشان می دهد دچار جراحاتی شده اما از مرگ جان سالم به در برده اند.

نزدیک ترین تصاویر از انفجار بندر بیروت

انفجار بندر بیروت که شب سه شنبه هفته گذشته رخ داد به اندازه یک بمب هسته ای کوچک قدرت داشته و بحرانی جدید در لبنان بحران زده به راه انداخته است. ویدیو گرفته شده توسط این زوج لبنانی تازه ترین و البته نزدیک ترین ویدیو به مرکز انفجار است که تاکنون منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: آخرالزمان در لبنان؛ تصاویر و ویدیوهای هولناک از انفجار بندر بیروت

انفجار بیروت ؛ راز رها شدن ۶ ساله کشتی حامل محموله نیترات آمونیوم در لبنان چه بود؟

آخرین تحولات لبنان: تسخیر وزارتخانه توسط نظامیان بازنشسته و کشته شدن یک پلیس

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • محمد اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

    سلام. از روزی که انفجار بیروت رخ داد بارها وبارها. تصویر این زوج لبنانی را نگاه میکردم خیلی نگران بودم،همیشه میگفتم ای کاش این زن سالم باشه وقتی ذکر الله میکرد الهی شکر که هر دو زنده هستن ای کاش این نوشته مرا پگاه میکردن…خیلی این مدت با خودم درگیر این موضوع بودم تا امروز وهمین تاریخ خیالم راحت شد..خدا را شکر خواهرم وقتی ذکر گفتی خدا شنید ونجات پیدا کردی،،،،خیلی خیلی خوشحالم هر دو سالم هستید محمد هستم از ایران. کرمانشاه. کرناچی.
    دوستتان دارم موفق باشید