بدون نظر

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده روز دوشنبه و تنها پنج دقیقه پس از شروع کنفرانس خبری اش از محل بیرون برده شد، بعد از آنکه یکی از نیروهای امنیتی به مردی ۵۱ ساله که به شکل مشکوکی به او نزدیک شده و گفته شده همراه خود اسلحه داشته، در خارج از کاخ سفید شلیک کرده بود. در بیانیه ای تکمیلی در مورد این خبر دیشب سرویس امنیتی کاخ سفید اعلام کرد که مرد مذکور در نزدیکی کاخ سفید به مامور امنیتی نزدیک شده و به او گفته است که با خود اسلحه دارد.

کنفرانس خبری دونالد ترامپ

سپس وی به سمت مامور مذکور به شکلی تهاجمی دویده است در حالی که شیئی را از زیر لباس خود بیرون کشیده و حالت شلیک به خود گرفته است. در ادامه نیز مامور امنیتی به سمت بالا تنه او شلیک کرده است. در ادامه مقامات امنیتی اعلام کرده اند که هم مامور امنیتی و هم مرد مشکوک این ماجرا به دلیل جراحت به بیمارستان منتقل شده اند. این موضوع شرایط غیرمعمولی را برای کنفرانس خبری دونالد ترامپ ایجاد کرد.

کنفرانس خبری دونالد ترامپ

در حالی که دقایقی کوتاه از شروع کنفرانس خبری رییس جمهور ایالات متحده می گذشت یکی از نیروهای امنیتی به او نزدیک شده و در گوش گفت: «قربان ببخشید، یک تیراندازی بیرون از اینجا رخ داده است. باید بیرون بروید»، جملاتی که به دلیل میکروفن های موجود در سالن پخش شد. ترامپ نیز می گوید: «آهان» و کنفرانس را ترک می کند.

کنفرانس خبری دونالد ترامپ

دقایقی بعد از ترک کنفرانس، ترامپ بازگشته و می گوید: «یک تیراندازی بیرون از کاخ سفید رخ داده و و به نظر می رسد که به خوبی تحت کنترل قرار گرفته باشد». ترامپ در ادامه نزدیک به یک ساعت به سوالات خبرنگاران پاسخ داده و در آخر از سرویس امنیتی خود برای عملکرد سریعشان در این ماجرا تشکر کرده و می گوید که احتمالاً این ماجرا ربطی به او نداشته است: «احتمالاً هیچ ارتباطی با من نداشته است».

کنفرانس خبری دونالد ترامپ

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی مردی را در نزدیکی کاخ سفید نشان می دهد که روی زمین دراز کشیده در حالی که نیروهای پلیس در اطراف او دیده می شوند. دونالد ترامپ در ادامه گفت که از این اتفاق متعجب شده اما نگرانی از بابت سلامت شخص خود نداشته است: «من حتی به بازنگشتن [به کنفرانس خبری] نیز فکر نمی کردم پرسیدم آیا می توانم برگردم و آن ها گفتند که کمی بیشتر صبر کنم».

بیشتر بخوانید: تست هوشی که دونالد ترامپ نمره کامل آن را گرفت؛ هوش شناختی تان را امتحان کنید

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود