ترفند : چطور گرمای داخل اتاق ماشین را در فصل تابستان برطرف کنیم ؟

ترفند : چطور گرمای داخل اتاق ماشین را در فصل تابستان برطرف کنیم ؟

داخل اتاق ماشین شما خیلی گرم است؟ برای خنک کردن اتاق خودرو ، پنجره ها را باز نکنید!

ممکن است برایتان عجیب باشد اما اگر می خواهید فضای اتاق ماشین زودتر خنک شود تا می توانید سعی کنید پنجره ها را باز نکنید.

همان طور که می دانید امروزه بیشتر خودروها مجهز به تهویه هوا هستند ؛ هر چند با این اوضاع گرانی همه مردم نمی توانند از این درجه از لوکس بودن لذت ببرند اما ترفندی که به شما در این مطلب روزیاتو آموزش می دهیم بسیار مفید است زیرا به نظر می رسد این روزها تابستان گرمتر و گرم تر می شوند و انگار فصل گرما اصلا رفتنی نیست. آیا قرار است هر روز وارد یک ماشین داغ یا بهتر بگوییم یک سونای خشک کوچک شوید؟ اگر این طور است، به شما توصیه می کنیم اصلا پنجره ها را باز نکنید!

سریعترین راه

اگر وارد اتومبیل داغ خود می شوید ، ممکن است وسوسه شوید که پنجره های ماشین را سریعاً باز کنید تا به خیال خودتان هر چه سریع تر از شر هوای گرم خلاص شوید. با این حال ، به نظر می رسد که این راه سریع ترین راه برای خنک کردن ماشین شما نیست. تحقیقات نشان می دهد که اگر پنجره ها را بسته نگه دارید ، ماشین شما زودتر خنک می شود.

وب سایت Thrillist روش های مختلفی را برای یافتن سریع ترین راه برای خنک کردن اتاق داخل اتومبیل امتحان کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که این کار بهترین روش ممکن است. شاید این امر به این دلیل باشد که هیچ هوای گرم جدیدی وارد اتومبیل نمی شود و تهویه مطبوع می تواند کار خود را بهتر انجام دهد ، زیرا در این حالت هوای سرد از پنجره فرار نمی کند و به هدر نمی رود.

 خنک کردن اتاق خودرو

پنجره های باز

حتما شما هم متوجه شدید که ورود به اتومبیل داغ و بسته نگه داشتن پنجره ها برای هیچ کسی خوشایند و جذاب نیست. اما می توانید با باز کردن پنجره ها قبل از حرکت ، اجازه دهید ماشین کمی خنک شود. در این حالت ، حدود پنج دقیقه قبل از استارت زدن و حرکت پنجره ها را باز کنید.

علاوه بر این، اگر می توانید روش دیگری را امتحان کنید: مثلا سعی کنید چند مرتبه در ماشین را باز و بسته کنید تا هوای گرم را از ماشین خود بیرون کنید. اگر درجه حرارت خیلی زیاد باشد ، این احتمالا آخرین کاری خواهد بود که احساس می کنید باید انجام دهید. وقتی در ماشین هستید دوباره پنجره (و البته درهای ماشین) را ببندید و تهویه هوا را روشن کنید. تهویه هوا در اتومبیلی که در حال حرکت است نیز به بهترین وجه کار می کند.

اختلاف دما

هنگامی که دمای هوای بیرون ماشین ۳۵ درجه سانتی گراد باشد ، بسیار وسوسه کننده و رضایتبخش است که تهویه هوا دمای اتاق ماشین را به ۲۱ درجه سانتی گراد برساند. اما آیا فکر می کنید این ایده خوبی است؟ متأسفانه ، این گونه نیست! اختلاف دمای بیرون و داخل اتاق ماشین نباید بیشتر از ۸ درجه باشد. علاوه بر این ، اگر اختلاف بین دمای فضای بیرون و داخل خانه از ۵ درجه تجاوز نکند ، برای مصرف سوخت بهتر خواهد بود.

به شما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را هم بخوانید:

ترفند : استفاده از گیره لباس برای خوشبو کردن اتاق ماشین

۱۲ترفند کاربردی نگهداری از ماشین از زبان راننده‌های حرفه‌ای

۲۰ روش کاربردی و آسان برای اینکه خودروی خود را کاملاً تمیز کنید

وسایل مورد نیاز برای سفر کمپینگ با ماشین شخصی

اکسسوری‌های هیجان‌انگیز برای خودروی شما [رپورتاژ آگهی]

منبع: tips-and-tricks
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود