رهبر کره شمالی دستور جمع آوری سگ‌های خانگی برای سیر کردن مردم گرسنه را صادر کرد

رهبر کره شمالی دستور جمع آوری سگ‌های خانگی برای سیر کردن مردم گرسنه را صادر کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرده است که سگ های خانگی نماد تباهی و انحطاط سرمایه داری بوده و دستور جمع آوری سگ ها در پیونگ یانگ را داده است، در حالی که صاحبان این سگ ها از اینکه حیوانات خانگی شان برای حل مشکل کمبود غذا قربانی می شوند ناراضی هستند. رهبر کره شمالی در ماه جولای اعلام کرده بود که داشتن حیوان خانگی جرم محسوب می شود و داشتن سگ در خانه را «رویه فاسد ایدئولوژی بورژوازی» دانسته بود. یک منبع خبری به روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی گفته است: «مقامات خانواده های دارای سگ خانگی را شناسایی کرده و آن ها را مجبور می کنند که سگ هایشان را تحویل دهند یا با توسل به زور آن ها را با خود برده و می کشند».

خوردن گوشت سگ در کره شمالی

بر اساس گزارش تازه سازمان ملل، بیش از ۶۰ درصد از جمعیت ۲۵.۵ میلیون نفری کره شمالی با کمبود گسترده مواد غذایی روبرو هستند که این اوضاع در نتیجه تحریم های بین المللی به خاطر برنامه موشک های هسته این کشور و همچنین شیوع کرونا بدتر نیز شده است. گوشت سگ از دیرباز یک غذای محبوب و خوشمزه در شبه جزیره کره بوده است، اگر چه سنت خوردن گوشت سگ در قسمت جنوبی شبه جزیره در حال فراموش شدن است. با این وجود در کره جنوبی هنوز هم سالانه ۱ میلیون سگ در مزارع پرورش داده شده تا به عنوان غذا مصرف شوند. در کره شمالی نیز بهترین دوست انسان هنوز یکی از غذاهای اصلی در رستوران ها به شمار آمده و تعداد قابل توجهی از رستوران های شهر پیونگ یانگ گوشت تنها گوشت سگ سرو می کنند.

خوردن گوشت سگ در کره شمالی

گوشت این حیوان در ماه های گرم و مرطوب تابستان بسیار پرطرفدار است زیرا مردم کره شمالی بر این باورند که گوشت سگ باعث تولید انرژی بیشتر و افزایش استقامت می شود. همچنین کره ای ها بر این باورند که گوشت سگ که معمولاً به صورت سوپی تند یا آبگوشت همراه با سبزیجات سرو می شود، برای افزایش دمای بدن در ماه های سرد زمستان مفید است. روزنامه چوسان ایلبو گزارش داده که صاحبان سگ های خانگی در حال «ناسزا گفتن به کیم جونگ اون پشت سر او» هستند اما کار دیگری از دستشان برنیامده و نمی توانند با دستور او مخالفتی انجام دهند.

خوردن گوشت سگ در کره شمالی

غیرقانونی کردن داشتن حیوان خانگی برای بسیاری از خانواده های متوسط در پیونگ یانگ نیز غافلگیر کننده بوده، خانواده هایی که بعد از تلاش رژیم کره شمالی در بهتر کردن چهره خود در فستیوال جهانی جوانان و دانشجویان در سال ۱۹۸۹ شروع به نگهداری از سگ های خانگی کردند.

خوردن گوشت سگ در کره شمالی

خانواده های ثروتمند کره شمالی داشتن سگ خانگی را نماد توسعه اقتصادی و شخصیت دانسته به طوری که آن ها را در خیابان ها گردانده و حتی در سریال های خانوادگی کره شمالی نیز سگ های خانگی به وفور دیده می شدند. در اکتبر ۲۰۱۸، کیم جونگ اون شخصاً دو سگ شکاری نژاد پانگسان را به عنوان نشانه تنش زدایی روزافزون به رییس جمهور کره جنوبی هدیه داده بود. شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها در کره شمالی و همچنین سیل های یک ماه اخیر که محصولات زیادی را از بین برده بر مشکل کمبود غذا در این کشور افزوده است.

خوردن گوشت سگ در کره شمالی

در مقابل رهبر کره شمالی از بیم شیوع ویروس کرونا دستور داده که هیچ کمک غذایی خارجی پذیرفته نشود. در حالی که خوردن گوشت قرمز برای مردم معمولی به یک آرزو تبدیل شده است به نظر می رسد که دستور جمع آوری سگ ها به منظور کاستن از قحطی در کره شمالی در ماه های آینده است. پیش از این نیز کیم جونگ اون از مردم کره شمالی خواسته بود برای سیر کردن شکمشان گوشت لاک پشت بخورند و قرقاول شکار کنند.

بیشتر بخوانید: رهبر کره شمالی شهروندان کشورش را به خوردن لاک پشت و شکار قرقاول دعوت کرد

واکنش کره شمالی به شایعه مرگ کیم جونگ اون و قدرت او برای سفر در زمان و مکان

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Nila مرداد ۶, ۱۴۰۱

    خدایا… چقدر از این مردک چندش بیزارم.