هر آنچه در مورد هزینه‌های زندگی در پرتغال باید بدانید

هر آنچه در مورد هزینه‌های زندگی در پرتغال باید بدانید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

چند واقعیت جالب و کاربردی- از متوسط هزینه زندگی در این کشور، تا فرهنگ پرتغالی، رژیم غذایی، آداب معاشرت اجتماعی هنگام صرف شام، گفتگو و غیره، را در مورد کشور پرتغال بدانید.

ما، به عنوان کسانی که مهاجرت کرده‌اند، نیازهای شما را درک می‌کنیم و خدمات ضروری را برای کمک به شما در نقل مکان و زندگی آسان‌تر در خارج از کشور پیشنهاد می‌دهیم.

لازم است به خارج از کشور بروید؟ سازماندهی نقل مکان بین المللی چیزی نیست که به تنهایی انجام دهید.

هزینه‌های زندگی در پرتغال چقدر است؟ باید انتظار چه میزان دستمزدی را داشته باشید؟ اجاره یک آپارتمان و خرید خواروبار چقدر هزینه بر می‌دارد؟ برخی از مسائل کاربردی زندگی در این کشور را پوشش می‌دهیم، از جمله سبک ارتباطات پرتغالی‌ها، تعطیلات ملی‌شان و غیره.

مطالعه کنید تا بدانید حمل و نقل عمومی و رانندگی به چه شکلی است، به این ترتیب می‌توانید برای خودتان تصمیم بگیرید که بهترین گزینه کدام است. در صورتیکه برای زندگی در یک شهر بزرگ برنامه ریزی می‌کنید، استفاده از مترو ارزان‌ترین و امن‌ترین انتخاب شماست اگر می‌خواهید از ترافیک سنگین در ساعات پر رفت و آمد اجتناب کنید. در عوض، اگر برای زندگی در شهری کوچک برنامه ریزی می‌کنید، رانندگی احتمالاً تنها انتخاب شماست.

بیشتر بدانیم: مزایای اخذ اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

اطلاعات کاربردی

نام کشور: پرتغال (نام رسمی جمهوری پرتغال)

نوع دولت: جمهوری پارلمانی (مجلس-محور)

آب و هوا: دریایی معتدل

پایتخت: لیسبون

زبان رسمی: پرتغالی (میراندس زبانی است که در سطح منطقه‌ای به رسمیت شناخته می‌شود)

واحد پول: یورو (EUR, €)

منطقه زمانی: UTC (UTC+1 in Azores)

پیش شماره تماس کشور: +۳۵۱

رانندگی: از سمت راست

شماره اضطراری: ۱۱۲

پرتغال به ۱۸ ناحیه تقسیم شده است که هریک شهرداری‌های (municípios) خود را دارند که concelhos (شهرستان) هم نامیده می‌شوند. شهرداری‌ها نیز به نوبه خود به چند freguesias  (معادل همسایگی یا مجلس محلی) تقسیم می‌شوند که کوچکترین واحد مدیریتی در کشور محسوب می‌شوند.

باید بدانید که در پرتغال، لازم است که کارت شناسایی خود را در همه زمان‌ها به همراه داشته باشید، و در صورت تقاضا آن را به مقامات رسمی ارائه کنید.

تمرکز اصلی

در پرتغال تمرکز اصلی بر روی لیسبون است. کنسولگرهای معدودی را در پورتو، فارو، پورتیمائو و جزایر مادریا و آزورز خواهید یافت.

فرودگاه‌های اصلی

سه فرودگاه اصلی عبارتند از فرودگاه لیسبون، پورتو و فارو. فرودگاه بجا اغلب در لیست مهمترین فرودگاه‌های این کشور ذکر می‌شود اما فقط پروازهای برنامه ریزی شده فصلی را ارائه می‌کند.

تعطیلات عمومی در پرتغال

۱۴ تعطیلی عمومی در پرتغال وجود دارد. از این دسته ۱۳ مورد اجباری‌اند. کارناوال تعطیلی اختیاری محسوب می‌شود، و این در اختیار هر شرکت است که کارکنانش را در این روز تعطیل کند یا خیر.

 • Ano Novo (سال نو): اول ژانویه
 • کارناوال یا Entrudo: سه شنبه بین ۳ فوریه و ۹ مارس بعد از هفته مقدس.
 • Sexta-feira Santa (جمعه خوب): بین ۲۰ مارس و ۲۳ آوریل
 • Pascoa (عید پاک): یکشنبه بین ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل
 • Dia da Liberdade (روز آزادی): ۲۵ آوریل
 • Dia do Trabalhador (روز کار): ۱ می
 • Corpo de Deus (بدن مسیح): پنج شنبه‌ای بین ۲۱ مارس و ۲۴ ژوئن
 • Dia de Portugal (روز پرتغال، Camoes، و جامعه پرتغالی): ۱۰ ژوئن
 • Assuncao de Nossa Senhora (روز فرض مریم): ۱۵ آگوست
 • Implantacao da Republica (روز جمهوری): ۵ اکتبر
 • Dia de Todos os Santos (روز همه مقدسین): ۱ نوامبر
 • Restauracao da Independencia (احیای استقلال): ۱ دسامبر
 • Imaculada Conceicao (لقاح پاک): ۸ دسامبر
 • Natal (روز کریسمس): ۲۵ دسامبر

بیشتر بخوانیم: راهنمای جامع تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۰

هزینه زندگی  در پرتغال

میانگین هزینه امرار معاش در پرتغال عمدتاً به این بستگی دارد که کدام بخش از کشور را برای زندگی انتخاب کنید. لیسبون و کاسکایس در بالای لیست گران‌ترین شهرهای پرتغال قرار دارند. پورتو، به ویژه از لحاظ هزینه اجاره خانه، به این دو نزدیک است.

آیا زندگی در پرتغال پر هزینه است؟ با اینکه پرتغال هنوز هم جزو ارزان‌ترین کشورهای اروپای غربی محسوب می‌شود، اما دستمزدهای پایین و اجاره خانه‌های نسبتاً بالا زندگی در این کشور را دشوار می‌کند. در این بخش، همه هزینه‌های زندگی در پرتغال را پوشش می‌دهیم.

هزینه معاش در پرتغال بسته به ناحیه و شهر

وقتی حرف از هزینه زندگی در پرتغال مطرح می‌شوند، این کشور را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد- سواحل جنوب و غرب جذاب اما گران، و سمت شرقی و مرکزی ارزان (امان کمتر جذاب) نزدیک مرز اسپانیا. بسیاری از مناطق و شهرها در بخش دوم کشور بیابانی هستند و فرصت‌های شغلی اندکی در آنها وجود دارد، به ویژه برای مهاجرین.

بنابراین، برای لیست ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای کشور، فقط پویاترین بخش‌هایی را مد نظر قرار می‌دهیم که احتمال اینکه زندگی شهری فعال و فرصت و خدمات شغلی قابل توجهی در آنها بیابید بالاتر است.

پایتخت پرتغال، لیسبون، با فاصله گران‌ترین ناحیه و شهر این کشور است. علیرغم هزینه معاش پایین پرتغال، لیسبون در لیست ۱۰۰ شهر گران جهان قرار دارد. کاسکایس با فاصله اندک بعد از لیسبون گران‌ترین شهر است که هنوز بخشی از لیسبون محسوب می‌شود. به عنوان دومین شهر پر جمعیت پرتغال، پورتو نیز یکی از گران‌ترین مکان‌های زندگی این کشور به حساب می‌آید.

به عنوان ارزان‌ترین شهرها و نواحی، جاهایی در براگا، ویسو و کویمبرا را خواهید یافت که با درآمدتان متناسبند. اجاره خانه در این شهرها معمولاً حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو (۳۳۰-۵۵۰ دلار امریکا) در ماه است و هزینه زیادی برای خواروبار، بیرون غذا خوردن، و اوقات فراغت صرف نخواهید کرد.

حتما بخوانید: شرایط اخذ ویزای انگلیس چیست؟

اجاره خانه‌ها در شهرهای اصلی پرتغال

میانگین هزینه‌های اجاره برای آپارتمان‌های یک خوابه در ادامه ذکر می‌شود:

شهر اجاره ماهیانه (یورو) اجاره ماهیانه (دلار)
لیسبون ۱۱۰۰ ۱۲۰۰
کاسکایس ۱۰۰۰ ۱۱۰۰
پورتو ۷۰۰ ۷۷۰
فارو ۶۰۰ ۶۶۰
کویمبرا ۵۰۰ ۵۵۰
براگا ۴۵۰ ۵۰۰
ویسئو ۴۰۰ ۴۴۰

 

هزینه‌های مصرفی که برای آپارتمان یک خوابه در این کشور خواهید داشت عبارتند از:

شهر هزینه ماهانه (یورو) هزینه ماهانه (دلار)
برق ۵۰ ۵۵
گاز ۲۰ ۲۲
آب ۳۰ ۳۳
اینترنت ۳۰ ۳۳

 

مجموع این مبلغ تا ۱۳۰ یورو (۱۴۰ دلار) ماهانه می‌رسد، ولی البته این مقدار به سبک زندگی، اندازه خانوار و غیره خودتان بستگی دارد. مثلاً در اغلب مراکز شهرها ممکن است تجهیزات گاز را در اختیار نداشته باشید، به این ترتیب هزینه‌های پخت و پز و گرمایش به صورتحساب برق اضافه خواهند شد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود